Zájem o vakcíny klesá. V Česku se uzavře další očkovací místo

Očkovací místo v nákupním centru Galerie Šantovka v Olomouci, ve kterém si lidé mohou bez předchozí registrace nechat aplikovat vakcínu proti novému koronaviru, bude od pátku uzavřené. Po více než dvouměsíčním provozu totiž výrazně klesl zájem obyvatel o očkování a kapacita tohoto očkovacího místa je využita jen z malé části.

Očkování, ilustrační foto

ČTK to dnes sdělila krajská koordinátorka očkování Jarmila Kohoutová. Očkování bez registrace bude nadále poskytovat očkovací místo ve Fakultní nemocnici Olomouc (FN Olomouc), kde si zájemci budou moci vybrat jednodávkovou nebo dvoudávkovou vakcínu.

Očkovací místo v Galerii Šantovka zprovoznila FN Olomouc v závěru července, denně mohlo aplikovat 400 dávek vakcín. "Aktuální provozní doba očkovacího místa není ze strany zájemců o očkování efektivně využitá. V průměru je aplikováno 120 dávek za den, přičemž téměř polovina jsou druhé dávky. Pro srovnání, očkovací místo v areálu fakultní nemocnice má obdobný počet aplikací," uvedla Kohoutová. Zrušením očkovacího místa v Galerii Šantovka bude podle Kohoutové využita dostačující kapacita očkovacího místa FN Olomouc. "Ta může efektivně a operativně reagovat na potřebné navýšení denní kapacity, a to zejména v oblasti personálního zajištění," dodala Kohoutová.

Podle hejtmana Josefa Suchánka (Piráti a STAN) očkovací místo v Galerii Šantovka svoji roli splnilo. "Předpokládám, že zájem o očkování bez registrace budou mít i nadále hlavně lidé, kteří se zatím k vakcinaci nerozhodli. Jde nám především o to, aby počet naočkovaných v kraji narůstal," podotkl Suchánek. V Olomouckém kraji přestala v září fungovat obě očkovací centra v Přerově a Prostějově, očkování se vrátilo do tamních nemocnic. FN Olomouc nyní kapacitně pokryje i aplikaci posilovacích dávek vakcíny proti novému koronaviru. Navíc připravuje výjezdy mobilního týmu do zařízení pobytových služeb.

Počet nákaz novým koronavirem se v Olomouckém kraji stále pozvolna zvyšuje. Za poslední týden do minulého čtvrtka jich hygienici evidovali 109, předchozí týdenní přírůstek byl o 17 případů nižší. V přepočtu na 100.000 obyvatel Olomoucký kraj za posledních sedm dní aktuálně vykazuje 19 potvrzených případů Denní přírůstky nákaz novým typem koronaviru se v uplynulém týdnu dostaly i na 30 případů.

V regionu se zhruba 630.000 obyvateli bylo dosud spotřebováno 623.399 dávek vakcíny. Obě dávky vakcíny už obdrželo zhruba 58,5 procenta obyvatel kraje, kterých se očkování týká.

Témata: očkování | Olomouc

V Praze hořelo v jedné z budov malešické spalovny, lidé nemohli větrat

20.10.2021 21:19 Aktualizováno V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích dnes odpoledne hořela technologie, požár způsobil…

Testy na covid nebudou pro neočkované zdarma. Bez nich nebo očkování se…

20.10.2021 20:22 Aktualizováno Od 1. listopadu budou preventivní testy na covid-19 hrazené z veřejného zdravotního pojištění dětem…

Babiš podle úřadu mohl spáchat přestupek podle zákona o střetu zájmů

20.10.2021 20:04 Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o…

Některé restaurace odmítají kontrolovat bezinfekčnost hostů

20.10.2021 18:59 Zástupci gastronomického odvětví podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dnes žádali, aby…

Vedení Prahy vyzvalo radnice a školy, aby daly dětem dva dny volna

20.10.2021 18:27 Vedení Prahy vyzvalo radnice a základní školy, aby daly dětem příští týden v pondělí a úterý…

Státní zástupce požádá o vydání Babiše až nově zvolenou Sněmovnu

20.10.2021 16:15 Aktualizováno Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k…

Vláda opět schválila návrh rozpočtu se schodkem přes 370 miliard korun

20.10.2021 16:04 Vláda dnes znovu schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun.…

Ministři Havlíček a Schillerová jsou nově členy hnutí ANO

20.10.2021 15:45 Vicepremiérka, ministryně financí a nová předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a…

Čechům se zhoršoval zdravotní stav kvůli neřešení potíží s lékaři

20.10.2021 15:23 Polovině Čechů se podle průzkumu ministerstva zdravotnictví zhoršil v době epidemie zdravotní stav…

Vláda schválila novelu, která sníží pro příští rok DPH u energií na nulu

20.10.2021 15:16 Aktualizováno Vláda dnes podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) schválila novelu zákona, která od 1. ledna…

Související:

Nejnovější

reklama