Dana Morávková se dojemně rozloučila s Annou Slováčkovou (†29)

Dana Morávková
Dana Morávková, foto: Instagram Dana Morávková
Marek Novotný 11. dubna 2025 16:16
Sdílej:

Nejvíce reakcí na odchod Aničky Slováčkové přišlo logicky hned v prvních hodinách poté, co k němu došlo. Někteří lidé ale potřebovali čas, aby zpracovali, co se v neděli večer stalo. Ačkoliv tušili, že rakovina bude tentokrát nad síly statečné bojovnice. 

Česko si tak muselo počkat například na reakci Dany Morávkové, jedné z tváří televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, v němž hrála i Slováčková. Na vyjádření Morávkové upozornil web super.cz. 

"Je to strašně smutné, co se stalo," posteskla si herečka, která v těžkých chvílích myslí zejména na rodinu zesnulé kolegyně. "Posílám hodně síly rodině Aničky, všem kamarádům, kapele, příteli, všem, kteří kolem ní byli do posledních dní," svěřila se.

"Možná to jsou lidi, kteří nejsou tak vidět, ale zaslouží si obrovský dík, že s Aničkou byli a že se o Aničku starali. Moc na ni myslím a je mi to upřímně moc líto," pokračovala seriálová hvězda a nezapomněla zmínit, jakou bojovnicí Slováčková byla. 

Připomněla také její hudební počiny, protože byla jejich věrnou posluchačkou. "Mám moc ráda její písničky, jednu mám propojenou s ní, s Milanem Peroutkou a se Snídaní, protože tam jsme točili klip. A jsem moc ráda, že za Aničkou zůstává krásná práce a krásné písničky," dodala Morávková.

Stalo se
České celebrity
Aňa Geislerová

Geislerovou ocení na festivalu. Nebude sama, cenu dostane i Lábus

Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště, jehož 52. ročník se koná od 24. do 30. července, prozradil první hosty a odtajnil programové sekce. Výroční ceny letos získají Anna Geislerová, Jiří Lábus a francouzský režisér animovaných filmů Michel Ocelot. Festival slavnostně zahájí česká premiéra filmu Wirbel režiséra Tomáše Hubáčka.

Domácí
Miloš Zeman

Pavel není erudovaný politik, míní Zeman. Prezidentovi se prý nedá věřit

Exprezident Miloš Zeman se domnívá, že prezident Petr Pavel může na summitu NATO vyjadřovat odlišné názory, než má vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), která si nepřála účast hlavy státu na aliančním jednání. Zeman také vyčetl Pavlovi, že se dostal do konfliktu s kabinetem. 

České celebrity
Jitka Boho

Byla tam i žádost o ruku. Jitka Boho přiznala ctitele

Vztahy Jitky Boho nejsou neznámou. Zejména ten poslední s hercem Lukášem Langmajerem se v médiích řešil hodně, takže lidé dobře vědí, že modelka je znovu k mání. Jak sama prozradila, o nápadníky nemá nouzi. 

Počasí
Léto, ilustrační fotografie.

Výhled počasí do konce července. Meteorologové řekli, kdy bude nejvíce pršet

Příští týden bude teplejší než ten probíhající, poté se opět nepatrně ochladí. Taková jsou očekávání meteorologů, kteří připravili aktuální dlouhodobý výhled. Nejvíce srážek má pak spadnout na přelomu července a srpna.