O případné obhajobě funkce předsedy Senátu dnes nechtěl Miloš Vystrčil (ODS) spekulovat. Počká na výsledek voleb, kampaň před nimi byla podle něj zejména ze strany hnutí ANO agresivní. ČTK to řekl dnes v Telči, kde asi v 15:00 odevzdal hlas v senátních a komunálních volbách.
Ve volbách do horní parlamentní komory proti němu v obvodu Jihlava stojí pět konkurentů. Za hnutí ANO je jeho soupeřkou Jana Nagyová, dříve Mayerová, která je s předsedou ANO Andrejem Babišem obžalovaná v případu dotace na stavbu Čapího hnízda. Babiš Nagyovou v kampani osobně podpořil.
"Počkám, až jak dopadnou volby do Senátu, nejen tady na Jihlavsku, ale v celé České republice. Potom se uvidí, zda má smysl se o tom (obhajobě funkce předsedy Senátu) vůbec bavit, jednak pro to, zda budu, nebo nebudu ještě senátorem, a potom jak bude vlastně vypadat složení Senátu," řekl Vystrčil.
Podle Vystrčila by měli lidé volit podle toho, jací jsou kandidáti lidé, jaký mají charakter, co dokázali, co odpracovali, zda plní své slovo. Pro kandidáty by zase měla být podstatná snaha prosadit svoje myšlenky, uvedl. Obhajovat místo senátora je podle něho těžší než kandidovat poprvé. "Ale má to i svoje výhody, protože trochu víte, co vás čeká. Byť já se přiznám, že tyto volby mě překvapily. Ta agresivita zejména ze strany jednoho hnutí byla bezpříkladná," řekl Vystrčil.
Dvaašedesátiletý Vystrčil stojí v čele horní komory Parlamentu od 19. února 2020, kdy nahradil zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS). Předsedou byl znovu zvolen 11. listopadu 2020. Tehdy byl jediným kandidátem a získal 73 ze 77 odevzdaných hlasů. Kromě Senátu kandiduje nyní znovu i do zastupitelstva Telče.
Česko se v pátek - tedy již zítra - rozloučí s Milanem Knížákem. Rodina zesnulého umělce obdržela během náročného období alespoň jednu dobrou zprávu. Jeden z pražských obvodních soudů Knížáka definitivně rehabilitoval za vazební stíhání v dobách komunistického režimu.
Meghan Markleová se ohradila proti výrokům slavné americké kuchařky a podnikatelky Marthy Stewartové, podle níž vévodkyně na nedávné večeři v Kalifornii detailně probírala své červencové setkání s britským králem Karlem III. Zmíněná schůzka v sídle Highgrove House přitom proběhla ve Velké Británii za přísně tajných podmínek a pod zámkem utajení.
Popová hvězda Ariana Grande se na sociálních sítích podělila o své dojmy po skončení severoamerické části turné Eternal Sunshine a zároveň se vyjádřila ke svým nadcházejícím koncertům v britské metropoli. Zpěvačka své miliony fanoušků ujistila, že se na blížící se vystoupení v britské metropoli nesmírně těší a nemůže se dočkat, až se se svými příznivci opět setká.
Edoardo Mapelli Mozzi, manžel britské princezny Beatrice, poskytnul po klidnějším létě exkluzivní rozhovor magazínu The Gentleman's Journal. V rámci tradiční relace zaměřené na život, styl a osobní hodnoty odkryl své soukromí, oblíbené rituály i pohled na rodinný život.
Hledání nového představitele legendární agenta 007 spěje do finále a fanoušci se mohou těšit na výraznou změnu. Producentka Amy Pascalová potvrdila, že jméno nového Jamese Bonda by mělo být oficiálně oznámeno koncem tohoto roku.
Meghan Markle opět vzbudila vlnu kritiky v britských královských kruzích, když na sociálních sítích zveřejnila snímky ze své nedávné rodinné návštěvy ve Velké Británii. Mezi sdílenými záběry nechyběly ani fotografie jejích dětí či momentky z rodinného sídla Althorp, kde je pohřbena princezna Diana. Podle odborníků šlo o další pokus vévodkyně ze Sussexu připomenout se veřejnosti a maximalizovat svou viditelnost.
Třiapadesátiletý James Haven, bratr slavné herečky Angeliny Jolie, veřejně promluvil o své sexuální orientaci a přihlásil se ke gay komunitě.
Populární hollywoodští herci Zendaya a Tom Holland uspořádali soukromou oslavu své svatby, na kterou pozvali rodinu a nejbližší přátele. Novomanželé si pro tuto výjimečnou událost pronajali luxusní venkovský hotel Beaverbrook v britském hrabství Surrey. Celý pronájem rozlehlého panství nedaleko hercova jihozápadního londýnského domova měl stát více než 670 tisíc dolarů.
Emma Heming Willisová, manželka slavného herce Bruce Willise, nedávno otevřeně promluvila o svých pocitech viny, které prožívala během oslav svých padesátých narozenin. Slavný představitel akčních filmů se v roce 2022 stáhl z veřejného života kvůli vážným zdravotním problémům a o rok později mu byla diagnostikována frontotemporální demence.
Herečka a moderátorka Whoopi Goldbergová se v nedávném rozhovoru pro podcast Keke Palmerové ohlédla za svou bohatou kariérou a odhalila, že jen o fous unikla dvěma svým nejslavnějším filmovým úlohám. Držitelka prestižního ocenění EGOT přiznala, že o ni tvůrci kultovního romantického snímku Duch z roku 1990 zpočátku vůbec nestáli. Když se tehdy dotazovala, proč ji castingoví agenti nezavolali na zkoušky, dostala odpověď, že její účast odmítli ze strachu, že by svou přítomností diváky z filmu vytrhla.
Britský princ Harry čelí dalším komplikacím v souvislosti s nadcházejícími Invictus Games, které se uskuteční v roce 2027 v britském Birminghamu. Vévoda ze Sussexu by si totiž přál, aby ho na této významné sportovní události podpořil jeho otec král Karel III. a stanul po jeho boku.
Královna domácího vaření Martha Stewart se bez zbytečných příkras vyjádřila k novým kulinářským a lifestylovým aktivitám Meghan Markle, které vévodkyně rozjíždí po svém odchodu z britské královské rodiny. Obě ženy se nedávno setkaly na jedné kalifornské večeři, kde spolu prohodily několik slov, avšak Stewart si své kritické hodnocení nechala až pro média.