Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš možná oznámí své rozhodnutí ohledně prezidentské kandidatury 28. října. Řekl to dnes na mítinku v Žižicích na Kladensku, upozornily na to Seznam Zprávy či Deník N. Na konci června přitom novinářům při návštěvě Karlovarského kraje Babiš řekl, že plánuje oznámit své rozhodnutí 4. listopadu.
Na dotaz ČTK, proč se pro změnu termínu rozhodl, zatím expremiér nereagoval.
Ještě před červnovým vyjádřením Babiš tvrdil, že případnou kandidaturu na post hlavy státu oznámí v září. Bývalý ministerský předseda také nebude pro kandidaturu sbírat podpisy občanů, jak původně říkal. Pokud se rozhodne kandidovat, spolehne se na podpisy poslanců. Těch je potřeba 20 a ANO má ve Sněmovně 72 křesel. Podpisů občanů je pro prezidentskou kandidaturu potřeba sesbírat 50.000.
Babiš od začátku léta jezdí po Česku za voliči, pořídil si k tomu obytný vůz. Odmítá tvrzení, že jde o kampaň před prezidentskými volbami. Cesty podniká jako předseda hnutí ANO v souvislosti se senátními a komunálními volbami, řekl už dřív.
Dnes se Babiš setkává s lidmi ve Středočeském a Ústeckém kraji, v pátek v Karlovarském kraji. Je to poprvé od mítinků v Jihočeském kraji minulý týden, které provázela vyhrocená atmosféra i kritizované zásahy policistů v civilu proti Babišovým odpůrcům. Kritiku vyvolal minulý týden například zákrok v Borovanech, při němž neuniformovaní policisté zaklekli na školáka, který chtěl odnést Babišovi reproduktor, či zásah rovněž neuniformovaných policistů v Českém Krumlově.
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a policejní prezident Martin Vondrášek v pondělí oznámili, že pokud bude policie muset zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
Letošní Vánoce se blíží nezadržitelným tempem, zítra bude do Štědrého dne zbývat týden. Jakub Prachař má ale svým způsobem důvod je nevyhlížet. Téměř každý rok se opakuje scénář, který člověku opravdu není příjemný.
Skupina D se prostřednictvím populárního herce Ondřeje Vetchého rozhodla reagovat na události posledních dní, kdy se začala prověřovat její pomoc Ukrajině. Vetchý uvedl, že tlak vůči skupině zesílil a dosáhl zatím nevídané intenzity. Organizace se proto rozhodla svolat tiskovou konferenci.
Tragédie se v předvánočním týdnu stala v severočeské Kadani. Policisté a záchranáři v úterý vyjížděli na sídliště, kde došlo k pádu dítěte z okna paneláku. Resuscitace byla neúspěšná, událost je předmětem policejního vyšetřování.
Český fotbal po odvolání Ivana Haška stále hledá trenéra reprezentace, ačkoliv tým již odehrál další dva zápasy a potvrdil svou účast v březnové baráži o mistrovství světa v příštím roce. Po Jindřichu Trpišovském odmítl nabídku i jeden zahraniční adept.
Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva i v předvánočním týdnu. Ve věku 96 let zemřel Josef Kubíček, jehož asi nejvíce proslavila role v jednom z nezapomenutelných dílů Třiceti případů majora Zemana.
Americká policie potvrdila spekulace, když z víkendové vraždy slavného hollywoodského režiséra Roba Reinera a jeho manželky obvinila jejich syna Nicka. Reinerovi bylo 78 let, jeho manželce o deset let méně.
Leoš Mareš se sice v pátek, kdy se Česko loučilo s jeho zesnulým kolegou a kamarádem Patrikem Hezuckým, vrátil do vysílání Evropy 2, ale budoucnost populární Ranní show zůstává zahalena tajemstvím. Objevují se ale první informace ze zákulisí.
Policie pokročila s případem únosu dvanáctiletého chlapce ze Zlínska, který v minulém týdnu otřásl Českem. Kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže z pokusu o vraždu. Budou zároveň požadovat, aby podezřelý skončil ve vazbě.
V českých domácnostech už začíná vládnout klidná atmosféra, ale mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou se naopak v jejich podcastu vyskytlo pořádné napětí. Oheň na střeše vzplál kvůli živým vysíláním na sociální síti.
Českem o víkendu otřáslo vyvrcholení případu pohřešovaného chlapce, po kterém se pátralo od čtvrtka. Hoch je sice v pořádku, ale policisté pracují s vyšetřovací verzí, že byl unesen. Už se objevily i první informace o tom, kde byl školák nalezen.
Popová královna Madonna a režisér Guy Ritchie se poprvé po 17 letech sešli, aby společně podpořili svého syna Rocca Ritchieho na jeho umělecké výstavě v Londýně. Rocco Ritchie (25) hrdě sdílel fotografii svých slavných rodičů na Instagramu v pondělí, čímž potvrdil nečekané páteční setkání na výstavě nazvané Talk Is Cheap (Řeči jsou laciné).
Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření svými bezcitnými vtipy na sociálních sítích po oznámení smrti hollywoodského režiséra Roba Reinera. Reiner a jeho manželka Michele byli nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles v neděli. Policie Los Angeles zatkla v souvislosti s jejich úmrtím jejich 32letého syna Nicka Reinera, který zůstává ve vazbě. Kauce byla stanovena na 4 miliony dolarů.