Předseda lidovců Marian Jurečka předpokládá, že na příštím zasedání vlády už ho v roli ministra životního prostředí nahradí Petr Hladík (KDU-ČSL). Před dnešním jednáním kabinetu Petra Fialy (ODS) ČTK řekl, že podle dosavadních zvyklostí prezident jmenuje kandidáta, se kterým se setkal, obvykle do několika dní. Nechtěl ale předvídat, zda se tak stane do konce pracovního týdne. Prezident Miloš Zeman se s Hladíkem setká dnes odpoledne na Pražském hradě.
Hlava státu bude chtít s vládním nominantem podle pondělního vyjádření premiéra probrat všechny okolnosti, které jeho kandidaturu doprovázejí. Předseda vlády očekává, že po schůzce prezident oznámí svůj další postup.
Fiala navrhl Zemanovi jmenování Hladíka minulý týden, ve funkci má nahradit svou stranickou kolegyni Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů. Jurečka vede úřad dočasně, v posledních týdnech minulého roku se věnoval v této roli převážně ekologické agendě předsednictví Česka v EU.
Fiala chtěl s návrhem na Hladíkovo jmenování počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.
Minulý týden Fiala ČTK sdělil, že chtěl poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Hladíka vyjasnila a že potřebná doba už uplynula. "Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí," uvedl Fiala minulý týden.
Lela Vémola si v posledních dnech stěžovala na tíživou finanční situaci, přičemž ukazovala na manžela Karlose Vémolu, jenž prý nepomáhá rodině, jak by měl. Proto všechny překvapilo, když nyní oznámila, že stejně bere děti na dovolenou.
Léto je tradičně obdobím v roce, kdy se koná nejvíce svateb. Jedna taková měla do poslední chvíle zůstat utajena, jenže ji prozradil oblíbený herec Martin Dejdar. Chtěl se pochlubit, že se mu bude ženit syn.
Meteorologové ve středu vyhlásili před silnými bouřkami, které nejprve od půlnoci hrozí na severozápadě Čech a následně ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou jihovýchodní polovinu území republiky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Světovou hudební scénou otřáslo úmrtí dalšího legendárního bubeníka. Ve věku 77 let zemřel Frank Beard, americký bubeník a zakládající člen skupiny ZZ Top. Beard se v závěru života potýkal se zdravotními problémy.
Pořádání Ceny Václava Havla za lidská práva spoluorganizují Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Nadace Charty 77. Obě organizace se v úzké součinnosti s Parlamentním shromážděním Rady Evropy ujímají kompletního organizačního i produkčního zajištění letošního 14. ročníku, a to právě v roce, kdy si veřejnost připomíná nedožité 90. narozeniny Václava Havla.
Léto sice hudebníci nejčastěji tráví na pódiích, ale letos to rozhodně není případ jedné slovenské hvězdy. Dara Rolins oznámila, že si od mikrofonu dá na nějaký čas pauzu. Ukazuje se však, že lidé mají problém to přijmout.
Návrat tropického počasí už se během letošních letních prázdnin nepředpokládá. Teploty mohou být dokonce v některých obdobích podprůměrné. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Televizní diváci se brzy mohou těšit na Štefana Margitu. Nepůjde ale tentokrát o koncert či operní představení, operní pěvec má být hlavní postavou nového dokumentu. Margita nyní odhalil své pocity z nedávného natáčení.
Jaromíru Soukupovi šlo při nedávném útoku o život, tvrdí lidé z jeho okolí, když komentují zranění, která podnikatel při incidentu utrpěl. Podle nejnovějších informací byla zlomenina ruky ještě komplikovanější, než se doposud myslelo.
Britská královská rodina se nedávno rozrostla o dalšího člena, kterého v Portugalsku přivedla na svět princezna Eugenie. S manželem si ale ještě nějaký čas nechávala jedno tajemství. S pravdou se rozhodla jít ven až v úvodu tohoto srpnového týdne.
Leoš Mareš se nepřipravuje jen na SuperStar, ale i na další vysílání Evropy 2, kam se tradičně vrátí po prázdninové pauze. Ve studiu by se s ním měla objevit nová tvář, kterou budou mnozí logicky považovat za náhradu zesnulého Patrika Hezuckého.
Jihočeští kriminalisté pokročili s případem nedělního násilného úmrtí ženy v centru Českých Budějovic. Podle závěrů vyšetřování se jedná o vraždu, ze které byl obviněn muž, jemuž hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.