Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš už údajně není proti tomu, aby se nynější předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ucházel o post místopředsedy Sněmovny. Vondráček to dnes řekl v pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce.
Babiš ještě v úterý uváděl v ČT, že Vondráček zřejmě nebude kandidátem ANO do vedení příští Sněmovny kvůli návštěvě prezidenta Miloše Zemana v nemocnici. Vondráček dnes dodal, že má pro kandidaturu i podporu poslaneckého klubu.
Vondráčkova návštěva u Zemana na jednotce intenzivní péče vyvolala kritiku. Ústřední vojenská nemocnice sdělila, že kancléř prezidenta Vratislav Mynář Vondráčka za prezidentem přivedl bez vědomí ošetřujícího lékaře a distancovala se také od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu.
Babiš pak ČT řekl, že Vondráček vůbec neměl za Zemanem chodit. "Panu premiérovi se nelíbily okolnosti té návštěvy, ale vysvětlili jsme si, že jsem ani nemohl jednat jinak," řekl dnes Vondráček televizi.
Předseda ANO tak už není podle něj proti tomu, aby Vondráček kandidoval na post místopředsedy ve vedení nové Sněmovny. "Teď si to musím rozmyslet já, jak to vidím se sebou dál," dodal Vondráček.
Herečka Drew Barrymore šokovala diváky své denní talk show, když si během diskuse o osobní hygieně zula boty a nechala své spolumoderátory očichat své bosé nohy. K tomuto nečekanému momentu došlo v úterním segmentu „Drew’s News“ v rámci The Drew Barrymore Show, kde Barrymore s Sunny Anderson a Rossem Mathewsem rozebírala hygienické návyky nohou.
V rodině legendárního rappera Eminema zavládlo radostné očekávání. Jeho nejstarší dcera, Alaina Scott (32), oznámila, že je těhotná a se svým manželem Mattem Moellerem čeká své první dítě. Slavnostní oznámení sdílela budoucí maminka v neděli 12. října 2025 na svém Instagramu a vyvolala vlnu nadšení.
Americká popová hvězda Katy Perry a bývalý kanadský premiér Justin Trudeau jsou údajně „neustále na FaceTimu“, a to i přes hektické pracovní rozvrhy, které provázejí jejich rozkvétající romanci. Potvrdily to nedávno zveřejněné fotografie, na nichž se pár líbá na jachtě u pobřeží Santa Barbary.
Policie zasahovala ve čtvrtek odpoledne u případu tragické střelby v jedné obci na Jablonecku. Dva lidé zemřeli, další člověk je těžce zraněný. Okolnosti případu nejsou v tuto chvíli známé. Nikomu by ale nemělo hrozit další nebezpečí.
Rok uplynul v srpnu od náhlé smrti Karla Heřmánka, který si sám rozhodl vzít život. Nyní vyplouvají na povrch detaily toho, jak se mezi pozůstalými vyřešila otázka dědictví. Podle dostupných informací šlo o velké majetky.
U dnešního data 16. října najdete na známé internetové encyklopedii jméno Veroniky Žilkové. Letos slaví oblíbená herečka již čtyřiašedesáté narozeniny. Den se jí - stejně jako tisícovkám dalších lidí - rozhodlo zpestřit jedno štěně.
Technologická firma OpenAI plánuje nové režimy u svého populárního AI chatbota ChatGPT. V budoucnu by měl uživatelům nabídnout další obsah. Zapovězena nebude ani erotika, informuje BBC. Podle šéfa společnosti Sama Altmana se tak naplní záměr chovat se k dospělým jako k dospělým.
Fanoušci Bolka Polívky zjišťují, že se o slavného herce v uplynulých dnech obávali oprávněně. Kolaps umělce během pátečního divadelního představení totiž nezapříčinila úplná banalita. Co se stalo?
Policie ve středu zveřejnila nové detaily případu v Lužné na Rakovnicku, kterým se kriminalisté zabývají od úterý. Podle nejnovějších informací došlo ke konfliktu mezi majitelem domu a nájemníky. Případ je prověřován pro podezření z pokusu o vraždu.
I úspěšné filmové hvězdy mohou na vrcholu slávy zastavit zdravotní potíže. Loni se o tom přesvědčila Tereza Ramba, kterou po natáčení dalšího filmu paralyzovala vážná nemoc. Sympatický herečka nyní konečně popsala, co přesně se s ní dělo.
Česko se ještě může těšit na alespoň nepatrně teplejší podzimní počasí. V příštím týdnu vyšplhají teploty až na 17 stupňů, protože k nám bude proudit teplejší vzduch. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Kontroverzními výroky, jejichž autorem má být podle zjištění jednoho z tuzemských médií nově zvolený poslanec Filip Turek, se začala zabývat policie. Informovala o tom Česká televize. Turek má být podle dřívějších informací kandidátem Motoristů na ministerské místo v nové vládě.