Von der Leyenová je v karanténě, omluvila se z plenární schůze

Ursula von der Leyenová.
Ursula von der Leyenová., foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 17. ledna 2022 17:26
Sdílej:

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se dnes na poslední chvíli omluvila z plenární schůze Evropského parlamentu (EP), která dnes začíná ve Štrasburku. Von der Leyenová na twitteru uvedla, že byla v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na covid-19, a jednání ani ceremoniálu na počest zesnulého předsedy EP Davida Sassoliho se proto nezúčastní.

"Můj řidič měl pozitivní test na covid-19. Bohužel kvůli tomu musím zrušit svou účast na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Vracím se do Bruselu," napsala von der Leyenová.

Dnešní zasedání ve Štrasburku začne v 18:00 hodin společnou vzpomínkou europoslanců na italského socialistu Sassoliho, který zemřel před týdnem. Ceremonie se zúčastní někdejší italský premiér Enrico Letta, francouzský prezident Emmanuel Macron a členové vlád několika evropských zemí. Zasedání bude v úterý pokračovat volbou nového předsedy, která byla dlouhodobě v plánu.

Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Marku Ebenovi se nedaří předat vzkaz. Češi ho zase zmínili jako možného prezidenta

Petr Pavel sice kroutí teprve třetí z pěti roků prvního funkčního období na Pražském hradě, ale agentury neustále zjišťují, koho dalšího si lidé umí představit jako prezidenta republiky. Opět padlo i jedno jméno ze šoubyznysu, které již v této souvislosti není nijak překvapivé. 

Sport
Petra Kvitová

Kvitová dala sbohem osudovému Wimbledonu. Teď ji čekají poslední zápasy

Dvakrát na travnatých londýnských kurtech zcela triumfovala, ale derniéra Petry Kvitové na Wimbledonu neměla dlouhého trvání. Česká tenistka, která již avizovala, že letos definitivně ukončí kariéru, končí na nejslavnějším grandslamu hned v prvním kole. 

Domácí
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie varovala pražské řidiče. Večer na jednom místě uzavře důležitou silnici

Velké komplikace v pražské dopravě způsobila pondělní nehoda nákladního vozidla na Jižní spojce. Jedno velké omezení se přitom teprve chystá. V úterý ve 20 hodin se Jižní spojka v jednom směru uzavře, aby mohlo pokračovat odklízení následků havárie. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Předpověď počasí až skoro do konce července. Jaká bude první půlka prázdnin?

Červenec je od půlnoci v plném proudu a meteorologové už vidí až téměř do konce sedmého kalendářního měsíce. Podle nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se po aktuální tropické epizodě vrátí počasí k tomu, co je pro tuto roční dobu nejobvyklejší.