Papež odsloužil vánoční mši navzdory rostoucímu počtu nakažených v Itálii

Papež František dnes odsloužil vánoční mši před zhruba 1500 lidmi shromážděnými ve vatikánské bazilice svatého Petra. Kvůli covidovým opatřením se bohoslužba konala opět dříve než o půlnoci. Počet nakažených covidem-19 v Itálii znovu stoupá, vatikánští zaměstnanci se proto povinně očkují. Křesťané tuto noc oslavují narození Ježíše Krista.

Papež František.

"Půlnoční mše" začala v 19:30 SEČ. Pětaosmdesátiletý papež bez roušky prošel uličkou, zatímco sbor Sixtinské kaple zpíval vánoční písně. Hlava katolické církve vyzvala věřící, kteří roušky nasazené měli a udržovali rozestupy, ke skromnosti.

Tento rok na rozdíl od loňska v Itálii v nočních hodinách neplatí zákaz vycházení. Počty nakažených ale tento týden vzrostly dokonce nad úroveň z roku 2020.

Itálie dnes už druhý den po sobě vytvořila nový denní rekord s 50.599 nově nakaženými. Zemřelo dalších 141 lidí, čímž se oficiální počet obětí v zemi od začátku pandemie zvýšil na 136.386.

Vatikánský státní tajemník ve čtvrtek uvalil na všechny zaměstnance Vatikánu očkovací povinnost a rozšířil ji na všechny zaměstnance kromě těch, kteří se zotavili z koronaviru. Dříve se povinně očkovali pouze ti zaměstnanci, kteří jednali přímo s veřejností, jako například zaměstnanci vatikánských muzeí a Švýcarské gardy, zatímco ostatní měli přístup do svých kanceláří s pravidelným testováním.

František řekl, že očkování je "aktem lásky“. Bohatší země vyzval, aby poskytly injekce rozvojovému světu.

S utrpením Ukrajinců bychom si neměli zahrávat, řekl papež

24.09.2023 17:28 Papež František kritizoval obchodování se zbraněmi v souvislosti s válkou na Ukrajině, přičemž…

Británie údajně tajně jednala s Ruskem o globální bezpečnosti

24.09.2023 13:03 Britští představitelé během posledních 18 měsíců uprostřed ruské agrese vůči Ukrajině několikrát…

Lavrov: Západní mocnosti vstoupily do střetu s Moskvou tím, že poskytují…

24.09.2023 09:40 Západní mocnosti fakticky vstoupily do přímého střetu s Moskvou tím, že poskytují svou podporu…

Duda tvrdí, že spor o ukrajinské obilí by neměl poškodit vztahy mezi…

23.09.2023 20:55 Polský prezident Andrzej Duda uvedl, že spor ohledně dovozu ukrajinského obilí by neměl zásadněji…

Ficův Směr chce po volbách podat žalobu na Čaputovou

23.09.2023 18:40 Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky…

Zelenskyj se zavázal osvobodit východoukrajinské město Bachmut

23.09.2023 14:30 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se zavázal osvobodit východoukrajinské město Bachmut i dvě…

USA žádají od Polska vysvětlení sporu o dodávky zbraní na Ukrajinu

23.09.2023 12:02 Spojené státy požádaly Polsko, aby objasnilo slova svého premiéra Mateusze Morawieckého, který…

Erdoganovi vadí barevný výzdoba OSN, připomíná duhu

23.09.2023 10:25 Někteří diplomaté OSN se domnívali, že Erdogan si zřejmě zaměnil 17 barev spojených s cíli…

Německo by kvůli migraci mohlo obnovit hraniční kontroly

22.09.2023 21:52 Německo zvažuje obnovení kontrol na hranicích s Českou republikou a Polskem v rámci boje s…

Biden nakonec slíbil Ukrajině poskytnutí střel ATACMS

22.09.2023 20:45 Americký prezident Joe Biden nakonec zřejmě slíbil ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že…

Související:

Nejnovější