Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje při dnešní návštěvě v Německu mluvit hlavně o vzájemném obchodu, nadcházejícím českém předsednictví v EU či válce na Ukrajině. Ve čtvrtek při setkání s papežem Františkem ve Vatikánu se podle něj nabízí možnost posunout vzájemné vztahy včetně smluvní úrovně. Novinářům to řekl před odletem na cestu do Německa, na kterou naváže návštěva Vatikánu.
Fiala dnes v Berlíně jako čestný host přednese projev ve Východním výboru německého hospodářství (OA), což je svaz předních podniků podporující hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou. Do německé metropole se Fiala vrací po měsíci, v květnu zde jednal se spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem a kancléřem Olafem Scholzem.
Německo Fiala označil před odletem za klíčového obchodního partnera, což podle něj potvrzuje i fakt, že do země za první půlrok vládnutí míří podruhé. Ačkoliv jsou ekonomické vztahy velmi silné, vidí možnost dalšího rozvoje zejména v oborech s vysokou přidanou hodnotou.
Obě země podle něj tvrdě pociťují dopady ruské agrese na Ukrajině. "Zpřetrhání hospodářských vazeb s Ruskem nás nutí k užší spolupráci v oblasti střední Evropy, což je z tohoto hlediska příležitost," uvedl. České firmy mají podle něj v Německu co nabídnout. Vedle obchodu bude chtít také v Berlíně načrtnout českou představu o předsednictví v příštím půlroce.
Na návštěvu v Berlíně naváže čtvrteční program ve Vatikánu včetně soukromé audience s hlavou katolické církve. I v rozhovoru s papežem Františkem chce Fiala zmínit dění na Ukrajině, otevře také otázky lidských práv a českého předsednictví v Radě EU.
Čeští politici dlouhodobě usilují o návštěvu papeže v ČR a pozvání zazní i od Fialy. Premiér řekl, že audience pro něj má společenský, politický, ale i duchovní rozměr vzhledem k tomu, že je věřící. "Máme možnost posunout vztahy se Svatým stolcem a ČR i na smluvní úrovni," uvedl. V programovém prohlášení se vláda hlásí k rozvoji dialogu se Svatým stolcem. "Podnikneme kroky ke sjednání nové smluvní úpravy vzájemných vztahů a zasadíme se o její ratifikaci," stojí v dokumentu.
Motorista Filip Turek si na přelomu dubna a května opět řekl pozornost. Na internetu se opět řeší jeho řidičské schopnosti, protože se objevilo nové video. Sám poslanec si z toho ale hlavu nedělá. Raději pokračuje ve výpadech proti prezidentovi Petru Pavlovi.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.
Pro Lucii napsal několik velkých hitů, ale jeho písně mají v repertoáru i úspěšné zpěvačky. Řeč je o Oskaru Petrovi, který na konci dubna zemřel ve věku 73 let. Na smutnou zprávu reagovaly i Anna K. či Aneta Langerová.
Leoš Mareš patří ke slavným dubnovým oslavencům, což letos opravdu nešlo přehlédnout. Z uznávaného moderátora je totiž čerstvý padesátník. Kulaté jubileum si žádalo opravdu výjimečný dárek, o který se postarala Leošova manželka. Co mu pořídila?
Sedm lidí zatím skončilo ve vazbě v rámci vyšetřování březnového teroristického útoku v Pardubicích. Čtyři z nich si teď na vazbu neúspěšně stěžovali. Informovala o tom Česká televize.
Ornella Koktová poznává vlastní medicínu, protože tentokrát se ostatní celebrity vyjadřují k tomu, co se odehrálo v životě influencerky. Příležitost si nenechala ujít ani Eva Burešová.
Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž.
Idoly mládí stárnou mnoha lidem před očima. Kruté realitě neuniká ani Paľo Habera, který na jednom z nedávných koncertů přiznal, že začal pobírat důchod. Dost jasně ale naznačil, že nejde o moc vysokou částku.
Bývalý frontman legendární skupiny Spandau Ballet Ross Davidson byl ve čtvrtek u soudu Wood Green Crown Court odsouzen ke 14 letům vězení. Osmatřicetiletý hudebník, který vystupoval pod uměleckým jménem Ross Wild, byl shledán vinným z řady sexuálních deliktů včetně znásilnění, jichž se dopustil na šesti ženách v období let 2013 až 2019.
Katie Price čelí kritice fanoušků poté, co na YouTube zveřejnila video, ve kterém připravovala jídlo pro své domácí mazlíčky. Diváci byli pobouřeni hygienickými podmínkami v její kuchyni, které v nahrávce nechtěně zachytila.
Ariana Grande potvrdila vydání svého osmého studiového alba, které dostalo název Petal. Zpěvačka tuto novinu sdílela spolu s obalem desky, na kterém je zachycena s radostným úsměvem. Fanoušci se mohou těšit na celkem dvanáct nových skladeb, jejichž premiéra je naplánována na 31. července.