Lidovci podrželi Jurečku. Kvůli večírku končit nebude

Marian Jurečka
Marian Jurečka, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Marek Novotný 10. ledna 2024 09:40
Sdílej:

Celostátní výbor KDU-ČSL večer v tajném hlasování vyjádřil podporu Marianu Jurečkovi jako předsedovi strany a ministru s ohledem na jeho dosavadní pracovní výsledky. Hlasování reagovalo na kritiku Jurečkova rozhodnutí nezrušit vánoční večírek ministerstva práce a sociálních věcí po tragické střelbě na Univerzitě Karlově.

Výbor se usnesl, že došlo k chybě, a akceptoval Jurečkovu omluvu. O této události informoval místopředseda vládní strany a Sněmovny Jan Bartošek. Celostátní výbor, složený z 39 členů, přítomných 30, vyjádřil podporu Jurečkovi 25 hlasy.

Jurečka nabídl svůj odchod z funkcí předsedy strany i člena vlády svým stranickým kolegům. . "Omlouvám se za špatné vyhodnocení situace a za chyby v komunikaci s médii a veřejností," uvedl Jurečka. Podle něj byla diskuse velmi dlouhá a otevřená. Výsledek jednání sdělil novinářům společně s Bartoškem a dalšími členy předsednictva strany.

Podpůrné usnesení představené bývalým předsedou strany, ministrem zemědělství Markem Výborným, bylo přijato v Paláci Charitas. Premiér Petr Fiala se již dříve před odletem do Indie uvedl, že Jurečka si uvědomuje své chyby, lituje toho a omluvil se, čímž by měla být kauza uzavřena. Ostatní lídři pětikoalice byli informováni o situaci během večerního jednání.

Vánoční večírek ministerstva vyvolal výraznou kritiku, protože pokračoval po tragických událostech, kdy ozbrojený útočník 21. prosince večer zabil a zranil řadu lidí na Karlově univerzitě. Jurečka obhajuje své jednání tím, že v době událostí nečetl textovou zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, neboť nesledoval mobil.

Stalo se
Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Experti konečně přišli na to, proč se Meghan vrací do Británie!

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se podle tvrzení americké novinářky chce vrátit do Velké Británie především proto, aby podpořila své skomírající podnikání.

Světové celebrity
Madonna

Madonna adoptovala dvě dcery, teď je posílá z domu!

Americká zpěvačka Madonna uvažuje o tom, že své třináctileté adoptované dcery, dvojčata Stellu a Estere, pošle studovat do Velké Británie. Královna popu má v plánu zajistit jim tradiční britské vzdělání a údajně již osobně navštívila prestižní dívčí školu Cheltenham Ladies’ College, kde roční školné vychází na 67 tisíc liber. Její dcery, které adoptovala v roce 2017 v Malawi, by v případě přijetí na této internátní škole od letošního září pravděpodobně bydlely.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Odhalení sochy Ozzyho Osbourna: Proč na něm chyběla Sharon?

Sharon Osbourneová musela vynechat odhalení sochy svého zesnulého manžela, rockera Ozzyho Osbourna, poté, co byla nečekaně převezena do nemocnice.

Světové celebrity
Král Karel III.

Na schůzku s Harrym a Meghan je Karel III. připraven, v paláci ale panují velké obavy!

Britský král Karel III. je podle královských expertů připraven setkat se během plánované červencové návštěvy se svým synem princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markleovou i jejich dětmi. Harry se chystá příští měsíc poprvé po čtyřech letech přivést celou svou rodinu ze Spojených států zpět do vlasti.