Výstraha před požáry. Podle meteorologů hrozí od pátečního poledne

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: HZS Olomouckého kraje
Marek Novotný 6. července 2023 13:23
Sdílej:

Meteorologové varovali před zvýšeným nebezpečím požárů od pátečního poledne. Podle předpovědi o víkendu překročí maximální teploty tropickou třicítku a v pondělí pak dosáhnou až 35 °C.

Výstraha platí od páteční 12. hodiny až do pondělního večera pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj a okresy Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem a Žatec v Ústeckém a Česká Lípa a Turnov v Libereckém kraji.

Doporučení jsou následující. Lidé by neměli rozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích. Cigaretové nedopalky by neměly končit na zemi. Meteorologové také apelují na dodržování místních vyhlášek a zákazů a úsporné hospodaření s vodou.

K nejhoršímu lesnímu požáru v historii České republiky došlo minulý rok v létě v oblasti Národního parku České Švýcarsko v Ústeckém kraji. Policie na jaře oznámila objasnění případu, zadrženému hrozí v případě prokázání viny až 15 let za mřížemi.

Stalo se
Světové celebrity
Donald Trump

Trump nechutnými poznámkami po vraždě slavného režiséra Reinera pobouřil svět

Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření svými bezcitnými vtipy na sociálních sítích po oznámení smrti hollywoodského režiséra Roba Reinera. Reiner a jeho manželka Michele byli nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles v neděli. Policie Los Angeles zatkla v souvislosti s jejich úmrtím jejich 32letého syna Nicka Reinera, který zůstává ve vazbě. Kauce byla stanovena na 4 miliony dolarů.

Světové celebrity
Taylor Swift

Taylor Swift promluvila o pozvánkách na svatbu

Popová hvězda Taylor Swift žertem sdílela své šílené nápady, jak by mohla zajistit utajení svatebních pozvánek na sňatek s jejím snoubencem, hvězdou NFL Travisem Kelcem. Během svého vystoupení v pořadu Late Night with Seth Meyers 8. října hovořila o nadcházející svatbě a reagovala na velký zájem médií o to, kdo se dostane na seznam hostů.

Světové celebrity
Král Karel III.

Král Karel III. otevřeně promluvil o svém boji s rakovinou

Král Karel III. (77) se v pátek svěřil se svými pocity ohledně boje s rakovinou a přinesl dobrou zprávu. Ve svém předtočeném televizním poselství, které bylo odvysíláno v rámci večera „Stand Up to Cancer“ na stanici Channel 4, oznámil, že se jeho léčebný plán v novém roce zredukuje.

Počasí
Ilustrační fotografie.

Na sníh bohaté počasí slíbit nemohou. Meteorologové řekli, jak bude do Vánoc

Od prosince probíhá meteorologická zima, ale v posledních panuje počasí, které spíš připomíná podzim. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) navíc nic nenasvědčuje tomu, že by u nás mělo začít vydatněji sněžit.