Severní Korea poprvé od května, kdy informovala o prvních případech covidu-19, nezaznamenala žádnou novou nákazu koronavirem. Tvrdí to oficiální agentura KCNA, která covid-19 označuje za horečku. V zemi se podle úřadů nakazilo infekční nemocí na pět milionů lidí, což je zhruba pětina obyvatel. Podle odborníků však skutečný počet může být vyšší, protože zemi chybí testovací kapacity, informovala dnes agentura AFP.
Od čtvrtečního večera úřady nezaznamenaly žádného nového pacienta s horečkou. To je poprvé od začátku května, kdy Severní Korea informovala o prvním výskytu této nemoci na svém území.
Od konce dubna, kdy se koronavirus začal v zemi šířit ve větší míře, se v KLDR nakazilo na pět milionů lidí. Podle oficiálních médiích se z nemoci uzdravilo přes 99 procent nakažených a zhruba 200 pacientů je v péči lékařů.
KLDR od začátku výskytu koronaviru v sousední Číně v roce 2020 přijala přísná opatření a uzavřela hranice. Od konce května úřady mluví o příznivém zlomu v šíření nemoci. K takovému prohlášení ale mezinárodní experti přistupují s velkou opatrností. Poukazují na to, že země nemá dostatečné testovací a trasovací kapacity. KLDR také odmítla vakcíny proti covidu-19, které Pchjongjangu dříve nabídla Světová zdravotnická organizace (WHO). Severokorejská populace tak není proti koronaviru očkovaná.
Země ani nedisponuje léky proti covidu-19. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) patří severokorejské zdravotnictví k nejhorším na světě. Místním nemocnicím chybí moderní vybavení, například na jednotkách intenzivní péče.
Britská celebrita Katie Price se opět ocitla v centru pozornosti poté, co byla spatřena na letišti při odletu do Dubaje. Sedmačtyřicetiletá bývalá modelka se rozhodla ignorovat oficiální varování britského ministerstva zahraničí, které v souvislosti s probíhajícím válečným konfliktem v regionu a útoky íránských raket a dronů na Spojené arabské emiráty doporučuje cestovat do oblasti jen v nezbytných případech.
Princ William a princezna Kate včera v Británii oficiálně zahájili státní návštěvu nigerijského prezidenta Boly Ahmeda Tinubua a jeho manželky Oluremi. Princezna z Walesu při této příležitosti opět prokázala svůj cit pro diplomatické odívání, když zvolila šedé kabátové šaty od mladé britsko-nigerijské návrhářky Tolu Coker. Svůj outfit doplnila kloboukem značky Jane Taylor a náušnicemi, které dříve patřily princezně Dianě.
Václav Neckář by si mohl užívat zcela zaslouženého důchodu, zvlášť když vzpomeneme vážné zdravotní potíže, které jej v životě potkaly. I v roce 2026 ho ale můžete zahlédnout na pódiu. Jak to legendární zpěvák stále zvládá?
Karlos Vémola mohl v poslední době ztratit důvěru k policistům. Na začátku týdne se naštěstí obešel bez jejich asistence, když se stal účastníkem nehody v Praze. V autě s ním navíc seděli další členové rodiny.
To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.
Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel.
Pavel Trávníček v poslední době řeší především svůj zdravotní stav. Fanoušky před časem vyděsily jeho problémy se srdcem. Známý herec otevřeně přiznal, že zásadní orgán mu moc dobře nefunguje. Odhalila to lékařská vyšetření.
Prezident Petr Pavel zřejmě nebude reprezentovat Česko na červencovém summitu NATO v Turecku. Premiér Andrej Babiš (ANO) se na důležité alianční jednaní chystá s ministrem zahraničí Petrem Macinkou (Motoristé), řekl to České televizi.
Tisíce Čechů o víkendu vyrazí na Letnou, kde se bude konat velká demonstrace pořádaná spolkem Milion chvilek pro demokracii. Chybět nebudou ani známé osobnosti. Účast jedné z nich už oznámil předseda spolku Mikuláš Minář.
Po nadcházejícím víkendu bude následovat poslední ryze březnový týden. Začne poměrně teplým dnem, následně se ale počasí pokazí. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ivana Gottová se od smrti manžela v říjnu 2019 snaží mít pod dohledem veškeré akce, které mají cokoliv společného s Karlem Gottem. Slíbila mu totiž, že bude řádně pečovat o jeho odkaz. Nyní to ale vypadá, že na jednoho spolupracovníka nejslavnějšího českého zpěváka je krátká.
Britskou královskou rodinou otřásá nový spor, v jehož centru stojí dcery prince Andreje, princezny Beatrice a Eugenie. Podle tvrzení královského životopisce Andrewa Lownieho čelí sestry vážnému varování, že by v budoucnu mohly přijít o své šlechtické tituly. Důvodem je jejich údajné odmítnutí finančního auditu, který po nich požadoval jejich bratranec a následník trůnu, princ William.