Na pražském Barrandově se srazily autobusy, na místě je několik zraněných

Na pražském Barrandově se srazily dva autobusy
Na pražském Barrandově se srazily dva autobusy, foto: HZS Praha
Pavel Dratva , ČTK 7. září 2021 16:08 | akt. 7. září 2021 22:03
Sdílej:

Při odpolední srážce autobusů na pražském Barrandově utrpěli dva lidé středně těžká zranění. Řidiče jednoho z autobusů museli z kabiny vyprostit hasiči. Se zraněním nohou byl převezen do nemocnice. Hospitalizována je také 75letá cestující, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Příčiny nehody vyšetřují policisté. Provoz v místě nehody ve směru k Pražskému okruhu je možný jedním jízdním pruhem. V opačném směru jezdí auta bez omezení, uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina

Nehoda se stala kolem 15:00 v ulici K Barrandovu směrem k Pražskému okruhu. Podle záběrů z místa nehody narazil zřejmě linkový autobus zezadu do zájezdového autobusu. Řidiče autobusu museli z poškozené kabiny vyprostit hasiči. "To se podařilo za 20 minut po příjezdu první jednotky," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U nehody zasahují dvě naše jednotky. Vyprošujeme řidiče z jednoho autobusu. https://t.co/QZUKzp0JWf pic.twitter.com/qwNwFvMBBU

— Hasiči Praha 🚒 (@HasiciPraha) September 7, 2021

Šestačtyřicetiletý řidič utrpěl zranění nohou, se kterým ho záchranáři převezli do Ústřední vojenské nemocnice. Pětasedmdesátiletá cestující byla s úrazem hlavy a nohou transportována do vinohradské nemocnice.

K nehodě byl přivolán záchranářský vrtulník. Kvůli jeho přistání byl přechodně přerušený provoz ulicí K Barrandovu i ve směru od Pražského okruhu.

Stalo se
Společnost
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Zemřel člen divadla Sklep Jan Boháč. Nehodu vyšetřuje policie

Legendární pražské divadlo Sklep zasáhla o víkendu smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel člen souboru Jan Boháč. Podle dostupných informací přišel o život při tragické nehodě na kole, kterou vyšetřuje jihočeská policie. 

Počasí
Deštivé počasí

Deštivé počasí se vyskytlo na většině území. Situace se lišila místo od místa

Pondělí přineslo výraznou změnu počasí v Česku. Po dlouhé době zapršelo víceméně na celém území republiky, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na vyřešení problému se suchem to však ani zdaleka nestačilo. 

České celebrity
Hynek Čermák s bývalou manželkou.

Zase s Veronikou. Hynek Čermák potvrdil další svatbu

David Prachař není jediným známým hercem, který v posledních dnech vstoupil do manželství. Černobílými fotografiemi ze svatby se již před uplynulým víkendem pochlubil Hynek Čermák, jehož manželka se opět jmenuje Veronika. 

Světové celebrity
Bonnie Tyler

Detaily pohřbu Bonnie Tyler: Na poslední rozloučení dorazily světové hvězdy!

V jihofrancouzském přístavním městě a na sousedním ostrově ve Velké Británii se konalo poslední rozloučení se světoznámou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler, která zemřela v červenci ve věku 75 let. Rodačka z Walesu, vlastním jménem Gaynor Hopkins, podlehla pooperačním komplikacím v nemocnici v Portugalsku, kde byla předtím hospitalizována kvůli akutnímu zákroku v oblasti střev. Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavila hity jako Total Eclipse of the Heart nebo Holding Out For A Hero.