Lékařská komora požaduje, aby všichni zdravotníci dostali mimořádné finanční ohodnocení za pracovní nasazení v nynější vlně epidemie covidu. O těchto kompenzacích a odměnách chce jednat s novou vládou, která dnes nastupuje do funkce. Komora chce nový kabinet Petra Fialy (ODS) požádat také o větší ochranu lékařů a zdravotníků před fyzickými a slovními útoky. Komora to uvedla v prohlášení na svém webu.
Komora uvádí, že díky mimořádnému nasazení zdravotníků nebylo ochromeno fungování celé společnosti. "Česká lékařská komora požaduje pro všechny zdravotníky za pracovní nasazení v současné vlně epidemie covid-19 mimořádné finanční ohodnocení," napsala komora a pověřila svého prezidenta Milana Kubka, aby o tom jednal s novým kabinetem.
Profesní organizace lékařů chce také novou vládu požádat o větší ochranu zdravotníků před slovními a fyzickými útoky. "Představenstvo České lékařské komory se znepokojením sleduje množící se projevy vulgarity, slovní a bohužel již i fyzické agrese vůči zdravotníkům. Zdravotníci za epidemii nemohou," konstatovala komora.
Policie na začátku prosince uvedla, že útoků a agresivity vůči zdravotnickým autoritám, ústavním činitelům nebo zdravotníkům přibývá. Tehdy policisté zadrželi několik pachatelů útoků z předcházejících dnů. Kriminalisté sledují i internetové prostředí a stíhají desítky lidí, kterým za nebezpečné vyhrožování hrozí až tři roky vězení.
V Česku se dnes po několika dnech opět vyskytnou bouřky, které hrozí až do nočních hodin. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varoval ve včera vydané výstraze. Doprovázet je mají přívalové deště, silné nárazy větru a kroupy.
Padesát minut si v sobotu telefonovali ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Donald Trump. Podle agentury AP to uvedl Putinův poradce pro zahraniční politiku Jurij Ušakov. Hlavy obou velmocí hovořily o eskalujícím konfliktu na Blízkém východě a mírových jednáních v rámci války na Ukrajině.
Není pochyb o tom, že Ondřej Novotný je dnes nejznámějším pořadatelem zápasů v bojových sportech v Česku. Do ringu se v uplynulých dnech znovu postavil i Jaromír Soukup. Moderátor dobrodružné reality show Survivor nyní prozradil, že s kontroverzním podnikatelem před lety přišel do křížku.
Americkým státem Minnesota otřásá šokující kriminální případ. Dva lidé byli zastřeleni a další dva postřeleni neznámým pachatelem. Jednou z obětí a jedním ze zraněných jsou státní zákonodárci. O případu informovala zpravodajská stanice CNN.
Případ uprchlé pumy na Sokolovsku má šťastný konec. Kočkovitá šelma byla ve čtvrtek večer odchycena, aniž by někomu cokoliv udělala. Potvrdila to policie, která se společně s hasiči podílela na pátrací a odchytové akci.
Marek Eben si na nedostatek zajímavých pracovních příležitostí rozhodně nemůže stěžovat. Dobře ho zásobuje i veřejnoprávní Česká televize, která známému moderátorovi přihrála další zajímavý kšeft. Tentokrát vše ocení zejména ti nejmenší z nás.
Česko si v posledních dnech od bouřek odpočinulo, ale už zítra znovu udeří. Vyplývá to z dnes vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). První bouřky se objeví už po poledni, hrozit budou až do nočních hodin.
Čeští filmoví fanoušci se ve čtvrtek dozvěděli, že na letošní karlovarský filmový festival přijede Michael Douglas. Nebude to poprvé, co se ukáže v Česku. Mimo jiné i proto, že má vztah s rodinou zesnulého zpěváka Karla Gotta.
Írán v sobotu vzkázal světu a především Izraelcům a také Američanům, že bude pokračovat v odvetných útocích. Podle slov íránských činitelů jsou ohroženy i americké vojenské základny na Blízkém východě. Hrozí tak jeden z nejhorších možných scénářů konfliktu.
Když se Vémolovi na začátku dubna dočkali třetího společného potomka, ještě nemohli tušit, jaké peripetie je s malým Arnoldem čekají. Pyšná trojnásobná maminka nyní přiznala, že chlapeček bude muset podstoupit operační zákrok.
K překvapení všech vylezl z vraku letounu společnosti Air India, které ve čtvrtek havarovalo v indickém Ahmedabádu, jeden živý člověk. Brit Vishwashkumar Ramesh poprvé obsáhleji popsal, jak se mu podařilo přežít. Na místě byly mezitím nalezeny černé skříňky, které mají pomoci s objasněním tragické nehody.
Dobrých zpráv není nikdy dost a jedna konečně přišla i od rodiny zesnulé Aničky Slováčkové. Felix Slováček potvrdil, že jeho manželka Dáda Patrasová, která se po smrti milované dcery zhroutila, byla propuštěna z psychiatrické léčebny.