Vučić posílá srbskou armádu k hranici s Kosovem, kde dochází k nepokojům

Aleksandar Vučič
Aleksandar Vučič, foto: Alchetron
Marek Novotný 26. května 2023 16:02
Sdílej:

Srbský prezident Aleksandar Vučić v pátek uvedl armádu do stavu pohotovosti a nařídil urgentní přesun jednotek k hranici s Kosovem, kde v posledních hodinách dochází ke střetům mezi policií a etnickými Srby.

Skupinky etnických Srbů se v pátek střetly na severu Kosova s místní policií ve snaze zabránit nedávno zvoleným zástupcům v převzetí úřadů, informovala AP. Několik vozidel skončilo v plamenech, zatímco strážci zákona použili slzný plyn. Kosovská policie potvrdila zvýšenou přítomnost na severu země, kde podle vyjádření asistuje starostům trojice obcí při nástupu do úřadu.

Vučić, který se má dnes zúčastnit demonstrace na podporu své osoby v souvislosti se dvěma masovými střelbami, při nichž v Srbsku zemřelo 18 lidí, zároveň podle médií požaduje, aby jednotky NATO umístěné v Kosovu vystoupily na ochranu kosovských Srbů.

Stalo se
České celebrity
Daniel Krejčík s manželem.

Daniel Krejčík odhalil, co si po rozpadu manželství přeje

Náročným obdobím si v poslední době prochází Daniel Krejčík, ale ve středu se nepochybně ukázalo, kolik lidí ho má stále rádo. Známý herec totiž slavil narozeniny a při té příležitosti vyslovil tři zajímavá přání. 

Sport
Ilustrační foto

MS ve fotbale 2026 bude pokračovat bez Čechů. Rozhodla prohra s Mexikem

Čeští fotbalisté se loučí se světovým šampionátem v nejkratším možném čase, tedy již po třech zápasech skupinové fáze. Rozhodla o tom jasná porážka 0:3 v nočním zápase s pořadatelským Mexikem. Češi skončili ve skupině na posledním místě s jedním bodem za remízu proti JAR. 

České celebrity
Karel Šíp

Karel Šíp a tajemství jednání s Českou televizí. Jde o osud Všechnopárty

Karel Šíp by si mohl užívat zaslouženého důchodu, ale stále baví statisíce televizních diváků jako moderátor nejúspěšnější talk show z dílny České televize. Bude tomu tak i po letních prázdninách? Odpověď na tuto otázku chce znát spoustu lidí. 

Světové celebrity
Kanye West

Kanye West má problém už i v Americe. Chtějí mu rušit koncerty!

Americký rapper Kanye West, v současnosti vystupující pod jménem Ye, čelí možnosti zrušení svého nadcházejícího koncertu v Texasu. Vystoupení naplánované v sanantonské hale Alamodome ohrozily jeho předchozí antisemitské výroky, kvůli kterým se do něj ostře opřela tamní starostka Gina Ortiz Jones.