Zástupci budoucí vlády jednali s hejtmany o koronavirové situaci

Očkování proti Covid-19. Fronta lidí v brněnské Olympii (18. listopadu 2021).
Očkování proti Covid-19. Fronta lidí v brněnské Olympii (18. listopadu 2021)., foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 23. listopadu 2021 17:20
Sdílej:

Zástupci budoucí vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) dnes hovořili videokonferenčně s hejtmany o plánu boje proti koronaviru. Podle lidoveckého poslance Toma Philippa je shoda velká, uvedl to na twitteru. Pětikoalice své návrhy představí na středeční tiskové konferenci ve Sněmovně.

"Shoda je velká a některé velmi dobré připomínky rovnou zapracujeme před zítřejší (středeční) prezentací, kdy naše budoucí vláda představí plán pro boj proti covidu na příští týdny a měsíce," uvedl Philipp.

Možné návrhy řešení koronavirové pandemie dnes nechtěli na tiskové konferenci zástupci Spolu komentovat. První místopředseda ODS a kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura na dotazy novinářů ke covidu několikrát odpověděl, že se k nim ve středu vyjádří zástupci takzvaného AntiCovid týmu.

Dnešního jednání s hejtmany se zúčastnili kromě Philippa například místopředseda ODS a nominant na ministra dopravy Martin Kupka nebo kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

S lídry krajů dnes jednali také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a dosluhující ministři zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Shodli se na tom, že kvůli koronavirové situaci není nyní potřeba vyhlásit nouzový stav. Hejtmani by podle předsedy Asociace krajů a jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) považovali za vhodnou úpravu pandemického zákona, aby umožňoval na území postižených krajů aktivovat nutná opatření.

Zlínský kraj podle hejtmana Radima Holiše (ANO) minimálně na 14 dní omezí od příštího týdne společenský život, aby pomohl nemocnicím, které jsou kvůli covidové situaci na hraně svých kapacit. Zakázány zřejmě budou akce nad 100 lidí.

Stalo se
Světové celebrity
Nicole Kidman

Nicole Kidman prozradila, co musí její dcery dělat každý den!

Nicole Kidman se nedávno podělila o detaily ze svého soukromí a odhalila specifické pravidlo, které doma dodržuje se svými dvěma dospívajícími dcerami. Během diskuse v rámci série HISTORYTalks ve Filadelfii herečka přiznala, že po svých dcerách vyžaduje jednu věc každý den.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Královský životopisec se velmi tvrdě ohradil proti Harrymu a Meghan

Královský životopisec Tom Bower se ostře ohradil proti princi Harrymu a Meghan Markleové poté, co jeho novou knihu o britské královské rodině označili za „zvrácenou“. Autor knihy s názvem „Betrayal: Power, Deceit And The Fight For The Future Of The Royal Family“ v podcastu The Daily Expresso zpochybnil schopnost vévodů ze Sussexu přijímat jakoukoli kritiku.

Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

I vévodkyně Kate potěšila Australany. A to nevytáhla paty z Británie

Kate Middleton a princezna Anne si v Londýně připomněly svátek Anzac Day. Tato významná událost se konala jen několik dní poté, co Austrálii navštívili princ Harry s manželkou Meghan. Členky královské rodiny se zúčastnily oddělených vzpomínkových akcí, aby uctily památku vojáků Australského a novozélandského armádního sboru.

Zahraničí
Podezřelý jednatřicetiletý muž jménem Cole Tomas Allen

Padlo až 8 výstřelů. Útočník poprvé řekl, kdo měl být cílem!

Jednatřicetiletý Cole Tomas Allen z Torrance v Kalifornii byl úřady identifikován jako muž, který v sobotu večer zahájil střelbu na výroční večeři Asociace korespondentů Bílého domu. Podezřelý, který žije na předměstí Los Angeles, byl zadržen poblíž místa konání akce, kde se shromáždil prezident Donald Trump a další vládní představitelé.