Zemanův stav se nadále zlepšuje, odhad termínu propuštění ale nezná

Miloš Zeman
Miloš Zeman, foto: Jan Nebřenský / INCORP images
Marek Novotný 28. března 2024 17:06
Sdílej:

Dva týdny už je exprezident Miloš Zeman hospitalizovaný v pražské Fakultní nemocnici Motol. Podle lékařů se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje, na odhad termínu propuštění je však brzy. Zeman přitom údajně koketuje s myšlenkou, že by se vydal na Slovensko a před druhým kolem tamní prezidentské volby podpořil Petera Pellegriniho.

Motolská nemocnice ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že pacient je ve stabilizovaném stavu se zlepšující se vitalitou. Důraz je momentálně kladen na rehabilitaci, po které by exprezident měl být schopen stát a pohybovat se s pomocí chodítka.

"Pokračujeme v péči o rány, které jsou klidné, převazy probíhají každý druhý den podle standardních postupů po tomto zákroku. Na odhad termínu propuštění je stále ještě brzy," dodali lékaři s tím, že nové informace poskytnou příští týden.

Zeman je hospitalizován už dva týdny. Lékaři dříve uvedli, že někdejší hlava státu byla po operaci, která proběhla předminulý týden ve čtvrtek, několik hodin v umělém spánku.

Podle informací deníku Blesk by Zeman chtěl příští týden osobně podpořit předsedu Národní rady SR Petera Pellegriniho před druhým kolem slovenské prezidentské volby. Šéf parlamentu skončil v prvním kole na druhém místě za exministrem zahraničí Ivanem Korčokem.

"Vše záleží na vývoji zdravotního stavu pana prezidenta, který se den ode dne lepší. S lékaři budeme o této cestě mluvit, uvidíme, jaká zazní doporučení," sdělil listu bývalý hradní kancléř Vratislav Mynář.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Meghan zveřejnila na sociálních sítích záhadnou zprávu!

Meghan Markle sdílela na svém instagramovém příběhu příspěvek, který působí jako narážka na náročné období jejího života. Čtyřiačtyřicetiletá vévodkyně, která se v roce 2020 stáhla z oficiálních povinností v královské rodině a následně se s princem Harrym a jejich synem Archiem přestěhovala do Kalifornie, se na sociálních sítích obvykle omezuje na osobní fotografie nebo propagaci své značky As Ever. Tentokrát však zvolila netradiční sdílení memu týkajícího se astrologických znamení.

Světové celebrity
Nicole Kidman

Nicole Kidman prozradila, co musí její dcery dělat každý den!

Nicole Kidman se nedávno podělila o detaily ze svého soukromí a odhalila specifické pravidlo, které doma dodržuje se svými dvěma dospívajícími dcerami. Během diskuse v rámci série HISTORYTalks ve Filadelfii herečka přiznala, že po svých dcerách vyžaduje jednu věc každý den.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Královský životopisec se velmi tvrdě ohradil proti Harrymu a Meghan

Královský životopisec Tom Bower se ostře ohradil proti princi Harrymu a Meghan Markleové poté, co jeho novou knihu o britské královské rodině označili za „zvrácenou“. Autor knihy s názvem „Betrayal: Power, Deceit And The Fight For The Future Of The Royal Family“ v podcastu The Daily Expresso zpochybnil schopnost vévodů ze Sussexu přijímat jakoukoli kritiku.

Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

I vévodkyně Kate potěšila Australany. A to nevytáhla paty z Británie

Kate Middleton a princezna Anne si v Londýně připomněly svátek Anzac Day. Tato významná událost se konala jen několik dní poté, co Austrálii navštívili princ Harry s manželkou Meghan. Členky královské rodiny se zúčastnily oddělených vzpomínkových akcí, aby uctily památku vojáků Australského a novozélandského armádního sboru.