Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
Fiala v odpovědi na interpelaci ze strany poslance Zdeňka Kettnera (SPD) zdůraznil, že nápad Macrona byl v rámci pondělní pařížské konference jen marginálním tématem.
"Naprostá shoda zemí byla ta, že o tom dál nebudeme mluvit ani uvažovat, že to není téma, protože prostě pro naprostou většinu zemí je tato myšlenka nepřijatelná. Naopak jsme se shodli na tom, že není potřeba přemýšlet nad novými cestami, ale že je potřeba rozvíjet ty kroky a ty aktivity, které už děláme a že nestačí dělat to dosavadním tempem, ale je potřeba v tom přidat a být efektivnější a intenzívnější," řekl premiér.
"Mohu všechny uklidnit, nikdo v Evropě se nechystá posílat vojáky na Ukrajinu," prohlásil lídr občanských demokratů. Česko je toho názoru, že je třeba podporovat Kyjev v jeho boji, nikoliv eskalovat situaci.
Shoda na tom je podle Fialy velmi silná. "Ukrajina bojuje nejenom za svoji nezávislost a svobodu, za svoje území, za svoje právo se rozhodovat o svém osudu, což jsou všechno hodnoty správné, důležité, a samy o sobě by si zasloužily podporu, ale Ukrajina tím, že brání ruské agresi, bojuje také za bezpečnost celé Evropy, a proto je potřeba hledat všechny cesty, jak ji ještě intenzivněji podpořit než dosud," dodal.
Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl po pondělní pařížské konferenci, že nevylučuje možnost nasazení pozemních jednotek své země na Ukrajině. Odmítl však přiblížit, které státy, pokud vůbec nějaké, nasazení svých vojáků zvažují.
Na setkání nicméně zdůraznil, že v budoucnosti nelze vyloučit žádnou možnost. Každá země by měla mít podle něj právo rozhodnout o svém postoji.
Daniel Krejčík na první červnový týden letošního roku nezapomene. Veřejnosti totiž oznámil, že se rozvádí s manželem Jiřím, ačkoliv neuplynul ani rok od svatby. Nyní učinil další zajímavé přiznání. Mohlo by se zdát, že souvisí s tím, co se v jeho životě momentálně děje, ale není to tak.
Není žádným tajemstvím, že náš nejslavnější zpěvák Karel Gott byl úspěšný i za hranicemi Česka, respektive Československa. A protože se jeho dcera Charlotte rozhodla zpívat v angličtině, tak by se s největší pravděpodobností také ráda dostala do povědomí lidí v cizině. Možná už má našlápnuto.
Po květnové oslavě narozenin nebylo o Jiřině Bohdalové nějaký čas slyšet. Až nyní se zase objevila informace, která se jí týká. Legendární herečka totiž nemohla chybět na zásadní rodinné události na prominentním místě v Praze.
Britský panovník král Karel III. během své nedávné návštěvy anglického města Grimsby ukázal smysl pro humor, když s úsměvem přešel nečekané porušení přísného královského protokolu. Sedmdesátisedmiletý monarcha navštívil tamní fotbalový klub Grimsby Town Football Club, kde se setkal se zástupci místní komunitní organizace Our Future, která pomáhá lidem v regionu. Právě během osobních setkání s personálem klubu došlo k úsměvné situaci, kterou popsala vedoucí tamní prodejny vstupenek Francine Orrová.
Slavný hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson se otevřeně svěřil s prožitým strachem z rakoviny varlat. Čtyřiapadesátiletý akční hrdina popsal, že si během sprchování nalezl bolestivou bulku. Incident se odehrál v dubnu během náročného období, kdy se připravoval na propagační turné k novému filmu Jumanji. Bolest se postupně zhoršovala a v herci se usadil obrovský strach, že by ho vážná nemoc mohla připravit o život ještě před nadcházejícími narozeninami.
Britská popová zpěvačka Dua Lipa a hollywoodský herec Callum Turner učinili pouhé dny po své svatbě zásadní rozhodnutí o společné budoucnosti. Novomanželé, kteří dosud žili v Londýně, se plánují minimálně na sedm měsíců přestěhovat do Spojených států amerických. Důvodem tohoto kroku jsou pracovní závazky žádaného britského herce, kterého v USA čeká natáčení dvou filmových projektů těsně po sobě.
Princ Harry a Meghan Markle jsou údajně rozzuřeni kvůli rozhodnutí, které umožnilo Pippě Middletonové, sestře princezny z Walesu, zvýšit bezpečnostní opatření kolem jejího sídla.
Kriminalisté z pražské policie od pátku vyšetřují nový případ. Na Chodově došlo k násilnému trestnému činu, podle některých informací mělo dojít k vraždě. Oficiálně nejsou bližší podrobnosti známé.
Jedním z hodně diskutovaných rozchodů letošního roku byl konec poměrně krátkého vztahu Jitky Boho a Lukáše Langmajera. Oba by si možná přáli, aby nemuseli přicházet do styku, ale opak je pravdou. Těžce to nese především modelka.
Policisté se od prvního červnového víkendu zabývají případem napadení ministryně pro místní rozvoj Zuzany Mrázové (ANO). Političce se nic nestalo, obviněná žena je momentálně ve zdravotnickém zařízení. Podle policistů zřejmě nešlo o politicky motivovaný čin.
Češi už se nemusí tolik obávat o oblíbeného zpěváka Pavla Vítka, podle nejnovějších informací se jeho zdravotní stav po prodělaném infarktu zlepšuje. Zároveň vyšlo najevo, kde se Vítkovi udělalo špatně a kdo mu pomohl.
Michaela Nosková toho v životě zažila už opravdu hodně, což fanouškům připomněla na sociální síti, kde aktuálně zveřejnila velkou zpověď. Prozradila v ní, jak se momentálně cítí. Příznivci si tak mohou společně s ní oddechnout.