Slzy nebo sebestřednost? Meghan Markleová opět rozděluje veřejnost

Meghan Markleová
Meghan Markleová, foto: Wikimedia Commons
Tereza Pospíšilová 6. února 2025 07:04
Sdílej:

Meghan Markleová znovu vyvolala bouřlivé reakce. Ve videu, které mělo upozornit na oběti požárů v Los Angeles, rozbaluje dar pro dívku, jež přišla o domov. Kritici ji však obviňují, že jí nejde o pomoc, ale o vlastní image.

"Před pár týdny jsme byli s manželem v Altadeně, setkali jsme se tam s lidmi, kterým shořely domy. Mluvila jsem s matkou a její 15letou dcerou. Její maminka mi řekla, že když se po požárech vrátily a viděly dům na uhel, dívku mrzelo hlavně to, že přišla o tričko z koncertu zpěvačky Billie Eilish," Meghan prezentovala na svém videu.

Meghan Markleová se ve videu pochlubila, jak se jí podařilo splnit přání dívce, které shořel dům. „Takže jsem řekla, že se sice s Billie neznám, ale že jí to tričko seženu. Zkontaktovala jsem všechny a nahrála jsem hlasovou zprávu a modlila se, ať se k Billie dostane,“ svěřila se. A její úsilí se vyplatilo – zpěvačka skutečně poslala podepsané tričko.

Vévodkyně neskrývala nadšení. „Moc děkuji, Billie, bude to pro ni znamenat opravdu hodně. Hned jdu té mamince napsat e-mail,“ vzkázala. Jenže zatímco někteří oceňují její gesto, jiní ji kritizují, že si na neštěstí dělá reklamu. „To video mohou lidé brát tak, že se vytahuje,“ upozornila pro Daily Express Renae Smithová.

Meghan Markleová se sice snažila ukázat své dobré srdce, ale reakce veřejnosti byly nemilosrdné. „Kdyby opravdu chtěla udělat něco dobrého, upozornila by na to lidi, aniž by upozorňovala na sebe,“ kritizoval ji jeden z komentátorů na webu Daily Mail. Podle něj i dalších sledujících Meghan příliš staví sama sebe do popředí, místo aby nechala vyniknout skutečnou pomoc.

Jiní jí vyčítají, že zatímco ostatní slavné osobnosti přispívají anonymně, ona se u každého gesta musí natáčet. „Mnoho slavných lidí přispělo, aniž by se u toho natáčelo. Všechno je jen o ní,“ rozčiloval se další uživatel. Kritiku pak uzavřel komentář, který shrnul názor mnohých: „Meghan to všechno dělá jen kvůli pozornosti a obdivu.“

Stalo se
Světové celebrity
Král Karel III.

Královská rodina chystá příští rok diplomatický nálet na USA

Britská královská rodina se v roce 2026 chystá na velkou diplomatickou ofenzivu ve Spojených státech. Podle uniklých informací by mohl král Karel III. v dubnu uskutečnit historickou návštěvu USA, čímž by se stal prvním vládnoucím britským monarchou na americké půdě po dvaceti letech. Krále by měl v létě následovat princ William, který plánuje cestu v rámci mistrovství světa ve fotbale. Tato dvojitá „královská mise“ má za cíl posílit vztahy s administrativou Donalda Trumpa v době, kdy váznou důležitá obchodní jednání.

Světové celebrity
David Beckham

David a Victoria Beckhamovi si nenechali zkazit Vánoce ani svým synem

Manželé David a Victoria Beckhamovi dali jasně najevo, že si vánoční svátky nenechají zkazit ani vyhroceným sporem se svým nejstarším synem Brooklynem. Přestože jejich prvorozený potomek letos u rodinného krbu v britském Cotswolds chyběl, slavný pár sdílel na sociálních sítích video, které mnozí interpretují jako výmluvný vzkaz. Na záběrech spolu tančí na píseň „Guilty“ od Barbry Streisand a Barryho Gibba, přičemž text skladby obsahuje příznačný verš: „Nemáme se za co omlouvat.“

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Princ Harry a vévodkyně Meghan přišli o dalšího stěžejního člena týmu

Mediální tým prince Harryho a Meghan Markle prochází další výraznou personální obměnou. Po necelém roce ve funkci končí jejich hlavní komunikační ředitelka Meredith Maines, která do úřadu nastoupila teprve loni v únoru. Maines, která dříve působila na vysokých postech ve společnostech Google či Hulu, pomůže s přechodem agendy ještě začátkem roku 2026 a poté se vydá za novými profesními příležitostmi.

Počasí
Ledovka, ilustrační fotografie.

Počasí: Meteorologové vydali varování, část Česka zasáhne ledovka

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před ledovkou, která se může vytvořit už během dnešního večera. Komplikace hrozí především v severních a severovýchodních Čechách, konkrétně v Ústeckém a Libereckém kraji. Přechod studené fronty sem přinese nejen sněžení, ale místy i mrznoucí mrholení nebo déšť, což může na silnicích a chodnících vytvořit nebezpečný kluzký povrch. Riziko těchto nebezpečných srážek by mělo pominout během noci na neděli.