Policejní prezident Martin Vondrášek by měl začátkem června představit Sněmovně a veřejnosti reformu policejních útvarů. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Dotažení reformy označil dříve Rakušan za jednu z priorit policie.
Zmínil, že jednou z verzí je vyčlenění samostatných útvarů pro řešení kyberkriminality a terorismu z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).
Rakušan řekl, že Vondrášek slíbil reformní kroky představit poslancům do konce května, začátkem následujícího dalšího měsíce by je pak měl seznámit s detaily. "Nechci přesně představovat organizační strukturu, ale mohu snad dopředu prozradit, že v rámci této reformy jsou výrazně posíleny boj s kyberkriminalitou a ochrana kyberprostoru," řekl. Nová struktura by podle něj měla vzniknout ideálně ještě letos, nejzazším termínem je začátek roku 2023.
Rakušan loni v prosinci po uvedení do úřadu řekl, že policejní reforma je nutná. Vyčlenění samostatných útvarů NCOZ tak, aby její struktura byla přehlednější, podle něj v obecné rovině dává smysl. Kromě názorů v policii chtěl zjistit nejprve i to, jak se k reformě staví vedení NCOZ.
Česko má před sebou prodloužený víkend, o to více lidi zajímá i předpověď na sváteční pondělí. Inverzní počasí nebude panovat už přímo o víkendu, očekává se ochlazení. Na začátku příštího týdne může dokonce sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Snowboardistka a olympionička Šárka Pančochová se přesvědčila o tom, jak nebezpečným sportem může být snowboarding. V Japonsku se totiž během jízdy ocitla pod lavinou. Nic se jí naštěstí nestalo díky včasnému zásahu spolupracovníků.
Uplynul měsíc od chvíle, kdy Veronika Arichteva sdělila veřejnosti tu nejsmutnější možnou zprávu a následně se z pochopitelných důvodů odmlčela. Až ve čtvrtek konečně našla síly prozradit, jak s rodinou prožila uplynulé týdny.
Série víkendových výluk v provozu pražského metra bude pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Vlaky nebudou obsluhovat několik stanic na lince C, kde bude probíhat oprava trati. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
Všem kolegům se ulevilo, když se "nezvěstná" herečka Vilma Cibulková konečně ozvala. Dala však najevo pořádné rozčarování z toho, co se i kvůli vyjádřením některých kamarádů psalo o její osobě v posledních dnech.
U plzeňského krajského soudu v pátek padl rozsudek v případu primáře domažlické nemocnice, který měl loni v říjnu jednu ženu zavraždit a u druhé se o to pokusit. Lékař si vyslechl, že dostane výjimečný trest. Ve vězení má strávit následujících 28 let.
Velká Británie je jako monarchie zemí některých zvláštních zvyků a dnešek je toho důkazem. Na den přesně před 77 lety se narodil současný král Karel III., ale jeho narozeniny už se letos slavily. Až dlouho po oslavě musel panovník učinit jedno zcela zásadní personální rozhodnutí.
Česko již vyhlíží prodloužený víkend, který bude delší o sváteční pondělí, kdy si lidé připomenou události vedoucí k pádu komunistického režimu. Půjde o třetí a poslední podzimní svátek, tentokrát ale bude jedna věc jinak.
Změny týkající se důchodů, které slibuje příští vláda, jsou zatím v nedohlednu, protože Petr Pavel ještě nejmenoval Andreje Babiše (ANO) premiérem. Po středečním jednání obou politiků na Pražském hradě je navíc jasné, že prezident s úpravami penzijního systému nesouhlasí.
Vánoce i Silvestr se nezadržitelně blíží, o víkendu se budeme nacházet už v polovině listopadu. Veronika Žilková si to zjevně uvědomuje, protože již odhalila, jaké má vánoční plány. Jejich součástí je i její současný partner.
Říká se, že pokrok nezastavíš, ale britské monarchii je občas vyčítáno, že jde o zkostnatělou instituci. Nejnovější slova prince Williama to zdánlivě potvrzují. Budoucí král totiž prozradil, jak jako rodič přistupuje k mobilním telefonům u svých dětí.
Herec Will Ferrell narazil na nečekanou překážku během natáčení svého nového golfového komediálního seriálu pro Netflix. Hvězda filmů jako Zprávař si musela dát přestávku, protože utrpěl zranění mimo natáčecí plac, které mu tento týden znemožnilo natáčet.