S vojenskými poctami prezident Miloš Zeman přivítal dnes po 15:00 v Náchodě polského prezidenta Andrzeje Dudu. Tématy jejich jednání mají být česko-polská spolupráce v pohraničí, rozvoj cestovního ruchu nebo dopravní propojení obou států.
Česko-polských vztahů se aktuálně dotklo vyjádření prezidentského kandidáta a bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). V nedělní diskusi v České televizi Babiš uvedl, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy neposlal do těchto zemí české vojáky na pomoc. Později výroky korigoval. Uvedl, že kolektivní obranu NATO nikdy nezpochybnil. Jen si nechtěl představit, že by mohla vypuknout třetí světová válka. Politici podle něj musejí usilovat o mír a zabránit válce. Uvedl také, že požádal prezidenta Zemana, aby totéž sdělil prezidentu Dudovi při setkání v Náchodě.
Po jednání prezidentů je plánována tisková konference a po ní od 17:30 setkání prezidenta Zemana a starosty Jana Birkeho s občany na Masarykově náměstí. Oba prezidentské páry se pak ještě setkají v polském městě Kudowa-Zdrój, kde zakončí setkání společnou večeří.
Zeman návštěvu Náchoda, na kterou jej pozval starosta Jan Birke (ČSSD), zahájil dnes v 11:00 prohlídkou centra města.
Televizní diváci se na prahu nadcházejícího víkendu mají na co těšit. Karel Šíp totiž přivítá ve Všechnopárty, se kterou ji pojí dlouholeté přátelství. Jde navíc o jednu z největších legend českého šoubyznysu.
Po Ivaně Gottové neutajila oslavu kulatých padesátin ani Laďka Něrgešová, která měla 50. narozeniny v pondělí. Významné jubileum provázejí velké emoce, protože oblíbená moderátorka loni přiznala boj s vážnými zdravotními problémy.
Od smrti legendárního Jiřího Krampola již uplynulo přes půl roku, ale dědictví se podle posledních informací stále nepodařilo vypořádat. Důvodem mají být především komplikované rodinné vazby a fakt, že neexistuje závěť.
V Česku bylo během probíhajícího týdne zaznamenáno slabé zemětřesení. Přístroje ho zachytily v jižních Čechách, konkrétně na jihu od Českých Budějovic.
Britney Spears ostře vystoupila proti své rodině v obsáhlém příspěvku na sociálních sítích, kde přiznala, že má ze svých nejbližších strach. Zpěvačka hitu Toxic prohlásila, že se cítí neuvěřitelně šťastná, že je po tom všem, jak s ní příbuzní zacházeli, vůbec naživu. Reagovala tak na traumatickou minulost spojenou s opatrovnictvím, které skončilo před čtyřmi lety.
Manžel Katie Price, Lee Andrews, zveřejnil nové fotografie se svou ženou, čímž vyvolal další vlnu dohadů ohledně jejich společného shledání. Pár se zasnoubil a vzal jen několik dní po svém prvním setkání, což šokovalo rodinu známé modelky. Krátce po svatbě se Katie vrátila do Velké Británie a vyjádřila radost z návratu domů, zatímco Lee zůstal v Dubaji, přestože původně plánoval odletět s ní.
Streamovací gigant Netflix se údajně potýká s nečekaným logistickým problémem. Podle informací z Hollywoodu jsou sklady v sídle společnosti přeplněny neprodanými zásobami produktů značky „As Ever“, kterou vlastní Meghan Markle. Zaměstnanci Netflixu si tak nyní mohou domů zdarma odnášet dárková balení džemů, vína nebo jedlých květinových posypek, protože se zboží údajně prodává příliš pomalu.
Hvězda reality show Kim Kardashian a pilot Formule 1 Lewis Hamilton byli poprvé spatřeni společně na veřejnosti poté, co se objevily zprávy o jejich romantickém dostaveníčku na anglickém venkově. Dvojice byla vyfotografována, jak odděleně opouští luxusní restauraci Matsuhisa, odkud následně zamířila na soukromý večírek v Aspenu. Kim zvolila pro tuto příležitost černé třpytivé šaty, zatímco Lewis vsadil na šedé sako doplněné širokými džíny a botami.
Ke šťastnému konci dospěl v polovině ledna příběh českého občana vězněného ve Venezuele. Jan Darmovzal ale nyní přiznal, že stále není ve stoprocentní fyzické a psychické kondici. Pobyt v jihoamerickém vězení si vybral svou daň.
Svatba Dary Rolins se v Česku a na Slovensku očekává už nějaký čas, ale nyní přišla jiná překvapivá informace z útrob její rodiny. Jeden z jejích členů si totiž změní příjmení. O koho jde a jaký k tomu má důvod?
Kriminalisté z Královéhradeckého kraje se od středečního večera zabývají násilným útokem v Jaroměři. V bytě došlo ke konfliktu dvou mužů. Případ byl předběžně kvalifikován jako pokus o vraždu.
První reakce přicházejí na oznámený konec moderátorky Barbory Kroužkové na obrazovkách České televize. Jejího odchodu lituje například Jakub Železný, který také před časem vyklidil pozici v hlavní zpravodajské relaci. Oproti Kroužkové je ale nadále zaměstnancem ČT.