Vládní informační kampaň k možnostem státní pomoci občanům, která začala zhruba dva týdny před obecními volbami, nebyla podle premiéra Petra Fialy (ODS) předvolební sebechválou vlády. Je zcela apolitická, uvedl dnes ve Sněmovně předseda vlády na dotaz bývalého předsedy Sněmovny Radka Vondráčka z opozičního hnutí ANO.
"Není to kampaň na podporu vlády," prohlásil Fiala. "Kampaň je zcela apolitická a každý, kdo se na ni podívá, tak to vidí," dodal. Odstartovat kampaň dříve než 12. září nebylo podle premiéra možné, nemělo ale smysl čekat s jejím spuštěním až po komunálních volbách, které se konaly 23. a 24. září.
Smyslem kampaně, která potrvá do konce října, je představit možnosti státní pomoci občanům kvůli inflaci a rostoucím cenám energií a zjednodušit cestu k jejímu využití. Cílem je přiblížit pomoc občanům, kteří se ostýchají nebo obávají ji využít. Lidé mohou požádat o pětitisícový příspěvek na dítě, o příspěvek na bydlení a pomoc se snížením cen energií. Premiér připomenul, že na pomoc je vyčleněno celkem 200 miliard korun
Kampaň připravilo oddělení strategické komunikace úřadu vlády, které je podle premiéra pouze čtyřčlenné. Na kampaň se počítalo s vyčleněním až 30 milionů korun, cena vzešlá ze soutěže činí včetně kompletní produkce nakonec 24,5 milionu. Kampaň zahrnuje televizní a rádiové spoty, reklamu v tisku a on-line médiích, ale také různé velké poutače, informace ve vitrínách nebo rámečky v městské hromadné dopravě.
Novou podobu má také web Deštník proti drahotě, kde mají občané k dispozici nejen informace o podpoře, ale též si mohou o pomoc přímo požádat prostřednictvím on-line formuláře.
Je před námi poslední pracovní den před víkendem, jenž může přinést jednu letošní premiéru. Potvrzuje to i nejnovější předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na nadcházející volné dny.
Čtvrteční napadení u školy v Pardubicích má tragické následky. Policie oznámila, že napadená osoba podlehla zraněním po převozu do nemocnice. Údajně má jít o dívku, která se rozešla se zadrženým útočníkem.
Jiřina Bohdalová byla v květnu středem pozornosti, protože měla půlkulaté 95. narozeniny. Ke gratulantům logicky patřila i její dcera Simona Stašová, která se i po 71 letech, co tady je, má se svou slavnou matkou stále o čem bavit.
Dočkáme se v neděli prvních 30 °C tohoto roku? Takovou otázku si položili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kdo jiný by také případně měl znát odpověď. Podle expertů není vyloučeno, že zmíněná teplotní hranice padne.
Blíží se konec televize Barrandov, které v očích veřejnosti proslavil především Jaromír Soukup? Všechno tomu nasvědčuje poté, co konkurzní správce představil své řešení situace, v níž se společnost ocitla. Firma je v konkurzu od dubna.
Česko v předchozím týdnu zasáhla informace o dalším rozvodu Ondřeje Brzobohatého, tentokrát se současnou manželkou Danielou (za svobodna Písařovicovou). Právě sympatická moderátorka nyní naznačila, jak se to celé odehrálo.
Češi se mohou opět těšit na televizní show, která před mnoha lety stála na začátku módní vlny talentových soutěží. Nova ve spolupráci se slovenskou Markízou představila nový ročník legendární SuperStar. Nadané zpěváky v ní čeká setkání s osvědčenými jmény.
Češi se na středeční vítězství nad podceňovanou Itálií až nečekaně natrápili, ale nakonec mají třetí výhru ze čtyř zápasů. Nyní je čekají dva dny volna před netrpělivě očekávaným bratrským soubojem se sousedním Slovenskem.
Na Bulovce v Praze je od uplynulé noci hospitalizován americký lékař, u kterého panuje podezření na nákazu nebezpečnou ebolou. Nemocnice potvrdila přijetí pacienta. Ministerstvo zdravotnictví ujistilo veřejnost, že lidem žádné nebezpečí nehrozí.
Jsou to tři týdny, co velkolepě začala sólová kariéra nadané Charlotte Gottové. S pomocí čísel už je tak možné říct, zda má nakročeno k úspěchu. Jedno je jisté. Posluchače si její první písnička našla.
Britský princ William potvrdil svá loňská slova o tom, že se nebojí změn a má v plánu přinést do fungování monarchie modernější přístup. Následník trůnu se chystá v následujícím desetiletí prodat přibližně dvacet procent pozemků spadajících pod Cornwallské vévodství, čímž chce získat půl miliardy liber. Tuto obrovskou finanční částku hodlá investovat zpět do země, konkrétně na boj s krizí v oblasti bydlení a na ochranu životního prostředí.
Americký herec Leonardo DiCaprio, který patří k pravidelným návštěvníkům filmového festivalu v Cannes, letos úspěšně uniká pozornosti veřejnosti i médií. Jednapadesátiletý držitel Oscara je známý tím, že si své soukromí úzkostlivě střeží, k čemuž často využívá luxusní pronajaté jachty kotvící v tamním zálivu nebo apartmá v prestižních hotelech. Během letošního ročníku dvoutýdenního festivalu se mu však daří skrývat natolik obratně, že ho do konce přehlídky téměř nikdo nespatřil.