Už v prvním kole doplňovacích senátních voleb v obvodě Brno-město se rozhodlo o nástupci zesnulého senátora Romana Krause, který náhle zemřel na konci loňského října. Křeslo si udržela vládní ODS, jejíž nominant Zdeněk Papoušek jasně zvítězil.
Papouška podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) volilo 59,4 % lidí při volební účasti lehce přes 20,6 procenta. Kandidát ODS a dalších stran tak již v prvním kole překonal hranici nadpoloviční většiny hlasů a stává se novým senátorem. Druhá skončila kandidátka opozičního hnutí ANO Karin Podivinská, které dalo hlas téměř 22 % voličů.
K vítězství v doplňovacích senátních volbách v Brně již vítězi pogratuloval premiér Petr Fiala (ODS). "Výhra již v prvním kole voleb je velký úspěch a Zdeněk bude pro Senát velkým přínosem," napsal na sociální síti X.
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) informoval, že jede Papouškovi osobně pogratulovat do Brna. "Zisk skoro 60% hlasů při šesti kandidátech je úžasný úspěch. Zdenál je osobnost a člověk, kterého si velmi vážím. Vnímám zároveň silné pohnutí a musím myslet na Romana Krause. Mám vlastně také zvláštní radostněsmutný pocit z toho, že má Roman Kraus opravdu důstojného nástupce," svěřil se šéf horní parlamentní komory.
Senátorský post za Brno-město se uvolnil na konci října, kdy ve věku 69 let náhle zemřel senátor Roman Kraus (ODS). Lékař a někdejší ředitel brněnských fakultních nemocnic byl zvolen v roce 2020 a v uplynulých čtyřech letech předsedal senátnímu výboru pro zdravotnictví.
Důchody se po pravidelné valorizaci vyplácejí od ledna v nové výši, ale někteří lidé se mohli obávat, že jim peníze přestanou chodit kvůli nedávné fúzi dvou bank. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ale všechny takové osoby uklidnila.
Ve více než 50 městech napříč Slovenskem a také v zahraničí se v pátek vpodvečer konala protestní shromáždění pod heslem Slovensko je Evropa. Demonstranti se vymezili proti politice premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a jeho vlády. Premiér dal v průběhu dne najevo, že motivaci protestujících nerozumí.
Exprezident Miloš Zeman dostal sám sebe do problematické situace ve věci omluvy bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi. Jak zjistil web Seznam Zprávy, Zeman mu během patnáctidenní lhůty nezaplatil 50 tisíc korun, jak mu to nařídil soud. Bývalá hlava státu ale v průběhu pátečního dne informovala, že částku uhradila.
Příběh známého boháče Leona Tsoukernika má snad definitivně šťastný konec. Muž s vazbami na slavné osobnosti byl po třítýdenní hospitalizaci propuštěn z nemocnice. Vrásky mu přidělává snad jen probíhající policejní vyšetřování.
Petra Kvitová spoustu lidí zaskočila, když jen několik měsíců po narození syna oznámila návrat k vrcholovému tenisu. Uskuteční se kurtech ve Spojených státech amerických. Předcházelo tomu ale nelehké rozhodování.
Dnes je to rok, co si Dara Rolins nechala udělat facelift. Pokud jste na tuhle ostře diskutovanou kapitolu zapomněli, protože v jejím životě se toho od té doby odehrálo hodně, tak zpěvačka se to nám všem rozhodla připomenout.
Když Black Sabbath oznámili, že v létě odehrají svůj definitivně poslední koncert, mohli si někteří lidé pomyslet, že zdravotní stav Ozzyho Osbournea se zlepšil. Opak je ale pravdou, jak potvrdila jeho manželka Sharon.
Dnes slaví svátek Veronika a v Česku patří k nejslavnějším nositelkám tohoto křestního jména jistá Veronika Žilková. Do kalendáře se tedy dnes nejspíš ani nemusela dívat.
Víkend je za dveřmi a nepochybně ho vyhlížejí i lidé, kteří vyrazí na hory. Lákat bude zejména nedělní počasí, uvedlimeteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X. Právě pozítří se v Jizerkách bude konat Jizerská padesátka.
Na dnešní den s datem 7. února připadají 83. narozeniny jedné z významných postav české hudební scény Ivana Mládka. Jím napsané i zpívané texty za desítky let zlidověly. Pravdou však je, že kdyby si Mládek nedal v začátcích kariéry říct, nejspíš ho dnes nikdo nezná.
Novinky o problémech Dominiky Gottové a jejího manžela Tima ve Finsku opět doputovaly až do Česka. Informace jsou takové, že dceři nejslavnějšího českého zpěváka hrozí vyhazov z bytu na ulici. Důvodem je nedostatek peněz. Pár přitom poměrně nedávno tvrdil, že s financemi není žádný problém.
Divadlo Bez zábradlí je neodmyslitelně spjaté s rodinou Heřmánkových, což platí i po loňské nečekané smrti Karla Heřmánka staršího. V čele rodinného divadelního podniku dnes stojí jeho syn Karel mladší. A ten přiznává, že to nemá vůbec jednoduché.