Vydavatel nezákonně sbíral informace o princi Harrym, omluvil se mu

Princ Harry
Princ Harry, foto: Netflix
Marek Novotný 10. května 2023 14:34
Sdílej:

Vydavatelství Mirror Group Newspapers, které vydává britský list Daily Mirror, přiznalo, že nezákonně sbíralo informace o princi Harrym. Mladšímu synovi krále Karla III. se zároveň omluvilo.

Vydavatelství se sice podle AP přiznalo k nelegálnímu sběru informací o osobě prince, zároveň ale nadále popírá, že hackovalo telefony, aby zachytilo soukromé hlasové zprávy. Harry a další tři "méně známé" celebrity se navíc podle MGN domáhají spravedlnosti po uplynutí lhůty.

Společnost připouští, že vévoda ze Sussexu má nárok na blíže nespecifikované odškodné. Žalobce ujistila, že k takovému jednání z její strany nikdy nemělo dojít, a proto se nebude nikdy opakovat.

Pro prince Harryho jde o první z právních bitev s britským tiskem, vydavatele deníku Daily Mirror žaluje kvůli údajnému narušení soukromí. Kvůli hackerským útokům na mobilní telefony ho čekají ještě další dva soudní spory.

Někdejší člen britské královské rodiny, aktuálně žijící v USA, se dnes k soudu v Londýně nedostavil. V červnu by však měl podle právního zástupce osobně dorazit, aby v případu svědčil.

Stalo se
České celebrity
Daniel Krejčík s manželem.

Potřeboval pomoc. Rozvádějící se Krejčík přiznal další zajímavou věc

Daniel Krejčík na první červnový týden letošního roku nezapomene. Veřejnosti totiž oznámil, že se rozvádí s manželem Jiřím, ačkoliv neuplynul ani rok od svatby. Nyní učinil další zajímavé přiznání. Mohlo by se zdát, že souvisí s tím, co se v jeho životě momentálně děje, ale není to tak. 

České celebrity
Charlotte Gottová

Charlotte Gottová boduje. Poprvé je na stránkách zahraničního deníku

Není žádným tajemstvím, že náš nejslavnější zpěvák Karel Gott byl úspěšný i za hranicemi Česka, respektive Československa. A protože se jeho dcera Charlotte rozhodla zpívat v angličtině, tak by se s největší pravděpodobností také ráda dostala do povědomí lidí v cizině. Možná už má našlápnuto. 

České celebrity
Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová s rodinou v katedrále svatého Víta. Víme, co se tam dělo

Po květnové oslavě narozenin nebylo o Jiřině Bohdalové nějaký čas slyšet. Až nyní se zase objevila informace, která se jí týká. Legendární herečka totiž nemohla chybět na zásadní rodinné události na prominentním místě v Praze. 

Světové celebrity
Král Karel III.

Král Karel III. veřejnosti ukázal, že má smysl pro humor!

Britský panovník král Karel III. během své nedávné návštěvy anglického města Grimsby ukázal smysl pro humor, když s úsměvem přešel nečekané porušení přísného královského protokolu. Sedmdesátisedmiletý monarcha navštívil tamní fotbalový klub Grimsby Town Football Club, kde se setkal se zástupci místní komunitní organizace Our Future, která pomáhá lidem v regionu. Právě během osobních setkání s personálem klubu došlo k úsměvné situaci, kterou popsala vedoucí tamní prodejny vstupenek Francine Orrová.