Ve věku 79 let zemřela v pondělí Jana Gazdíková, dlouholetá členka souboru brněnského městského divadla. Objevila se však nejen v divadelních inscenacích, ale také ve filmech či televizních projektech.
O úmrtí informovalo Městské divadlo Brno. Poslední rozloučení se uskuteční na jeho Činoherní scéně v úterý 11. října od 11 hodin.
Gazdíková, rodačka z Otrokovic, vystudovala herectví na brněnské Janáčkově akademii. Do angažmá se v Brně dostala v roce 1967 po dvou sezónách ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. V Městském divadle pak ztvárnila na sto různých postav.
Známá divadelní herečka se objevila i před filmovou kamerou. Zahrála si epizodní roli v kriminálce Jeden z nich je vrah, hrála také v několika dětských filmech či inscenacích a seriálech natočených brněnským televizním studiem.
V herecké tradici pokračují obě děti Jany Gazdíkové – Petr a Johana – oba výrazní představitelé současného brněnského divadla.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.
Meteorologové v pátek připomněli platné varování před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Nadále také upozorňují na nebezpečí požárů na jižní Moravě. Vyplývá to ze sdělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.
Karlos Vémola v posledních dnech opět plní stránky médií. A zdaleka nejde jen o jeho avizovaný návrat do klece. Řeší se totiž další románek známého zápasníka. Dokonce už se objevily informace o identitě tajemné ženy, se kterou byl viděn.
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.