Dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO) by už neměla dělat klíčová rozhodnutí s vlivem na rozpočet, řekl dnes předseda občanských demokratů a lídr koalice Spolu Petr Fiala na dotaz k armádním nákupům.
"Jsem přesvědčen, že vláda by neměla dělat klíčová rozhodnutí. Jsou přijímána rozhodnutí s vlivem na rozpočet, takové kroky nejsou šťastné," uvedl Fiala.
Armáda chce koupit 210 bojových vozidel pěchoty. Ministerstvo obrany předpokládá, že za ně zaplatí až 52 miliard korun. S nabídkou na účast v tendru oslovilo čtyři firmy. V červnu prodloužilo firmám termín pro podání závazných nabídek. Zakázku se nepodařilo uzavřít do říjnových sněmovních voleb.
Tři dny před volbami ministerstvo uzavřelo smlouvu na nákup čtyř baterií systému protivzdušné obrany. Do Česka raketové komplety SPYDER na základě mezivládní dohody dodá za 13,7 miliardy korun izraelská státní společnost Rafael. Na dodávkách se budou podle ministerstva obrany asi z 38 procent podílet firmy českého obranného průmyslu. Na konci září ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na nákup 52 samohybných houfnic CAESAR od francouzské firmy Nexter Systems. Zaplatí za ně i s DPH 8,52 miliardy korun.
Meghan Markleová se ohradila proti výrokům slavné americké kuchařky a podnikatelky Marthy Stewartové, podle níž vévodkyně na nedávné večeři v Kalifornii detailně probírala své červencové setkání s britským králem Karlem III. Zmíněná schůzka v sídle Highgrove House přitom proběhla ve Velké Británii za přísně tajných podmínek a pod zámkem utajení.
Popová hvězda Ariana Grande se na sociálních sítích podělila o své dojmy po skončení severoamerické části turné Eternal Sunshine a zároveň se vyjádřila ke svým nadcházejícím koncertům v britské metropoli. Zpěvačka své miliony fanoušků ujistila, že se na blížící se vystoupení v britské metropoli nesmírně těší a nemůže se dočkat, až se se svými příznivci opět setká.
Edoardo Mapelli Mozzi, manžel britské princezny Beatrice, poskytnul po klidnějším létě exkluzivní rozhovor magazínu The Gentleman's Journal. V rámci tradiční relace zaměřené na život, styl a osobní hodnoty odkryl své soukromí, oblíbené rituály i pohled na rodinný život.
Hledání nového představitele legendární agenta 007 spěje do finále a fanoušci se mohou těšit na výraznou změnu. Producentka Amy Pascalová potvrdila, že jméno nového Jamese Bonda by mělo být oficiálně oznámeno koncem tohoto roku.
Meghan Markle opět vzbudila vlnu kritiky v britských královských kruzích, když na sociálních sítích zveřejnila snímky ze své nedávné rodinné návštěvy ve Velké Británii. Mezi sdílenými záběry nechyběly ani fotografie jejích dětí či momentky z rodinného sídla Althorp, kde je pohřbena princezna Diana. Podle odborníků šlo o další pokus vévodkyně ze Sussexu připomenout se veřejnosti a maximalizovat svou viditelnost.
Třiapadesátiletý James Haven, bratr slavné herečky Angeliny Jolie, veřejně promluvil o své sexuální orientaci a přihlásil se ke gay komunitě.
Populární hollywoodští herci Zendaya a Tom Holland uspořádali soukromou oslavu své svatby, na kterou pozvali rodinu a nejbližší přátele. Novomanželé si pro tuto výjimečnou událost pronajali luxusní venkovský hotel Beaverbrook v britském hrabství Surrey. Celý pronájem rozlehlého panství nedaleko hercova jihozápadního londýnského domova měl stát více než 670 tisíc dolarů.
Emma Heming Willisová, manželka slavného herce Bruce Willise, nedávno otevřeně promluvila o svých pocitech viny, které prožívala během oslav svých padesátých narozenin. Slavný představitel akčních filmů se v roce 2022 stáhl z veřejného života kvůli vážným zdravotním problémům a o rok později mu byla diagnostikována frontotemporální demence.
Herečka a moderátorka Whoopi Goldbergová se v nedávném rozhovoru pro podcast Keke Palmerové ohlédla za svou bohatou kariérou a odhalila, že jen o fous unikla dvěma svým nejslavnějším filmovým úlohám. Držitelka prestižního ocenění EGOT přiznala, že o ni tvůrci kultovního romantického snímku Duch z roku 1990 zpočátku vůbec nestáli. Když se tehdy dotazovala, proč ji castingoví agenti nezavolali na zkoušky, dostala odpověď, že její účast odmítli ze strachu, že by svou přítomností diváky z filmu vytrhla.
Britský princ Harry čelí dalším komplikacím v souvislosti s nadcházejícími Invictus Games, které se uskuteční v roce 2027 v britském Birminghamu. Vévoda ze Sussexu by si totiž přál, aby ho na této významné sportovní události podpořil jeho otec král Karel III. a stanul po jeho boku.
Královna domácího vaření Martha Stewart se bez zbytečných příkras vyjádřila k novým kulinářským a lifestylovým aktivitám Meghan Markle, které vévodkyně rozjíždí po svém odchodu z britské královské rodiny. Obě ženy se nedávno setkaly na jedné kalifornské večeři, kde spolu prohodily několik slov, avšak Stewart si své kritické hodnocení nechala až pro média.
Češi si alespoň na krátký čas odpočinou od tropických teplot. Podle aktuální předpovědi však na další vedra dojde ještě během probíhajícího týdne. Nedělní maxima budou šplhat výrazně přes 30 stupňů.