Temnými dny si podnikání Jaromíra Soukupa prochází už nějaký čas, ale ten dnešní si zaslouží speciální pozornost. Známý boháč totiž schytal další velkou ránu od osudu. Uskutečnila se exekuční dražba budov, v nichž sídlily jeho společnosti.
Finanční problémy Jaromíra Soukupa nejsou žádným tajemstvím. Naopak jsou důvodem, proč podnikatel zmizel z televizní obrazovky, protože TV Barrandov, na které moderoval mnoho pořadů, musel prodat. Dluhy se ale prodejem kanálu do poslední koruny vyřešit nepodařilo.
Proto se dnešní den mohl stát temným dnem pro Soukupův byznys. Podle informací Deníku N přišel kontroverzní podnikatel během jediného dne o sídla firem z celého svého bývalého impéria. Budovy v pražském Braníku se dostaly do exekuční dražby, kde je dnes od Soukupových firem odkoupilo hlavní město Praha za 649 milionů korun.
Ani Soukup se ale nevzdává bez boje. Podle informací serveru novinky.cz se v insolvenčním řízení proti firmě Barrandov Televizní Studio nedávno přihlásil o pohledávky za více než 144 milionů korun. Podnikatel chce proplatit peníze za moderování, půjčky či úroky z půjček. Za květnové i červnové televizní výstupy chce přes 600 tisíc korun v případě každého měsíce. Půjčky v jeho očích dělají skoro 76 milionů korun, úroky pak činí přes 38 milionů korun.
Někdejší majitel a moderátor TV Barrandov však narazil u insolvenčního správce, který některé pohledávky zpochybnil. Za moderování před letními prázdninami mu konkrétně chybí smlouva či doklady o provedeném plnění.
Současný majitel firmy Jan Čermák řekl, že se nediví, že Soukup přihlásil o peníze. "Pohledávky samotných majitelů, kteří často pro svou společnost i pracovali, nejsou v insolvencích ničím výjimečným. Jejich přípustností se zabývá prioritně ze zákona insolvenční správce, včetně využití plného účetnictví firmy," řekl podnikatel zmíněnému webu.
Sociální sítě pod taktovkou společnosti Meta čelí masivnímu výpadku. Tisíce uživatelů hlásí problémy s připojením na Instagram, Facebook i WhatsApp, přičemž největší zasaženou oblastí jsou podle serveru Daily Mail Spojené státy.
Jiřina Bohdalová nezahálí ani krátce před Vánocemi, na které se nepochybně těší. Velkou novinku ze života nejslavnější české herečky dnes oznámila Česká televize. Legendě totiž vyšla další kniha.
Letecká záchranná služba bude mít od roku 2029 jedenáct základen namísto současných deseti a ze šesti na osm se rozšíří i počet základen, které budou fungovat v nepřetržitém provozu. Plán na zabezpečení činnosti letecké záchranné služby po roce 2028 schválila vláda ve středu. Odsouhlasila také parametry dotačního a úvěrového programu Živel 3, který má pomoci občanům i obcím s obnovou obydlí zničených zářijovými povodněmi.
Česko bude mít i v příštím roce svého zástupce v soutěži Eurovision Song Contest alias Eurovizi. Jméno českého reprezentanta ve středu dopoledne odhalila Česká televize, která zároveň oznámila velkou novinku ohledně přímých přenosů soutěže.
Rusko poskytuje útočiště Bašáru Asadovi, jehož ze Sýrie přepravilo tou nejbezpečnější možnou cestou, řekl ruský diplomat Sergej Rjabkov. Asad opustil zemi, jejímž prezidentem byl od roku 2000, ve spěchu během noci ze soboty na neděli, když do hlavního města Damašku vstoupili rebelové.
Neuvěřitelný hazard s vlastními životy předvedlo několik lidí v Zábřehu na Moravě, když se rozhodli přecházet koleje, aniž by věděli, že se po jedné z nich řítí rychlík. K tragédii nedošlo i zásluhou pohotové reakce strojvedoucího. Podle Drážního úřadu není pochyb o tom, že se lidé dopustili přestupku. Událostí se zabývá policie.
Výhledy meteorologů ohledně počasí během Vánoc zatím představují špatné zprávy pro milovníky zimních radovánek. Ti se mohou upínat na to, že předpovědi třeba nevyjdou, když do svátků stále zbývají dva týdny. Anebo mají naději v podobě horských oblastí. Tam by se bílých Vánoc měli lidé dočkat.
Milovníci kávy se možná budou muset připravit na další zdražování jejich oblíbeného nápoje. Cena kávy na světových komoditních trzích totiž dosáhla historicky nejvyšší úrovně. V úterý překročila cena arabiky, která tvoří většinu globální produkce, hranici 3,44 dolaru za libru (0,45 kg), což znamená nárůst o více než 80 % oproti minulému roku. Cena robusty se na rekordní úrovně vyšplhala již v září.