Zátopek poběží s hudbou Beaty Hlavenkové

Film Davida Ondříčka Zátopek bude mít světovou premiéru 20. srpna na zahájení karlovarského festivalu. Příběh jedinečné sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka pak vstoupí do kin 26. srpna.

film Zátopek

K datu uvedení filmu Zátopek vychází filmový soundtrack s autorskou hudbou klavíristky, skladatelky a producentky Beaty Hlavenkové, dvojnásobné držitelky ceny Anděl. Soundtrack čítající 14 kompozic a nahraný ve spolupráci se symfonickým orchestrem sCore Orchestra,  vydává vydavatelství Minority Records na limitovaném, 180 gramovém LP
sytě červené barvy s bohatě řešeným grafickým zpracováním a přílohou  ve formě velkoformátového bookletu s fotografiemi z filmu.

Ze soundtracku k filmu Zátopek zaznívá velkolepost orchestru, ale i intimita klavírní hry Hlavenkové. K nahrávání byli přizváni také hosté - trumpetista Oskar Török a basista Rasťo Uhrík.  Veškerá dema vznikala ve studiu Czechmate Beaty Hlavenkové, orchestrální party pak natočila spolu se sCore Orchestra pod vedením dirigentky Michaely Rosza - Růžičkové v hudebním studiu České televize, finální mix zpracoval zvukový mistr Michal Pekárek a mastering alba připravil Matouš Godík.

Zátopek (2021) Jak vznikala hudba HD (1:37) | zdroj: YouTube

„Práce to byla moc krásná, náročná, ale o to víc vzrušující. Bavilo mě dotýkat se lidových písní, které byly oblíbené u Emila i Dany, bavilo mě hudebně pracovat s tempem jeho běhu, bavilo mě hledat cestu hudebního vyjádření, které bude slušet tomuto výjimečnému filmu. A dostat do světa i zlomek našeho hudebního dědictví, stejně jako nás ve světě reprezentuje Zátopkova osobnost a úspěchy. Těšilo mě pracovat se zvuky, klavírem, sound designem, orchestrem, triem a vše kombinovat.  Myslím, že odvaha je společnou nití pro celý děj a postavy, stejně tak jako pro tvůrce tohoto filmu. Mám velikou radost, že soundtrack k  filmu si ve verzi alba budete moci poslechnout také na nádherném  červeném vinylu,“ říká Beata Hlavenková.

V rámci světové premiéry na MFF Karlovy Vary se uskuteční v Domě ČT na Divadelním náměstí v Karlových Varech 21. 8. 2021 koncert Beaty Hlavenkové s Kapelou Snů, na němž bude slavnostně pokřtěno LP s hudbou k filmu Zátopek.

Související:

Nejnovější