Fiala požádal Zemana o jmenování Hladíka ministrem

Petr Fiala
Petr Fiala, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 29. prosince 2022 20:05 | akt. 29. prosince 2022 20:32
Sdílej:

Premiér Petr Fiala (ODS) poslal prezidentu Miloši Zemanovi návrh na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí. ČTK to dnes večer sdělil mluvčí vlády Václav Smolka. Resort dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Hladík následně na twitteru uvedl, že resort má před sebou mnoho důležitých výzev pro budoucnost ČR, které rád probere se Zemanem v příštích dnech.

Fiala chtěl s návrhem na jmenování Hladíka počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

Fiala už dříve uvedl, že požádá Jurečku, aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. "Před časem jsem řekl, že chci poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Petra Hladíka vyjasnila. Potřebná doba uplynula," poznamenal dnes premiér ve vyjádření, které ČTK poskytl Smolka.

"Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí," uvedl Fiala.

"Ministerstvo životního prostředí má před sebou mnoho důležitých výzev pro budoucnost České republiky, které velmi rád proberu s panem prezidentem v následujících dnech," napsal dnes večer na twitteru Hladík.

Se Zemanem se Fiala setká v pondělí při novoročním obědě. Prezident nedávno v rozhovoru Českému rozhlasu Radiožurnál řekl, že bude s Hladíkem hovořit až v případě, že premiér podá návrh na jeho jmenování. Hladík má ve funkci nahradit Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů.

Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Eben terčem neúprosné kritiky. Bývalý český premiér si nebral servítky

Marek Eben je samozřejmě i letos jednou z tváří karlovarského filmového festivalu, přičemž se stále řeší jeho vystoupení na pátečním slavnostním zahájení. Konkrétně se do lidmi milovaného moderátora ostře opřel jeden z bývalých českých premiérů. 

Domácí
Hasiči, ilustrační fotografie.

Hasiči pokročili s likvidací požáru ve Zlíně. Budova se částečně zřítila

Hasičům se v noci na pátek podařilo lokalizovat požár jedné z budov v bývalém areálu Svitu ve Zlíně, která se z velké části zřítila. Požár je momentálně pod kontrolou, stupeň poplachu byl ze zvláštního snížen na třetí. 

České celebrity
Dagmar Havlová

Dagmar Havlová naznačila, kam v létě vyrazí na dovolenou

Dagmar Havlová se v poslední době objevuje často na stránkách médií. Svou roli sehrála kolem Knihovny Václava Havla, momentálně je pracovně na karlovarském filmovém festivalu. Přes léto se ale bývalá první dáma samozřejmě chystá i na dovolenou. 

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan údajně zvažuje, že do Británie nakonec přiletí!

Cesta Meghan Markle a dětí Archieho a Lilibet do Londýna zůstává pro nadcházející dny nejistá. Podle informací z blízkého okolí rodiny stojí za zvažováním jejich neúčasti především obavy bezpečnostního týmu vévody ze Sussexu. Hlavním problémem je chybějící aktualizace ze strany britského úřadu pro řízení rizik, jehož plánované březnové zasedání bylo bez vysvětlení odloženo.