Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček věří, že sociální demokracii pomohou do Sněmovny hlasy z Prahy díky kampani ministryně práce Jany Maláčové. Ve štábu vládní strany v pražském Lidovém domě České televizi řekl, že ve vedení ČSSD skončí, pokud strana z dolní komory vypadne. Kdyby se do ní nedostala, bude mít příští čtyři roky na své přeskupení a na návrat "odspodu", řekl novinářům Hamáček.
Volební výsledek sociální demokracie se po sečtení poloviny okrsků snížil o setiny procenta pod potřebnou pětiprocentní hranici a má klesající trend. "Bude to těsné, uvidíme, jak dopadne Praha. Ta není sečtena vůbec, hodně věřím kampani paní Maláčové v Praze," řekl Hamáček České televizi. Novinářům pak řekl, že pokud by výsledek skončil těsně pod pěti procenty, bylo by to velké zklamání. "Jakkoliv, když se podíváme na ostatní malé strany, zatím to vypadá, že jsme z malých stran udělali nejlepší výsledek, Na to se ale nehraje," řekl Hamáček.
Sociální demokraté přitom ještě v předposledních volbách získali 20,45 procenta hlasů, v roce 2010 to bylo 22,08 procenta, a v roce 2006 dokonce 32,32 procenta. Podle Hamáčka prostor na levici opanovalo hnutí ANO, které bylo schopno voliče "menších stran vyluxovat". Toho, že sociální demokracie byla s hnutím ANO ve vládě, ale její šéf nelituje.
Hamáček zopakoval, že ve vedení sociální demokracie skončí, pokud by se strana do Sněmovny nedostala. "Moji kritici budou mít šanci stranu převzít a něco s ní udělat," řekl. Jaké budou další kroky ČSSD v případě jeho odchodu, bude záležet na rozhodnutí stranických orgánů. "Sejde se předsednictvo a rozhodne, jak dál," uvedl Hamáček. Novinářům pak řekl, že mluví jen za sebe, ostatním členům vedení nic doporučovat nebude.
"Holt pokud sociální demokracie nebude v Poslanecké sněmovně, tak má čtyři roky na to, aby se přeskupila a za čtyři roky vrátila... Tak samozřejmě se bude muset soustředit na komunální volby, které nás čekají příští rok. Do jisté míry stejným postupem jako KDU-ČSL to znovu vybojovat odspodu," uvedl Hamáček. Volební výsledky podle něj ukazují, že se lidé přiklonili k velkým uskupením. "Pokud nebude ve Sněmovně sociální demokracie a budou tam čtyři subjekty, vypadá to na pat," doplnil.
Policie po úspěšném konci rozsáhlého úterního pátrání po ozbrojeném muži zahájila vyšetřování neobvyklého případu. Zadržený podle dostupných informací spolupracuje se strážci zákona. Dotyčného čeká výslech. Zatím není jasné, zda muž bude z něčeho obviněn.
Propojení hudby, turistiky a poznávání historických památek. To již po jedenadvacáté letos nabídne hudebně-kulturní festival Hrady CZ. Start festivalu se uskuteční v pátek a sobotu 10. a 11. července na hradě Točníku, následně vždy v pátek a sobotu festival rozezní dalších sedm hradů a zámků – Kunětickou hora, Švihov, zcela nově Hlubokou nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a své turné zakončí 28. a 29. srpna na Bezdězu.
Je to už téměř sedm let, co nás opustil nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Od smutné chvíle jeho odchodu měla v rodině největší slovo vdova Ivana, ale časy se pomalu mění. Obě její a Gottovy dcery už jsou totiž dospělé a mohou tak vyjadřovat své názory.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary v úterý představil asi nejhvězdnějšího hosta letošního ročníku. Pro Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii si přijede americký oscarový herec Dustin Hoffman.
Policejní pátrání po nebezpečném ozbrojeném muži, které probíhalo od úterního rána, je u konce. Strážci zákona muže našli odpoledne v hlavním městě. Nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti případu.
Další den, další výstraha. Meteorologové i v úterý varují před vysokými teplotami a nově také před nebezpečím vzniku požárů, které hrozí zejména na jihu Moravy. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česká televize se v den konání jednodenní výstražné stávky stala terčem ostré kritiky a nařčení z cenzury písničkáře Jaromíra Nohavici, jenž zpíval hymnu během jednoho mezistátního sportovního utkání. Diváci ho totiž zpívat neviděli. Jak se to stalo?
Smutná zpráva dnes přišla z jednoho z oblíbených českých rádií. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, někdejší moderátorka Radia Kiss, která v posledních několika letech sváděla nerovný boj s vážnými zdravotními problémy.
V Česku právě probíhá extrémně teplotně nadprůměrný týden, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další týdny už by měly být přece jen chladnější, zároveň se očekává prohlubování sucha.
V Česku už se řeší možná nová známost tenisty Tomáše Macháče, zatímco na Slovensku se stále probírá jeho rozchod s tamní zpěvačkou Emmou Drobnou. Někdejší vítězka SuperStar se nejprve nechtěla vyjadřovat, ale nakonec mlčení prolomila.
Prezident Petr Pavel nemá být podle rozhodnutí vlády součástí delegace na letním summitu NATO v Turecku. V čele delegace bude premiér Andrej Babiš (ANO). Pavel dříve nevyloučil podání kompetenční žaloby, pokud nebude členem delegace.
Pavel Vítek si letošní červen představoval jinak, ale dosud jeho většinu strávil v nemocnici. Nyní už je doma, kde se ale nadále zotavuje z vážných zdravotních problémů, které ho potkaly. Jak na tom zpěvák podle vlastních slov je?