Stanice Florenc na lince metra C bude uzavřená několik dní, informoval dopravní podnik během pondělního dopoledne. Zavedl proto náhradní tramvajovou linku mezi stanicemi Florenc a Hlavní nádraží.
Stanice je uzavřena už od nedělního podvečera kvůli havárii vodovodu, která způsobila průsak vody do stanice. "Nyní odkrýváme podhledy ve stanici, aby voda, která tam nyní je, vytekla, a kontrolujeme protipožární ochranu," uvedl podnik na sociální síti X. Na webu pak informoval, že obnovení provozu předpokládá v řádu několika dnů.
Vstup a výstup ve stanici Florenc na lince C je dočasně uzavřen, vlaky pouze projíždějí. Na lince B je stejnojmenná stanice v provozu bez omezení.
"Pro vstup/výstup na/z linku/y C, prosíme, využijte nejbližší stanici C - Hlavní nádraží v dosahu povrchové dopravy (tramvajových linek 3, 5, 8, 9, 15, 24 a 26) s přestupem mezi jednotlivými spoji v zastávkách Bílá labuť, Masarykovo nádraží, resp. Jindřišská," vyzývá podnik cestující.
Od dnešních 8:40 je v denním provozu obousměrně zavedena náhradní tramvajová doprava XC v úseku Florenc - Masarykovo nádraží - Hlavní nádraží. Linka jezdí v intervalu cca 15 až 20 minut. V úseku Vltavská - Florenc lze využít i tramvajové linky 12 a 14 s možností přestupu na linku XC.
Americký prezident Donald Trump vyjádřil názor, že USA musí vlastnit Grónsko, aby Rusku a Číně zabránili v ovládnutí ostrovní země. Naznačil také, že Washington je připraven dosáhnout svého prakticky jakýmkoliv způsobem.
Slovensko v uplynulých dnech zaskočila zpráva o diagnóze, kterou si vyslechla populární herečka Dorota Nvotová. Lékaři u ní odhalili rakovinu a prakticky ihned ji operovali. Nyní se dcera Anny Šiškové poprvé ozvala po zákroku.
V Česku je nutné s projevy zimního počasí počítat i v následujících hodinách. Zejména v noci a ráno budou teploty klesat hluboko pod nulu, v Beskydech se očekává vydatná sněhová nadílka. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jiřina Bohdalová nepochodila u Ústavního soudu, kde si stěžovala na zajištění obrazu, který zakoupila za půldruhého milionu. Následně se ukázalo, že jde o padělek. Dílo bude i nadále v soudní úschově, informovala o tom Česká televize.
Jeden z vlastníků baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana, kde došlo k tragickému požáru během silvestrovských oslav, byl zadržen a umístěn do vazby. Informoval o tom web DW. Smutnou událost nepřežily desítky lidí.
Konec obav o Pavla Trávníčka to sice ještě není, ale rodina prince z legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku se konečně vyjádřila k jeho zdravotnímu stavu. Lékaři zachránili život slavného herce, prozradila jeho manželka na sociální síti.
Princezny Beatrice a Eugenie vyslaly během vánočních svátků v Sandringhamu jasný vzkaz o své loajalitě ke královské koruně. Přestože jejich rodiče, princ Andrew a Sarah Ferguson, strávili svátky v soukromí ve Windsoru, obě sestry se plně zapojily do oficiálního programu monarchie. Jejich postoj k rodinným povinnostem a instituci jako takové nyní shrnul blízký rodinný přítel v sedmi slovech: „Pro monarchii žijí a dýchají každým dnem.“
Princezna z Walesu oslavila své 44. narozeniny vydáním emotivního a hluboce osobního snímku, ve kterém se vyznává ze své vděčnosti a lásky k přírodě. Video s názvem „Zima“ tvoří závěrečný díl její čtvrtletní série Matka příroda, kterou Kate odstartovala v loňském roce. V den svých narozenin, v pátek 9. ledna, tak uzavřela filmový projekt, který mapuje její cestu k vnitřnímu uzdravení skrze kontakt s krajinou.
V rodině Beckhamových vypukla otevřená válka, která nabyla nečekaných právních rozměrů. Nejstarší syn Brooklyn podle nejnovějších zpráv zaslal svým rodičům, Davidovi a Victorii, oficiální právní dopis, v němž je vyzývá, aby s ním komunikovali výhradně prostřednictvím právníků. Tento krok šokoval veřejnost i samotné slavné manžele, kteří se podle zdrojů z jejich okolí cítí naprosto zdrcení a zmatení vývojem událostí.
Jennifer Aniston, jejíž účes „Rachel“ definoval celou jednu generaci, se rozhodla uvést na pravou míru jeden z největších mýtů o svém vzhledu. Šestapadesátiletá hvězda seriálu Přátelé v humorném videu na sociálních sítích otevřeně přiznala, že její ikonická blond hříva není dílem přírody. Na otázku fanoušků, zda by někdy uvažovala o hnědé barvě, herečka s vtipem odpověděla, že ve skutečnosti hnědovláskou je a její současný odstín je v podstatě „falešný“.
Nejbližší a přátelé se v pátek rozloučili s Pavlem Nečasem, který náhle zemřel na Silvestra. Bylo mu 57 let. Jak bylo avizováno, smuteční obřad se týkal jen pozvaných hostů. Kromě hereckých kolegů dorazilo i několik slavných sportovců.
I Michaela Ochotská se postarala o to, že babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i v závěru loňského roku. Jen několik týdnů po porodu si ale o dceru Arien dělá velký strach. Novorozená holčička se totiž musela podrobit operaci.