Zeman nabídl Polsku pomoc českých vojáků na hranicích s Běloruskem

Miloš Zeman
Miloš Zeman, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 23. listopadu 2021 12:28
Sdílej:

Prezident Miloš Zeman dnes nabídl Polsku vyslání českých vojáků na hranice s Běloruskem. Jsou podle něj připraveni k okamžitému přesunu. Napsal to v dopise polskému prezidentu Andrzeji Dudovi. Podle Zemana rozhodnutí o vyslání vojáků na dobu do 60 dnů náleží české vládě.

Polsko již několik týdnů čelí na běloruské hranici migrační krizi. Podle představitelů Polska i Evropské unie za ní stojí běloruský režim.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že ČR je připravena do Polska poslat policisty, případně vojáky, k vyslání vojáků by podle něj bylo nutné rozhodnutí obou komor Parlamentu.

Zeman v dopise uvedl, že situace na polsko-běloruské hranici je způsobena "zlými úmysly těch, kteří pro svůj vlastní prospěch neváhají zneužít nepřízně osudu druhých".

Stalo se
Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton dala před smrtí svolení lékařům, aby na ní prováděli testy!

Mladší sestra legendární country zpěvačky Dolly Partonové, Stella Partonová, zveřejnila na sociálních sítích dojímavou vzpomínku, v níž odhalila detaily z posledních dnů slavné umělkyně. Zpěvačka, která zemřela ve věku 80 let krátce po diagnostikování rakoviny, nabídla lékařům vyzkoušení experimentálních léků. Tento krok učinila s nadějí, že získané poznatky z její léčby pomohou v budoucnu ostatním pacientům bojujícím s touto zákeřnou nemocí.

Světové celebrity
Selena Gomez

Selena Gomez u soudu? Spor se mě vůbec netýká, nechápe zpěvačka!

Právní tým americké zpěvačky a herečky Seleny Gomez podal návrh na zamítnutí žaloby ze strany investorů společnosti Wondermind. Herečka podle svých právníků tvrdí, že že do případu „nikdy“ neměla být zatažena.

Zahraničí
Harald V.

Zemřel populární norský král Harald V., bylo mu 89 let

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.

Světové celebrity
Harald V.

Královská rodina se sjíždí do nemocnice. Zdravotní stav krále se rychle zhoršuje!

Norský královský palác oznámil, že zdravotní stav devětaosmdesátiletého krále Haralda V. se výrazně zhoršil. Norský panovník leží v univerzitní nemocnici v Oslu ve velmi vážném stavu. Vzhledem k nepříznivému vývoji zrušili členové královské rodiny své plánované programy a shromáždili se u panovníkova lůžka.