Premiér Petr Fiala (ODS) označil za nereálné případné vystoupení Česka ze systému obchodování s emisními povolenkami nebo to, aby opustilo burzu s elektřinou. Fiala to řekl na vůbec první dotazy, které dostal při dnešních sněmovních interpelacích ve funkci ministerského předsedy od Radka Kotena (SPD). Koten míní, že kabinet zatím nenabídl žádné řešení razantního růstu cen energií.
Fiala uvedl, že pokud by Česko vystoupilo z burzy, nedostalo by se k elektřině, pokud by jí samo nevyrábělo dostatek. Připustil, že emisní povolenky jsou problém, vystoupení ze systému obchodování s nimi ale pokládá na nereálné. K poklesu cen by podle ministerského předsedy nevedlo. Premiér ale přislíbil, že Česko bude v EU tlačit na "pružnější debatu" o povolenkách.
Kotenův názor, že vláda na skokový růst ceny energií dosud nereagovala, Fiala odmítl. Poukázal na to, že už byl schválen návrh kabinetu na zvýšení příspěvku na bydlení a rozšíření okruhu lidí s nárokem na ně, upravily se také podmínky mimořádné okamžité pomoci. "Využili jsme nástroje, které existují, nejdeme cestou experimentů," zdůraznil premiér.
Znovu hájil adresnou pomoc před případnou pomocí plošnou, jak ji navrhovala někdejší vláda Andreje Babiše (ANO) například stanovením nulové sazby daně z přidané hodnoty na dodání plynu a elektřiny pro letošní rok. "Náš způsob je výhodnější, protože je adresný. Nezasahuje plošně ty, které pomoc státu nepotřebují," dodal Fiala. Koten dosavadní vládní pomoc označil za almužny, na které budou stát lidé ve frontě před úřady práce.
Český šoubyznys se připravuje na jedno velké dubnové jubileum. Lucie Bílá oslaví kulaté 60. narozeniny, přípravy už jsou v plném proudu. Například vznikají speciální známky. Do oběhu se dostanou na začátku příštího měsíce.
Policie vznesla obvinění v případu vraždy dítěte v Praze. Podezřelému muži, který byl s obětí v rodinném vztahu, hrozí až výjimečný trest. Policisté žádají o vzetí obviněného do vazby.
Michaela Saláková na tento březnový týden jen tak nezapomene. Velmi se totiž strachovala o svého tatínka, který se ztratil v zahraničí. Dokonce se ukázalo, že ho našli v jiné evropské zemi než byla ta, kam měl namířeno.
Hasiči ve čtvrtek vyjížděli k požáru jedné ze známých pražských divadelních scén. Vzplála opona, několik stovek lidí muselo být evakuováno. Nejméně pět osob zároveň skončilo v péči zdravotníků.
Cesty Jitky Boho a Lukáše Langmajera se rozešly, ale osudy bývalých partnerů se v poslední době hodně řeší. V uplynulých dnech byl velkým tématem návrat herce k manželce. Co tomu říká modelka?
Počasí v Česku se mění před očima. Meteorologové i ve čtvrtek varují, tentokrát před silným větrem. V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou v oblasti Beskyd zůstává beze změny.
Slovensko smutní, protože tamní televizní scénu zasáhla tragická zpráva. Ve věku pouhých 45 let náhle zemřela známá moderátorka Martina Veselovská. K úmrtí došlo během uplynulého víkendu.
Taťána Kuchařová se do právních bitev pustila se vší vervou. Po žalobě ze strany bývalého manžela Ondřeje Gregora Brzobohatého se sama pustila do sporu s mužem, který s ní spolupracoval na poli PR. Modelka po dotyčném požaduje nemalou částku.
Nové informace se objevily o podezřelých v případu pátečního požáru v Pardubicích. Policie v úterý informovala o zadržení trojice osob, z nichž dvěma, které se nacházejí v Česku, byla soudem potvrzena vazba. První detaily se objevují i o ženě zadržené na Slovensku.
Pětatřicetiletá Ivanna Lisette Ortizová, která čelí obvinění ze střelby na dům zpěvačky Rihanny, ve středu 25. března před soudem prohlásila, že je nevinná. Žena z Floridy je obžalována z několika závažných trestných činů, včetně pokusu o vraždu. Incident se odehrál 8. března u sídla v Beverly Hills, které popová hvězda sdílí se svým partnerem A$AP Rockym a jejich třemi dětmi.
Americký komik a herec Bill Cosby byl v občanskoprávním sporu shledán vinným ze zdrogování a znásilnění bývalé servírky Donny Motsinger. Rozsudek přichází neuvěřitelných 54 let po incidentu, který se odehrál v roce 1972. Porota v Santa Monice po třídenním jednání nařídila osmaosmdesátiletému Cosbymu zaplatit oběti odškodné ve výši přesahující 19 milionů dolarů.
Vztah Kelly Osbourne a hudebníka Sida Wilsona ze skupiny Slipknot je u konce. Dvojice, která se zasnoubila teprve před několika měsíci, se rozhodla jít vlastní cestou. Jedenatřicetiletá Kelly nyní na sociálních sítích sdílela tajuplný citát o odpuštění, který mnohé napovídá o důvodech tohoto nečekaného rozchodu.