Nevídaný pokus o vraždu vlastních dětí. Policie obvinila cizinku

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie. , foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 10. prosince 2024 10:56
Sdílej:

Policie dospěla k nečekaným závěrům v případu pádu ženy a jejích dvou dětí do řeky Dědiny v Českém Meziříčí. Podle kriminalistů je cizinka úmyslně přehodila přes zábradlí do vody a následně za nimi sama skočila. Čelí proto obvinění z pokusu o vraždu.

Policie o incidentu informovala v pondělí před polednem na sociální síti X, kdy ještě nebyly známé šokující okolnosti případu. Mluvčí Karolína Macháčková v pondělí uvedla, že strážci zákona přijali před 10. hodinou oznámení o pádu tří osob do řeky v Českém Meziříčí. Všechny osoby vytáhli z vody pohotoví svědci, následně si je převzali záchranáři. 

Případu se ujali krajští kriminalisté z Královéhradeckého kraje, přičemž vrchní komisařka zahájila úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vražda ve stadiu pokusu. 

"Prověřujeme verzi, že třicetiletá žena, cizí státní příslušnosti, měla na mostě přes řeku Dědina úmyslně přehodit přes zábradlí své dvě nezletilé děti. Ty následně spadly z výšky přesahující 4 metry do vody, která je začala unášet. Mladší z dětí při pádu zavadilo o betonový břeh. Jejich matka za nimi poté také skočila," uvedla mluvčí Macháčková v úterý.

Všechny tři osoby cizí státní příslušnosti s platným povolením k pobytu v Česku jsou momentálně hospitalizované v nemocnici. Obviněné ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Stalo se
Magazín
Mars, ilustrační fotografie.

Důkazy o životě ve vesmíru? NASA možná něco našla, je tu ale problém

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.

České celebrity
Tereza Kostková a Marta Jandová

Marta Jandová opět promluvila o strašáku vážné nemoci

Marta Jandová šla loni s pravdou ven v jedné citlivé věci, kterou by žádná žena nechtěla zažít. Některé ženy ale nemají na výběr, což byl případ populární zpěvačky. Lékaři u ní odhalili jeden velký potenciální problém, který se rozhodla řešit. 

České celebrity
Libor Bouček s manželkou.

Libor Bouček na zásadním místě. Tady se před 11 lety začal psát krásný příběh

Libor Bouček se svou rodinou utíká před zimou na exotickou dovolenou, kde si dopřejí slunce a teplo. Zvolili Mauricius, destinaci, která pro něj a jeho manželku Gabrielu nese hluboký emocionální význam a spoustu nezapomenutelných vzpomínek.

Počasí
podzimní počasí, ilustrační fotografie

Rok 2024 byl z pohledu počasí významný. Bohužel ne moc pozitivně

Rok 2024 se stal významným milníkem v dějinách klimatické změny, když byl poprvé zaznamenán průměrný globální nárůst teploty o více než 1,5 °C ve srovnání s předindustriálním obdobím. Tento symbolický práh, který byl stanoven jako ideální hranice v Pařížské dohodě, je varovným signálem pro celý svět. Vědci však zdůrazňují, že tento nárůst je zatím pouze dočasný, a naléhavě vyzývají k rozhodné akci, která by mohla změnit trajektorii budoucího klimatu.