Politici blahopřáli Babišovi ke znovuzvolení, doufají v konstruktivní chování ANO v opozici

Petr Fiala (ODS)
Petr Fiala (ODS), foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 12. února 2022 17:56
Sdílej:

Premiér Petr Fiala (ODS) či vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) dnes popřáli bývalému předsedovi vlády Andreji Babišovi ke znovuzvolení šéfem hnutí ANO. Na twitteru a ve vyjádření zaslaném ČTK vyjádřili přání, aby slova ANO o konstruktivní opozici nezůstala pouze na papíře. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura doufá ve spolupráci na zlepšování životů českých občanů.

Babiš na dnešním sněmu ANO v Praze dostal 76 z 95 hlasů hlasů delegátů. Ve volbě neměl protikandidáta. Fiala na twitteru uvedl, že Babišovi gratuluje ke znovuzvolení. "Doufám, že jeho slova o konstruktivní opozici nezůstanou jen na papíře," uvedl.

Babiš na tiskové konferenci na sněmu uvedl, že ANO nebude při předsednictví dělat problémy. Odmítl však, že by předsednictví nebylo od jeho bývalé vlády ANO a ČSSD dobře připravené. Uvedl, že naopak pozoruje tendence zneužít peníze na předsednictví na politické účely. Kritizoval také, že se řada ministrů Fialovy vlády nedomluví anglicky. "V momentě, jak začne předsednictví, tak to kritizovat nebudeme," řekl Babiš.

Gratuluji Andrejovi Babišovi ke znovuzvolení předsedou hnutí ANO. Doufám, že jeho slova o konstruktivní opozici nezůstanou jen na papíře.

— Petr Fiala (@P_Fiala) February 12, 2022

Ministr pro místní rozvoj Bartoš ČTK napsal, že Babišovi gratuluje. "Uvidíme, zda naplní svá slova o konstruktivní opozici, bude chodit jako řádný poslanec pravidelně do Sněmovny a tam pracovat a hlasovat. Zatím ani jedno nenaplňuje," doplnil.

Okamura ČTK sdělil, že výsledek očekával. "Gratuluji panu předsedovi ke znovuzvolení a doufám, že ve Sněmovně budeme spolupracovat na zlepšování životů našich občanů a ochraně svobody a demokracie," uvedl.

Stalo se
Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

Odhaleno: Proč Kate vynechala významnou událost s princem Williamem?

Princezna z Walesu vynechala klíčovou diplomatickou recepci s králem Charlesem, královnou Camillou a princem Williamem, která se konala v úterý večer. Za její absencí však stojí velmi pádný důvod. Členové královské rodiny pořádali ve Windsor Castle okouzlující recepci ve slavnostním bílém kravatě (white tie) pro členy Diplomatického sboru.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Speciál Meghan a Harryho vychází ve stejný večer, kdy Kate a William jdou na královskou show

Meghan Markle se líbá se svým manželem Harrym v prvním traileru na svůj vánoční speciál z produkce Netflixu. Poutavá upoutávka na sváteční díl pořadu „With Love, Meghan“ byla zveřejněna ve stejný večer, kdy se princ William a princezna Kate chystají navštívit Royal Variety Show.

Světové celebrity
Pierce Brosnan

Pierce Brosnan se chce vrátit do role Jamese Bonda

Irský herec Pierce Brosnan, který je dobře známý díky svému uhlazenému ztvárnění agenta MI5 Jamese Bonda, připustil, že by se mohl do filmové série vrátit, pokud by nastal ten správný čas. Dvaasedmdesátiletý herec, jenž ztvárnil elegantního agenta ve čtyřech filmech mezi lety 1995 a 2002, sice vyloučil návrat do role Bonda v aktivní službě, nicméně je otevřen myšlence zahrát si penzionovanou verzi agenta.

Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton poprvé promluvila o zdravotních problémech

Country hvězda Dolly Parton potěšila fanoušky, když se objevila prostřednictvím video spojení a vypadala skvěle, aby převzala čestného Oscara. Její nečekané zrušení osobní účasti na ceremoniálu Governors Awards kvůli zdravotním problémům vyvolalo předtím značné obavy. Sedmdesátidevítiletá zpěvačka pronesla emotivní virtuální projev v neděli večer v The Ray Dolby Ballroom v Hollywoodu, kde převzala Čestného Oscara – Cenu Jeana Hersholta za humanitární činnost.