Zemřel herec Paul Sorvino, ikona Scorceseho Mafiánů

Zemřel americký herec Paul Sorvino, známý z klasického gangsterského filmu Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Bylo mu 83 let. S odvoláním na mluvčího herce o tom informovala agentura Reuters.

Paul Sorvino

"Jsem absolutně zničená. Láska mého života a ten nejlepší muž, který kdy žil, už není. Mám zlomené srdce," napsala na twitteru jeho manželka Dee Dee Sorvinová. Herec zemřel z přirozených příčin v nemocnici v Jacksonville v americkém státě Florida, uvedl jeho mluvčí.

Sorvino se narodil v New Yorku v roce 1939. Studoval hudbu a před svou hereckou kariérou toužil stát se operním pěvcem. U filmu strávil nakonec více než 50 let, mimo jiné ztvárnil policejního seržanta Phila Cerrettu v televizní sérii Zákon a pořádek či roli Paulieho Cicery ve zmiňovaných Mafiánech, kde se objevil po boku Roberta De Nira nebo Joeho Pesciho.

Sorvino měl tři děti včetně herečky Miry Sorvinové, která svému otci poděkovala při přebírání Oscara za film Mocná Afrodíté z roku 1995. "Všechno, co vím o herectví, mě naučil on," řekla tehdy. "Život plný lásky a radosti a moudrosti, který jsem s ním měla, je u konce," napsala dnes herečka na twitteru.

Témata: Paul Sorvino | úmrtí

Zemřel režisér Wolfgang Petersen, natočil kultovní Nekonečný příběh, Troju…

16.08.2022 21:56 Aktualizováno Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála…

Ve věku 73 let zemřela herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka…

08.08.2022 22:36 Ve věku 73 let zemřela australská herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v…

Zemřel Karel Richter. Jednomu z nejstarších českých herců a dabérů bylo 96…

05.08.2022 13:38 Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a…

Jáklův Jan Žižka vyrukoval měsíc a půl před premiérou s trailerem

25.07.2022 19:29 Už na začátku září dorazí do kin dlouho očekávaný film Petra Jákla Jan Žižka. Snímek z počátku 15.…

Související:

Nejnovější