Fiala mluvil s Babišem, řešili třeba zahraniční politiku

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka
Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka, foto: Petr Čepela / INCORP images
ČTK 28. listopadu 2021 15:45
Sdílej:

Dnes jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) se během jednání Poslanecké sněmovny v uplynulém týdnu setkal s končícím předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Během zhruba dvacetiminutového rozhovoru spolu politici probírali mimo jiné zahraniční politiku, například blížící se evropský summit.

Na schůzce Babiš Fialovi pro dobu do jmenování celé vlády nabídl užívání Hrzánského paláce. Fiala to dnes uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Fiala odmítl informace, že s končícím premiérem jednal dvě hodiny, jak v sobotu uvedla některá média. Babišovi poděkoval za dnešní gratulaci ke jmenování předsedou vlády.

Zeman jmenoval Fialu sedm týdnů po sněmovních volbách, ve kterých volební uskupení Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů se STAN získala v dvousetčlenné dolní komoře 108 mandátů. Vlády by se Fiala chtěl s celým kabinetem ujmout nejpozději v polovině prosince. Do té doby bude zemi vést vláda v demisi. Je tradicí, že dosluhující kabinet jedná ve Strakově akademii, nový premiér vede jednání z Hrzánského paláce na pražských Hradčanech.

Fiala očekává, že nový kabinet se ujme vlády v polovině prosince. V uplynulém týdnu uvedl, že by se tak mohlo stát 16. prosince. Datum 15. prosince je nevhodné kvůli plánovanému summitu EU, uvedl dnes.

Stalo se
České celebrity
Hynek Čermák s bývalou manželkou.

Zase s Veronikou. Hynek Čermák potvrdil další svatbu

David Prachař není jediným známým hercem, který v posledních dnech vstoupil do manželství. Černobílými fotografiemi ze svatby se již před uplynulým víkendem pochlubil Hynek Čermák, jehož manželka se opět jmenuje Veronika. 

Světové celebrity
Bonnie Tyler

Detaily pohřbu Bonnie Tyler: Na poslední rozloučení dorazily světové hvězdy!

V jihofrancouzském přístavním městě a na sousedním ostrově ve Velké Británii se konalo poslední rozloučení se světoznámou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler, která zemřela v červenci ve věku 75 let. Rodačka z Walesu, vlastním jménem Gaynor Hopkins, podlehla pooperačním komplikacím v nemocnici v Portugalsku, kde byla předtím hospitalizována kvůli akutnímu zákroku v oblasti střev. Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavila hity jako Total Eclipse of the Heart nebo Holding Out For A Hero.

Světové celebrity
Dominika Gottová

Dominika Gottová hazarduje se zdravím!

Známý finský kytarista Timo Tolkki, který žije po boku Dominiky Gottové, se na sociálních sítích podělil o kulinářský zážitek z domova. Na stůl servíroval netradiční pokrm zvaný kuře s pečeným banánem, ovšem výsledná podoba jídla vyvolává spíše obavy než kulinářské nadšení.

Světové celebrity
Britská královská rodina zveřejnila novou fotku prince Louise.

Vévodkyně Kate prozradila nejoblíbenější píseň prince Louise!

Nejmladší syn britského následníka trůnu, princ Louis, si díky svému bezstarostnému vystupování na veřejnosti získal srdce mnoha příznivců královské rodiny. Jeho matka, princezna Catherine, v minulosti poodhalila střípek z jejich soukromí a prozradila, jaká je chlapcova oblíbená píseň. Přestože jeho rodiče rádi poslouchají moderní popovou hudbu, volba malého prince je o poznání tradičnější.