Ve věku 59 let dnes zemřel místopředseda hnutí STAN a starosta Dolních Břežan Věslav Michalik. Na twitteru to uvedl předseda STAN Vít Rakušan. Podle serveru Neovlivní.cz zemřel Michalik odpoledne náhle na výletu v horách. Po loňských sněmovních volbách se původně měl stát ministrem průmyslu a obchodu, nominace se ale vzdal kvůli pochybnostem o svém dřívějším podnikání a možném střetu zájmů.
"Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým," napsal Rakušan. "Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům," uvedl na twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Upřímnou soustrast rodině vyjádřila také předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo šéf lidoveckého klubu Marek Výborný. "To se mnou hodně otřáslo…Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života…Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto," uvedl na twitteru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
Michalik se narodil 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kde v roce 1992 získal i titul kandidáta věd. Ekonomické vzdělání si doplnil na Rochester Institute of Technology v USA. Starostou Dolních Břežan byl nepřetržitě od roku 2004. Místopředsedou STAN se stal loni.
V letech 1986 až 1996 pracoval Michalik jako vědecký pracovník Akademie věd ČR v Ústavu jaderné fyziky a Ústavu dozimetrie záření, po odchodu z akademické sféry až do roku 2007 působil ve finančních institucích v různých funkcích od analytika až po člena představenstva. Od roku 2002 podnikal v oboru investiční poradenství.
V roce 2012 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje, v letech 2016 až 2017 byl radním kraje pro hospodářský a regionální rozvoj včetně evropských fondů a rozvoje venkova. V listopadu 2020 se stal náměstkem středočeské hejtmanky pro finance a strategii.
Michalik loni v listopadu odmítl nominaci na ministra, protože nechtěl zatěžovat nový kabinet Petra Fialy srovnáváním se situací předchozího premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl ale, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem. Investiční společnost tam vznikla podle něj na základě doporučení daňových a právních poradců - ostrovní země byla vhodná mimo jiné kvůli tomu, že na rozdíl od Česka byla tehdy v EU. Potenciální střet zájmů kvůli třetinovému podílu ve fondu, který vlastní solární elektrárny, by se podle něj dal vyřešit prodejem elektráren.
První z dvojice květnových svátků, tedy Svátek práce, je letos minulostí. Obchody během úvodního květnového dne fungovaly bez jakýchkoliv omezení, což ale nebude platit příští pátek.
Druhým dnem už si dnes můžete poslechnout první sólovou pecku Charlotte Gottové. Velkým kamarádem jejího otce Karla Gotta byl Michal David, který ví, jak se skládají hity. Co oblíbený hitmaker říká na písničku In Too Deep?
O Vilmě Cibulkové nebylo nějaký čas slyšet. V kontaktu s uznávanou herečkou není ani jedna z jejích někdejších kamarádek a kolegyň, která se tak opět vrátila k tomu, co se kolem Cibulkové odehrávalo už v loňském roce.
Jsou před námi v Česku první dva letní dny letošního roku, kdy odpolední teploty překročí 25 stupňů. Potvrzuje to víkendová předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Motorista Filip Turek si na přelomu dubna a května opět řekl pozornost. Na internetu se opět řeší jeho řidičské schopnosti, protože se objevilo nové video. Sám poslanec si z toho ale hlavu nedělá. Raději pokračuje ve výpadech proti prezidentovi Petru Pavlovi.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.
Pro Lucii napsal několik velkých hitů, ale jeho písně mají v repertoáru i úspěšné zpěvačky. Řeč je o Oskaru Petrovi, který na konci dubna zemřel ve věku 73 let. Na smutnou zprávu reagovaly i Anna K. či Aneta Langerová.
Leoš Mareš patří ke slavným dubnovým oslavencům, což letos opravdu nešlo přehlédnout. Z uznávaného moderátora je totiž čerstvý padesátník. Kulaté jubileum si žádalo opravdu výjimečný dárek, o který se postarala Leošova manželka. Co mu pořídila?
Sedm lidí zatím skončilo ve vazbě v rámci vyšetřování březnového teroristického útoku v Pardubicích. Čtyři z nich si teď na vazbu neúspěšně stěžovali. Informovala o tom Česká televize.
Ornella Koktová poznává vlastní medicínu, protože tentokrát se ostatní celebrity vyjadřují k tomu, co se odehrálo v životě influencerky. Příležitost si nenechala ujít ani Eva Burešová.
Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž.