Policie dnes potvrdila, že střelec z budovy Filozofické fakulty UK vraždil i v Klánovickém lese. Podle ní se k činu sám přiznal v dopise, který byl nalezen už minulý týden. Brutální čin spáchaný na muži a dvouměsíčním dítěti policie spojila s vrahem 14 osob v Praze už před Vánoci, když jej prokázala balistická expertiza.
"Balistická expertiza prokázala shodu zbraně, která byla použita v Klánovickém lese, se zbraní, která byla nalezena v domě, kde bydlel střelec z univerzity," uvedla policie už před Vánoci na sociální síti X.
Pražská policie se ke spojitosti s případem dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese vyjádřila na páteční dopolední tiskové konferenci. Vedoucí oddělení vražd Aleš Strach prozradil, že útočník z FF UK byl v okruhu podezřelých v této kauze. Podezřelých však byly tisíce, zdůraznil.
Policejní prezident Martin Vondrášek se o možné spojitosti zmínil den po útoku na fakultě. "Velice vážně pracujeme s verzí, která v tuto chvíli je velmi reálná, že útočník z Filozofické fakulty má na svědomí i dvě oběti v Klánovickém lese," uvedl na čtvrtečním večerním brífinku.
Novinářům tehdy sdělil, že není známá jakákoliv vazba útočníka k obětem dvojnásobné vraždy, tedy dospělému muži a malému dítěti, ani k místu činu. "V tuto chvíli jsem přesvědčen, že to byly zcela náhodně vybrané oběti," konstatoval.
To, že zbraň nalezená v místě bydliště střelce z budovy Filozofické fakulty UK byla použita při dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese, potvrdila to balistická expertiza, uvedla v pátek policie. Při prohlídce domu v Hostouni na Kladensku také našla minulý týden dopis, ve kterém se útočník z filozofické fakulty přiznal k dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese, uvedl Deník N.
K dvojnásobné vraždě došlo předminulý týden v pátek, policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v klánovickém lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla.
Bývalá detektivka Ruby Wolff, která se před třiadvaceti lety podílela na razii v sídle Neverland, se nedávno vrátila na místo činu. Návrat na ranč Michaela Jacksona v Kalifornii pro ni byl hluboce emocionálním zážitkem. Když u brány spatřila dětskou kresbu vyrytou do zdi, neubránila se slzám a připomněla, že nevinnost dítěte je to nejcennější, na co se v tomto kontroverzním případě často zapomínalo.
Britské princezny Beatrice a Eugenie se podle královských expertů ocitly v dosud největší izolaci. Dcery Andrewa Mountbattena-Windsora a Sarah Ferguson doplatily na neutuchající skandály svých rodičů spojené s kauzou Jeffreyho Epsteina. V královské rodině jim údajně zbyl už jen jediný vlivný spojenec, který je ochoten se za ně postavit – jejich strýc, král Karel III.
Po smrti Karla Gotta poutaly pozornost nejméně tři ženy s příjmením Gottová. V poslední době už to ale není taková sláva. Zejména zpěvákova nejstarší dcera Dominika, která nežije v Česku, na sebe v poslední době přestala upozorňovat. Co se děje?
Z osmi trestných činů obvinili kriminalisté šestadvacetiletého muže, přičemž ve dvou případech jde o zvlášť závažné zločiny. Recidivista je konkrétně podezřelý z vraždy a pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu až 18 let za mřížemi.
Českou filantropii nečekaně zasáhla smutná zpráva. Ve věku 78 let náhle zemřela Božena Jirků, která stála za činností Nadace Charty 77 a Konta Bariéry. Dosud působila ve správní radě.
Legendární Helena Vondráčková se rozhodla reagovat na dění kolem sobotní demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii. Populární zpěvačce se nelíbilo, že jeden z opozičních politiků využil její píseň jako doprovodnou u videa na sociální síti.
Norská korunní princezna Mette-Marit v novém rozhovoru vysvětlila, proč udržovala styky s americkým finančníkem a sexuálním delikventem Jeffrey Epsteinem. Členka královské rodiny mluví o jeho manipulaci. Princezna zároveň převzala odpovědnost za své chování.
Jaromír Soukup se v poslední době ocitl v nezáviděníhodné situaci. Nyní to ale vypadá na lepší zítřky. Jednání známého podnikatele s Prahou totiž směřují ke zdárnému konci. Co spolu vlastně obě strany řešily?
Policie pokračuje s vyšetřováním pátečního podezřelého požáru v Pardubicích, který je prověřován pro podezření z teroristického útoku. Kriminalisté dokončili ohledání místa činu a předali areál zpátky do rukou vlastníka.
Počasí se v průběhu týdne, který právě začíná, zásadně promění. V prvních dvou dnech si ještě užijeme jaro, od středy se však má výrazně ochladit. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Veronika Kopřivová si jistě uvědomuje, jak čas letí. Právě dnes má totiž půlkulaté 35. narozeniny. Je to zároveň už více než deset let, co se stala ostře sledovanou osobností. Mohl za to vztah s nejslavnějším českým hokejistou.
Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich slaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?