Návštěvnost bazénů není podle jejich asociace valná, pohybuje se kolem 60 procent běžného stavu. Zrušení hrazených testů na koronavirus a zkrácení jejich platnosti ji může dále snížit o 25 až 50 procent. S dodavateli energií mají provozovatelé bazénů většinou do konce roku uzavřené smlouvy s fixovanými cenami, zdražovat služby proto momentálně nebudou. ČTK to dnes řekl předseda představenstva Asociace bazénů a saun ČR Pavel Košnar.
Vláda na středečním mimořádném jednání rozhodla, že od 1. listopadu už lidé nebudou mít preventivní testy na koronavirus hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Využít je budou v tomto režimu nadále moci jen děti a mladí do 18 let, lidé s dokončeným i zahájeným očkováním a ti, kteří se nemohou nechat očkovat kvůli kontraindikaci. Hrazené budou i testy nařízené lékařem nebo hygieniky.
Lidé musejí od příštího měsíce také počítat s kratší platností testů. PCR testy budou místo týdne uznatelné 72 hodin, platnost antigenních testů se ze tří dnů zkrátí na den.
Vzhledem k všeobecně rostoucím nákladům domácností se lidé podle Košnara budou muset rozhodnout, kde peníze uspoří. Nejsnazší tak podle něj bude z výdajů škrtnout právě například návštěvu bazénu. Proto předpokládá, že nová vládní opatření způsobí výrazný úbytek návštěvníků.
Do bazénů se podle Košnara naštěstí vrátily alespoň školy. Podařilo se podle něj domluvit s ministerstvem zdravotnictví, že žáci na školní plavání se testy na covid-19 prokazovat nemusejí.
Rostoucí ceny energií jsou podle Košnara samozřejmě velký problém. Díky uzavřeným smlouvám s dodavateli do konce roku to provozovatelé nepocítí. Jaký bude stav po Novém roce se podle Košnara uvidí. Bude záležet, jak se situace na trhu s elektřinou a plynem bude dále vyvíjet. Pravděpodobně bude podle něj ale určité zdražení služeb nevyhnutelné, dodal.
Filmové příběhy hvězd hudebního průmyslu táhnou. Na Bohemian Rhapsody momentálně navazuje Michael, na obou filmech se ostatně podílel jeden a ten samý člověk. Víte, jaký byl opravdový vztah Michaela Jacksona a Freddieho Mercuryho?
Americký prezident Donald Trump může během návštěvy britského krále Karla III. ve Spojených státech amerických otevřít zajímavé téma. Podle nejnovějších zjištění totiž mají být vzdálenými příbuznými.
Leoš Mareš, Jiřina Bohdalová nebo Dáda Patrasová. Ti všichni slaví v tomto týdnu na přelomu dubna a května narozeniny. Posledně jmenovaná oslavila v pondělí kulaté 70. narozeniny. Mezi gratulanty samozřejmě nemohl chybět Felix Slováček, který ale na svou ženu neměl celý den.
Českem momentálně rezonuje další kauza rodiny Koktových. Na veřejnost totiž uniklo video, které vrhá hodně špatné světlo na Josefa Koktu. Nikoho asi nepřekvapí, že se celou záležitost rozhodla komentovat i Monika Binias. Sama by prý dokonce volala policii.
Je sice teprve konec dubna, ale sucho v Česku se již touto dobou prohlubuje. Počasí v tom hraje zásadní roli. Odborníci navíc očekávají, že situace se v nejbližších dnech dále zhorší.
Karel Gott se více než šest let po smrti dočkal velké pocty v rodném městě, když po něm v Plzni pojmenovali jedno z prostranství. Rozhodnutí politiků má své příznivce i odpůrce. Své si k tématu řekl i místní senátor a starosta městské části Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS).
Českou hudební scénu zasáhla velmi smutná zpráva v samém závěru dubna. Ve věku 73 let zemřel zpěvák, hudebník a skladatel Oskar Petr, někdejší člen skupiny Marsyas a autor nesmrtelných hitů kapely Lucie či Davida Kollera.
Veronika Arichteva se na sociální síti opět vrátila k okamžiku, kdy přišla o milovaného tatínka. Od jeho odchodu totiž uplynul rok. Známá herečka se při té příležitosti rozhodla prozradit, jak vypadaly poslední hodiny v nemocnici.
Napětí mezi Jaromírem Soukupem a Agátou Hanychovou se snad nikdy neuklidní. Podle dostupných informací bude o jisté věci opět rozhodovat soud. Jaromír Soukup naznačil, v čem je podle jeho názoru problém. Expartnerku přitom vůbec nešetřil.
Padlo nové rozhodnutí v kauze psychiatra Jana Cimického. Obvodní soud pro Prahu 8 jej ve středu znovu uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Cimický dostal trest pět let odnětí svobody a také zákaz lékařské činnosti na dobu deseti let.
Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.
Meteorologové mají jasno. Během prodlouženého víkendu na začátku května se dočkáme prvního letního dne letošního roku, protože teploty se poprvé dostanou i nad 25 °C. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).