O kandidátovi opozičního hnutí ANO na prezidenta je nejspíš rozhodnuto. V pondělí dopoledne ale návrh ještě musí schválit předsednictvo. V pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News to řekl místopředseda ANO Karel Havlíček. Ohledně jména kandidáta konkrétní nebyl.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v dopoledním rozhovoru v televizi Nova prohlásil, že prezidentského kandidáta ANO bude financovat hnutí. Na přímou otázku, zda je kandidátem on, Babiš neodpověděl.
"Domníváme se, že máme rozhodnuto," řekl Havlíček. Definitivní stvrzení návrhu musí učinit užší vedení hnutí, následně bude kandidát představen na tiskové konferenci v 12:30. Bývalý ministr průmyslu a obchodu a dopravy ale uvedl, že ANO svého kandidáta jistě mít bude a že hnutí vybíralo ze zhruba pěti možností. "Diskutovali jsme to jak s ohledem na určité předpoklady, zkušenosti, tak i s ohledem na určité preference," dodal.
Předseda ANO a bývalý premiér Babiš dosud neoznámil, zda bude právě on kandidátem, nebo nikoli. Přihlášku musejí kandidáti podat nejpozději počátkem listopadu. V září v rozhovoru s ČTK řekl, že hnutí má čtyři možné uchazeče. Jsou jimi šéfka klubu Alena Schillerová, první místopředseda hnutí Karel Havlíček a bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček. Čtvrté jméno prozradit nechtěl. Některá média spekulovala, že by mohl za ANO kandidovat velvyslanec v Izraeli a bývalý ministr zahraničí, obrany či kultury Martin Stropnický. Babiš i Schillerová ale informace označili za spekulace.
"Bude to nezávislý kandidát, bude financován z hnutí," řekl Babiš na Nově a upřesnil, že kandidát bude nezávislý ekonomicky, tedy nebude přijímat sponzorské dary. S Babišem se dnes odpoledne v Lánech sejde prezident Miloš Zeman. Bližší informace k obsahu jednání Hrad neoznámil. Babiš v pátek ČTK sdělil, že má s hlavou státu spousty témat k probírání, konkrétní ale nebyl. Dnes předseda ANO v televizi Nova uvedl, že původně měl termín schůzky před týdnem, kvůli nákaze koronavirem ale byl v izolaci. Dnešní setkání se Zemanem podle něj nemá souvislost s prezidentskou kandidaturou.
Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Letní měsíce je třeba považovat v životě britské princezny Diany, který skončil velmi předčasně, za naprosto osudové. Zatímco posledního srpnového dne před necelými třiceti lety tragicky zahynula, prvního červencového dne se před 65 lety narodila. Dnešek navíc není jediným důležitým červencovým datem v jejím životě.
Je to až neuvěřitelné, jak akční je stále Petr Janda. Olympic i po desítkách let na scéně stále koncertuje a neobjíždí česká města a obce jen se starými hity, které by fanoušci slyšeli ze všeho nejraději. Co má Janda v plánu v dalším průběhu letošního roku?
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se neshodnou na výsledku posledního soudního jednání, které proběhlo v pondělí. Osobně přítomen byl pouze podnikatel, jenž se zapojil do zajímavé slovní výměny. Koho Soukup vyzval, aby ho neotravoval?
Červenec bude v Česku s velkou pravděpodobností teplejší, než bývá obvyklé. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v nejnovějším měsíčním výhledu. Teploty se ale postupem času mají přibližovat z nadprůměru k průměrným hodnotám.
Červen je minulostí, ale Helena Vondráčková v jeho závěru oslavila 79. narozeniny. Velkolepé oslavy ji u příležitosti kulatin čekají v příštím roce, ale bez menší sešlosti se to neobešlo ani letos.
Tropická červnová epizoda je sice definitivně u konce, ale meteorologové stále mají důvod nás varovat. I ve středu totiž hrozí bouřky, které mohou být i velmi silné. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Fanoušci Dary Rolins mohli do poslední chvíle doufat, že si popová hvězda rozmyslí plánovanou koncertní pauzu. Slovenská zpěvačka se nicméně během tropického víkendu ozvala a dala jasně najevo, že na svých úmyslech nic měnit nebude.
Ve sporech slavných osobností je občas těžké se zorientovat, protože si říkají, co chtějí. Jaromír Soukup po pondělním soudním jednání tvrdil, že padlo rozhodnutí v jeho prospěch. Jenže pak se ozvala Agáta Hanychová, respektive její právní zástupce.
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Smlouvy o mlčenlivosti (NDA), které hosté plánované svatby zpěvačky Taylor Swift a hráče amerického fotbalu Travise Kelceho museli podepsat, mají nečekaný háček. Ačkoli se původně zdály být naprosto nekompromisní, podle zjištění serveru TMZ dokumenty neobsahují žádné finanční postihy ani jiné stanovené tresty pro případ, že by někdo detaily o ostře sledovaném obřadu vyzradil.
Vztah herečky Jennifer Anistonové a jejího partnera Jima Curtise podle anonymních zdrojů z jejich okolí čelí prvnímu výraznějšímu napětí. Životnímu kouči a hypnotizérovi údajně vadí, že slavná představitelka Rachel ze seriálu Přátelé zůstává v blízkém kontaktu se svým bývalým manželem Bradem Pittem.