Zřejmě stovky milionů korun bude stát zásah hasičů u rozsáhlého požáru v Národním parku České Švýcarsko. Náklady ještě není možno přesně vyčíslit, ale jen nasazení jednotek stojí až 20 milionů korun denně. ČTK to dnes sdělil generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček. V parku začalo hořet 24. července a postupně oheň zasáhl plochu více než 1000 hektarů. Při požáru zasahovala v posledních dnech až tisícovka profesionálních i dobrovolných hasičů a stovky kusů hasičské techniky.
"V tuto chvíli nejsme schopni kvantifikovat celkové náklady. Pokud se ale zcela jednoduše vynásobí počet jednotek se standardní cenou, pak se provozní náklady - ať už za dobrovolné, nebo profesionální hasiče - pohybují minimálně mezi 15 až 20 miliony korun denně," uvedl generální ředitel hasičů. "V tomto ale není zahrnuta veškerá logistika a další. Celkový náklad se bude pohybovat někde ve stovkách milionů korun," doplnil.
Při zásahu v Českém Švýcarsku se několik hasičů zranilo. Někteří skončili i v nemocnici. Například jeden hasič utrpěl vážné zranění při pádu ze skály.
Kromě hasičů a hasičské techniky zasahující ze země bojují s požárem ze vzduchu vrtulníky s tzv. bambi vaky na vodu a letadla. Vrtulníky, letouny ani bambi vaky ale hasiči nevlastní. Využívají třeba leteckou techniku policie, armády nebo nasmlouvaných soukromých firem, sdělila ČTK mluvčí generálního ředitelství hasičů Pavla Jakoubková.
Po devíti dnech hašení, v pondělí 1. srpna, hasiči oznámili, že se jim podařilo dostat požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Plochu požářiště postupně zmenšili z 1060 na 513 hektarů. V příštích dnech ale mohou zásah znovu zkomplikovat nárůst teplot a zesílení větru.
Popová ikona Britney Spears opět vzbudila pozornost svých příznivců na sociálních sítích, když se otevřeně podělila o velmi nepříjemnou zkušenost s estetickou medicínou. Čtyřicetičtyřletá zpěvačka varovala fanoušky před neuváženými zákroky poté, co meziprostorové injekce botoxu zanechaly nečekané následky na jejím obličeji.
Popová ikona Britney Spears opět vzbudila pozornost svých příznivců na sociálních sítích, když se otevřeně podělila o velmi nepříjemnou zkušenost s estetickou medicínou. Čtyřicetičtyřletá zpěvačka varovala fanoušky před neuváženými zákroky poté, co meziprostorové injekce botoxu zanechaly nečekané následky na jejím obličeji.
Britská rozhlasová stanice Radio Caroline se dostala do hledáčku tamního regulačního orgánu Ofcom poté, co ve svém vysílání neúmyslně ohlásila úmrtí krále Karla III. Bizarní incident, ke kterému došlo během květnového pořadu moderátora Barryho Marshe, vyvolal mezi posluchači značný rozruch. Regulátor nyní oficiálně potvrdil, že stanice tímto pochybením porušila platné vysílací předpisy.
Americký zpěvák a herec Jared Leto čelí závažným obviněním ze sexuálního obtěžování vůči nezletilým dívkám, která zaznívají v novém dokumentárním snímku stanice BBC. Celkem deset žen v pořadu popsalo své údajné zkušenosti s oscarovým hercem, přičemž některé incidenty se měly odehrát v době, kdy jim bylo pouhých čtrnáct let.
Jennifer Aniston, jejíž účes „Rachel“ definoval celou jednu generaci, se rozhodla uvést na pravou míru jeden z největších mýtů o svém vzhledu. Šestapadesátiletá hvězda seriálu Přátelé v humorném videu na sociálních sítích otevřeně přiznala, že její ikonická blond hříva není dílem přírody. Na otázku fanoušků, zda by někdy uvažovala o hnědé barvě, herečka s vtipem odpověděla, že ve skutečnosti hnědovláskou je a její současný odstín je v podstatě „falešný“.
Děti se mi povedly, může si říkat Bolek Polívka. Hned několik potomků si vybralo stejnou profesi jako on. Zatímco mnohdy rodiče odrazují ratolesti od toho, aby je následovaly, v tomto případě je to úplně jinak.
Českou uměleckou obec zasáhla další velmi smutná zpráva. V den svých 94. narozenin zemřel spisovatel Vladimír Páral, jehož některá díla byla i zfilmována. Páral, jenž vystudoval chemii, se psaní věnoval od 60. let minulého století.
Meteorologové v pondělí upřesnili výstrahu před tropickými vedry a nebezpečím požárů. Nově se týká dalších oblastí v Čechách a na Vysočině. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Celý svět před časem s napětím sledoval boj britské princezny Kate se zákeřnou rakovinou. Dobře to naštěstí dopadlo, takže manželka prince Williama může s ostatními pacienty sdílet své osobní zkušenosti. Na co si vzpomněla tentokrát?
Premiér Andrej Babiš zdaleka neinformuje občany jen o dění v politice, ale občas se zmíní i o něčem jiném. Například o tom, že v poslední době znovu přibral, což ho vůbec netěší. Babiš vysvětlil, jak se to podle jeho názoru stalo.
Dominika Gottová se v poslední době stáhla do ústraní, což pro ni jako osobu žijící mimo Česko není až tak složité. Navzdory tomu se i tady ví o rozsahu problémů, s nimiž se v životě potýká. Není jí vůbec co závidět.
V Česku se již během uplynulého víkendu navrátily nejvyšší teploty k tropickým hodnotám. V pondělí se oproti neděli ještě oteplí. Další vedra jsou pak očekávána v závěru tohoto týdne, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).