Zeman nemá podle Hamáčka velké výhrady k návrhu státního rozpočtu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček nemá pocit, že by měl prezident Miloš Zeman silné výhrady k návrhu státního rozpočtu na příští rok. Novinářům to řekl po dnešní schůzce s hlavou státu v Lánech. Od prezidenta ale konkrétní stanovisko k rozpočtu neslyšel. Mluvili spolu také o platech pro státní zaměstnance, o atmosféře v ČSSD a o volbách.

Prezident Miloš Zeman jednal s vicepremiérem Janem Hamáčkem.

Hamáček po asi hodinovém setkání s prezidentem novinářům řekl, že probrali aktuální politickou situaci. Zemana podle něj zajímala atmosféra v sociální demokracii několik dnů před volbami a ptal se ho na průzkumy veřejného mínění. "Informoval jsem ho, že pokud máme počítat průzkumy potenciálu sociální demokracie, tak se pohybujeme kolem deseti procent, což ho potěšilo," řekl místopředseda vlády.

Hamáček očekává, že Zeman jako člověk, který v zásadě nemění své názory, dodrží svůj dřívější slib a pověří po volbách sestavením vlády vítěze voleb.

Tématem jejich schůzky byly i náležitosti státního rozpočtu, který sociální demokracie v pondělí nepodpořila. Hamáček zopakoval, že ministři za ČSSD pro něj nehlasovali, protože nesouhlasí s výší růstu mezd pro státní zaměstnance. Zatímco ČSSD navrhovala zvýšení jejich platů o 3000 korun, hnutí ANO prosadilo nárůst o 1400 korun. Hamáčka mrzí, že ministři za ANO nebyli ochotni jednat o kompromisu. ČSSD podle něj byla připravena o částce jednat. Předseda sociální demokracie by uvítal, pokud by se otázka platů státních zaměstnanců znovu otevřela po volbách.

Konkrétní stanovisko prezidenta ke státnímu rozpočtu Hamáček na dnešní schůzce neslyšel. "Neměl jsem ale pocit, že by ze strany prezidenta byly nějaké silné výhrady," poznamenal.

Krátce oba politici na pravidelné schůzce mluvili také o nedělních německých volbách. Zeman podle Hamáčka vyjádřil přesvědčení, že se na česko-německých vztazích po volbách nic nezmění.

Hamáček dnes pogratuloval Zemanovi k úterním narozeninám a popřál mu hodně zdraví. Řekl, že ho prezident ujistil, že po nedávném návratu z nemocnice se cítí dobře a postupně se zotavuje. "Je potřeba, aby na sebe dával pozor, protože každá taková hospitalizace se sebou nese nějakou zátěž, ale na mě působil tak, že je v dobré fyzické kondici," dodal.

V Praze hořelo v jedné z budov malešické spalovny, lidé nemohli větrat

20.10.2021 21:19 Aktualizováno V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích dnes odpoledne hořela technologie, požár způsobil…

Testy na covid nebudou pro neočkované zdarma. Bez nich nebo očkování se…

20.10.2021 20:22 Aktualizováno Od 1. listopadu budou preventivní testy na covid-19 hrazené z veřejného zdravotního pojištění dětem…

Babiš podle úřadu mohl spáchat přestupek podle zákona o střetu zájmů

20.10.2021 20:04 Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o…

Některé restaurace odmítají kontrolovat bezinfekčnost hostů

20.10.2021 18:59 Zástupci gastronomického odvětví podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dnes žádali, aby…

Vedení Prahy vyzvalo radnice a školy, aby daly dětem dva dny volna

20.10.2021 18:27 Vedení Prahy vyzvalo radnice a základní školy, aby daly dětem příští týden v pondělí a úterý…

Státní zástupce požádá o vydání Babiše až nově zvolenou Sněmovnu

20.10.2021 16:15 Aktualizováno Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k…

Vláda opět schválila návrh rozpočtu se schodkem přes 370 miliard korun

20.10.2021 16:04 Vláda dnes znovu schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun.…

Ministři Havlíček a Schillerová jsou nově členy hnutí ANO

20.10.2021 15:45 Vicepremiérka, ministryně financí a nová předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a…

Čechům se zhoršoval zdravotní stav kvůli neřešení potíží s lékaři

20.10.2021 15:23 Polovině Čechů se podle průzkumu ministerstva zdravotnictví zhoršil v době epidemie zdravotní stav…

Vláda schválila novelu, která sníží pro příští rok DPH u energií na nulu

20.10.2021 15:16 Aktualizováno Vláda dnes podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) schválila novelu zákona, která od 1. ledna…

Související:

Nejnovější

reklama