Maďarský parlament by vstup Finska a Švédska do NATO mohl ratifikovat v březnu. S odvoláním na předběžný program příští schůze parlamentu o tom dnes informují maďarská média. Finsko a Švédsko podaly přihlášku do Severoatlantické aliance loni na jaře v reakci na ruskou invazi na Ukrajině. S jejich přijetím musejí souhlasit všichni členové aliance, Maďarsko a Turecko tak doposud neučinili.
Agentura Reuters připomíná, že německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková minulý týden Maďary a Turky vyzvala, aby pomohli Finsku a Švédsku na cestě do NATO. Dala přitom najevo, že očekává, že všechny členské země rozšíření aliance ratifikují "bez dalšího prodlení".
Maďarský internetový portál HVG.hu napsal, že poslanci by příslušnou rozpravu mohli zahájit 1. března. Hlasování o ratifikaci by se pak pravděpodobně konalo v následujícím týdnu.
Konzervativní premiér Viktor Orbán loni v listopadu řekl, že jeho vláda se pro podporu vstupu Finska a Švédska do NATO už rozhodla. Kabinet příslušné zákony předložil parlamentu už v červenci, nicméně parlament, v němž má Orbánova strana Fidesz dvoutřetinovou většinu, se jimi ještě nezabýval.
Orbán se loni stal maďarským premiérem na čtvrté funkční období v řadě. V sobotu zopakoval, že členství v NATO je pro Maďarsko "životě důležité" a že jeho vláda nebude posílat zbraně na Ukrajinu ani přerušovat své ekonomické vztahy s Moskvou.
Britney Spears se poprvé vyjádřila ke svému zatčení za řízení pod vlivem návykových látek, ke kterému došlo před třemi týdny v Kalifornii. Zpěvačka byla tehdy zadržena dálniční patrolou a ve vazbě strávila více než devět hodin. Po celou dobu od incidentu mlčela a její účet na Instagramu byl smazán, nyní se však na sociální sítě vrátila a poděkovala svým fanouškům za podporu.
Návrat legendární Mirandy Priestly na stříbrné plátno provází nejen obrovské nadšení fanoušků, ale i důležitá gesta ze strany hlavních hvězd. Meryl Streep v aktuálním rozhovoru pro magazín Harper’s Bazaar prozradila, že její kolegyně Anne Hathaway projevila velkou odvahu a integritu, když se během příprav filmu Ďábel nosí Pradu 2 postavila za zdravější ideál krásy.
Slunečný bude místy začátek posledního březnového víkendu, ale počasí se v jeho průběhu pokazí. Podle předpovědi může ve vyšších polohách připadnout další sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Andrej Babiš se po říjnových sněmovních volbách vrátil do role premiéra, která ho zcela zaměstnává. Oproti předchozímu funkčnímu období je však jedna věc jinak. Šéf hnutí ANO už netvoří pár s manželkou Monikou, která ho dříve doprovázela. Jak charakterizoval jejich aktuální vztah?
Až v květnu bude mít legendární Jiřina Bohdalová půlkulaté 95. narozeniny, ale oslavy podle nejnovějších informací odstartují už v průběhu dubna. Zajímavou akci se rozhodlo naplánovat jedno z veřejnoprávních médií. Sama herečka prozradila podrobnosti.
Plnoletosti dosáhlo další z dětí hvězd československého šoubyznysu. Laura Homolová, dcera zpěvačky Dary Rolins a zpěváka a hudebníka Matěje Homoly, ve středu oslavila 18. narozeniny. Slavná maminka popřála dceři na sociální síti.
Je to pět let, co českou podnikatelskou scénu zaskočila smutná zpráva. Přišla z Aljašky. PPF v pátek připomněla výročí smrti Petra Kellnera, jenž nepřežil nehodu vrtulníku v Severní Americe.
V dubnu uplyne rok od úmrtí Anny Slováčkové, která po dlouhém a statečném boji podlehla zákeřné rakovině. Rodina teď stráží její odkaz, jehož součástí je i vzpomínková kniha, kterou blízcí v těchto dnech pokřtili. Jeden ze členů rodiny ale chyběl.
Je to návrat zimy se vším všudy. Až 30 centimetrů sněhu napadlo na horách na východě území, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kvůli větru se dokonce tvořily sněhové jazyky a závěje.
Exprezident Miloš Zeman si po více než 30 letech strávených ve vrcholné politice užívá zaslouženého důchodu. Stále ale marně čeká na jednu věc, která by mu stáří mohla zpestřit. Naděje se bývalá hlava státu nevzdává.
Rodina je pro Veroniku Žilkovou velice důležitá. Všechny její děti už sice dosáhly dospělosti, ale mezi sebou je dělí jisté věkové rozdíly. Známá herečka nyní prozradila pravdu o zvláštním vztahu s nejmladší dcerou.
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek rozčílil kvůli vysokým cenám pohonných hmot, které podle jeho zjištění překročily hranici 50 korun za litr. Problém má především se dvěma firmami, které neváhal jmenovat. Dokonce jim pohrozil zásahem antimonopolního úřadu.