Žena z Hodonínska naposílala podvodníkovi přes čtvrt milionu. Myslela, že si píše s vojákem

Žena z Hodonínska naposílala domnělému americkému vojákovi přes čtvrt milionu korun, seznámila se s ním přes internet. Případem podvodu se zabývá policie. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek. Případ není ojedinělý a policie před těmito podvody opakovaně varuje.

Policie ČR, ilustrační foto

Žena se s domnělým vojákem americké armády sloužícím na misi v Iráku seznámila na začátku léta na sociální síti. "Zprvu nezávazná elektronická komunikace dostala brzy jiný rozměr a ještě rychleji citový náboj. Nebylo tedy divu, že oba brzy zatoužili po osobním setkání," popsal mluvčí.

K uskutečnění setkání ale bylo nutné postupně uhradit řadu mnohdy absurdních a nelogických poplatků. Žena zaplatila za uvolnění ze služby, dopravu na letiště, výkupné ze zajetí, zatčení na letišti či pokutu za nalezený kokain v zavazadle. Všechny poplatky přitom žena posílala s příslibem jejich vrácení po odblokování účtu.

"Když už začala mít podezření, že byla podvedena, na další finanční požadavek nereagovala. Domnělý voják přestal komunikovat. Žena rychle pochopila, že byla opravdu podvedena," uvedl mluvčí. Doplnil, že žena během čtyř měsíců ztratila nejméně čtvrt milionu korun.

Z předchozím případů je zřejmé, že scénář tohoto typu podvodu je stejný, kdy legendy podvodníků jsou postaveny na modelu získání důvěry často pod záminkou společné budoucnosti. Podvodníci využili například legendy o španělském lékaři, který je nyní na Ukrajině na misi, či že jsou námořníci.

Například sedmašedesátiletá žena z Vyškovska poslala domnělému americkému vojákovi za měsíc a půl známosti přes internet víc než 750.000 korun. Policie o případu informovala na začátku října. Předloni seniorka z Brněnska zaslala údajnému Australanovi postupně v přepočtu přes 300.000 korun, o rok dříve osmašedesátiletá žena takto poslala údajnému vdovci žijícímu v USA v přepočtu asi 1,6 milionu korun.

Policie opakovaně nabádá převážně ženy, které kontaktují různí zahraniční nápadníci se žádostí o přátelství, aby byly obezřetné. Nemají například posílat svému "virtuálnímu příteli" žádné peníze nebo důvěrné informace či osobní údaje včetně kopií dokladů.

V Praze našli v lese tři mrtvé, případ řeší oddělení vražd

26.11.2022 20:52 Aktualizováno Poblíž cyklostezky mezi pražskými Čakovicemi a Letňany dnes odpoledne našli v lese tři mrtvé, věcí…

V Praze na Černém Mostě dnes došlo k vraždě, policie má podezřelého

22.11.2022 21:42 Na pražském sídlišti Černý Most byl dnes vpodvečer zabit muž. Policie po několika hodinách dopadla…

Policisté evidují tři přestupky po zápase mezi Baníkem a Spartou

19.11.2022 20:42 Rizikový zápas osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cup mezi Baníkem Ostrava a pražskou…

Policie se zabývá rasistickými urážkami, které zazněly od účastníka…

19.11.2022 13:12 Policisté se začali zabývat také rasistickými urážkami, které od jednoho z účastníků čtvrteční…

Policie dostala Cimického kauzu zpět od žalobců k došetření

16.11.2022 14:37 Státní zastupitelství vrátilo policii k doplnění vyšetřování kauzu psychiatra a spisovatele…

Policie rozšířila obvinění čtyřem podnikatelům z kauzy Dozimetr

16.11.2022 11:57 Policie rozšířila obvinění čtyřem podnikatelům v kauze Dozimetr, která se týká ovlivňování zakázek…

Podezřelý z vraždy příbuzného na Znojemsku půjde do vazby, rozhodl dnes…

12.11.2022 15:45 Soudkyně Okresního soudu ve Znojmě dnes rozhodla že podezřelý z vraždy v obci na Znojemsku půjde do…

Policie vyšetřuje závažný násilný trestný čin na Znojemsku, podezřelý je…

11.11.2022 13:45 Aktualizováno Jihomoravští kriminalisté se zabývají závažným násilným trestným činem, který se stal v obci na…

Za brutální vraždu chlapce poslal soud mladíky na 17 a 8,5 roku vězení

10.11.2022 14:55 Za brutální vraždu třináctiletého chlapce v Děčíně poslal pražský vrchní soud osmnáctiletého…

Policie odhalila pachatele vraždy ve Vysokém Mýtě i nastražení výbušniny v…

07.11.2022 16:10 Aktualizováno Sobotní vražda ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku a páteční umístění výbušného systému ke Střední…

Související:

Nejnovější