Český premiér Petr Fiala dorazil do Londýna, kde se v pondělí zúčastní státního pohřbu královny Alžběty II. Do britské metropole kvůli této události míří stovky hlav států, ministerských předsedů a dalších významných představitelů řady zemí z celého světa. Pro zahraniční hosty dnes v podvečer pořádá král Karel III. recepci v Buckinghamském paláci. Bude na ní i šéf české vlády s manželkou.
Ještě předtím má Fiala v plánu navštívit Westminsterský sál britského parlamentu, kde je vystavena rakev se zesnulou panovnicí.
Účast na pohřbu potvrdili zástupci desítek zemí včetně amerického prezidenta Joea Bidena, dorazí i představitelé monarchií. Před britskými pořadateli tak leží obrovský diplomatický a logistický úkol událost takových rozměrů zorganizovat. Naposledy se tolik vrcholných zahraničních představitelů na jednom místě sešlo v roce 2013 při pohřbu Nelsona Mandely v Jihoafrické republice.
Do Westminsterské katedrály se vejde asi 2200 lidí, kromě britské královské rodiny, představitelů britské vlády a Společenství a zahraničních státníků dostali pozvání například i lidé, které královna ocenila u příležitosti svého letošního 70. výročí nástupu na trůn.
Veronika Arichteva začíná být po nejtěžších okamžicích svého života opět aktivní na sociálních sítích. Ačkoliv v pondělí 17. listopadu nebyla v Česku, důležitost státního svátku si připomněla. Nebýt událostí v roce 1989, nemohla by se včera ozvat ze zahraničí.
Česko se během uplynulého víkendu naposledy rozloučilo s kardinálem Dominikem Dukou. Obřadu se zúčastnil i prezident, který se objevil po boku exprezidentů Václava Klause a Miloše Zemana. Proč s Petrem Pavlem nepřišla do katedrály jeho žena?
Česko se o uplynulém víkendu rozloučilo s kardinálem Dominikem Dukou. Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě v sobotu nechyběla ani herečka Jiřina Bohdalová. Jak bude legenda kinematografie na duchovního vzpomínat?
Česko má za sebou poslední prodloužený víkend letošního roku, který si nepochybně užili i školou povinné děti. Ještě jedno delší volno je ale v kalendářním roce 2026 čeká. Přijde v jeho samém závěru.
Jednou z událostí v českém šoubyznyse letos byl rozchod Hynka Čermáka s manželkou Veronikou Mackovou. Charismatický herec nyní naznačil, že jedním z důvodů rozpadu manželství mohla být i jeho herecká práce.
Předseda ANO Andrej Babiš je nadále jediným kandidátem hnutí na premiéra, řekl místopředseda zmíněného subjektu Karel Havlíček. Reagoval tak na pondělní vyjádření prezidenta Petra Pavla. Hlava státu trvá na tom, aby Babiš vysvětlil veřejnosti, jak vyřeší svůj střet zájmů.
Není tajemstvím, že Dara Rolins se podrobila estetickému zákroku, s jehož výsledkem ještě není spokojená. To zaujalo Ornellu Koktovou, které se to zdá být zvláštní. Dokonce poukázala na případy žen ze zahraničí, u nichž si všechno sedlo výrazně rychleji.
Meteorologové vidí v nejnovějším dlouhodobém výhledu až do poloviny prosince. Vývoj počasí v Česku by se neměl vymykat očekáváním. Předpokládá se další pokles teplot, takže sněžit by mohlo i v nižších polohách.
V Česku se předávají ocenění i u příležitosti listopadového státního svátku. Šest osobností obdrželo od ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (za Spolu) Medaili Za zásluhy o diplomacii. Ministerstvo o tom informovalo na webu.
Dara Rolins má za sebou bratislavské koncerty, kde nemohl chybět ani její partner Pavel Nedvěd. Někdejší vrcholový sportovec nešetřil superlativy na adresu své milé. Takovou show prý u nás dokáže udělat jen ona.
Prezident Petr Pavel připustil, že může hnutí ANO požádat o jiného kandidáta na premiéra kvůli trvajícímu střetu zájmů předsedy hnutí Andreje Babiše. Pavel nadále trvá na tom, aby Babiš veřejně předložil řešení problému, který brání jeho jmenování do čela vlády.
Agáta Hanychová a Pavel Novotný si nedávno vyměnili vzkazy přes média, ale napětí mezi nimi tím ani zdaleka nepominulo. Důkazem jsou nejnovější slova influencerky, která dala jasně najevo, že si za tím, co řekla poprvé, stojí.