Končící prezident Miloš Zeman se dnes přestěhoval z lánského zámku do svého nového domu v Lánech. Jeho vůz doprovodily dva další, Zeman vystoupil v garáži. S novináři nemluvil. Lánský zámek je letním sídlem českých prezidentů, Zeman v něm trávil značnou část svého funkčního období.
Novostavba, kterou Zeman v minulosti označil za bungalov, stojí v klidné ulici na kraji Lán, nedaleko vede obchvat obce. Obyvatel Lán a provozovatel Hokejové síně slávy Josef Hošek prodal Zemanovi stavební pozemek přibližně před čtyřmi lety. "Stavba začala asi rok potom," řekl Hošek ČTK. Dokončena byla minulý rok.
Podle Hoška se o stěhování místní v poslední době bavili, ale žádné bližší informace neměli. Ani Hrad o termínu podrobněji předem neinformoval. V neděli Zeman v televizi Prima CNN News řekl, že "má dojem", že to bude v úterý. Od dnešního rána poblíž domu čekalo několik novinářů. Kolona tří vozů se Zemanem přijela před 16:00. Jeho auto zajelo rovnou do otevřené brány a garáže, poté se vrata zavřela.
Zemanovo druhé funkční období končí ve středu. Inaugurace nového prezidenta Petra Pavla bude ve čtvrtek.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.
Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou.
Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov.
Není žádným tajemstvím, že Dorotě Nvotové byla před několika měsíci diagnostikována rakovina prsu v počátečním stadiu. Nyní se úspěšná slovenská herečka svěřila, že se potýká s další nevyléčitelnou nemocí.
Série varování ze strany tuzemských meteorologů pokračuje i ve čtvrtek. Meteorologové opět upozornili na nebezpečí bouřek, zároveň plošně upřesnili výstrahu na vysoké teploty. Beze změny zůstává varování před požáry, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Nedožité narozeniny Karla Gotta, jemuž by bylo čerstvě 87 let, připadly na úterý. Jedna věc tentokrát fanoušky nejslavnějšího českého zpěváka všech dob obzvlášť zaujala. Stala se, respektive spíš nestala, na sociálních sítích.
Televizní diváci se na konci srpna dočkají nové politické diskuze České televize, která definitivně nahradí Otázky Václava Moravce, jejichž hlavní protagonista na jaře odešel z veřejnoprávního média.
Britský princ Harry se během své návštěvy Velké Británie objevil jako host v populárním a poněkud chaotickém podcastu bývalého ragbyového reprezentanta Joea Marlera. V uvolněném rozhovoru se moderátoři zajímali mimo jiné o to, jaké je vlastně jeho plné jméno a co přesně si píše do kolonky povolání.
Ministr zahraničních věcí Petr Macinka (Motoristé) se zastal poslance a vládního zmocněnce Filipa Turka, jenž čelí rostoucímu tlaku kvůli pondělní dopravní nehodě v centru Prahy. Macinka podle svých slov stojí za Turkem a hodlá za něj bojovat.