Požár zasáhl lesní porost na vrchu Bukovec u Stříbrné na Sokolovsku

Požár zasáhl dnes odpoledne lesní porost na vrchu Bukovec mezi Stříbrnou a Přebuzí na Sokolovsku. Zásah komplikuje hasičům ze 12 přivolaných jednotek nepřístupný terén. Několik hodin proto pomáhal s hašením také vrtulník.

hasiči

Požár zasáhl území asi 6000 metrů čtverečných. Vrtulník už na místě ukončil činnost, hasiči dál na místě pracují. Prolévají požářiště do hloubky vodou, zásah bude pokračovat minimálně do pondělí, informoval dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Původně hasiči informovali, že požár zasáhl plochu asi 3000 metrů čtverečných, později zasažené území upřesnili. Šíření požáru se podařilo zastavit díky leteckému hašení z vrtulníku, uvedl Kasal. I poté, co hasiči ukončí zásah, bude s ohledem na suché počasí nutné místo ještě několik dní hlídat.

Požáry lesa či travních porostů hasiče v Karlovarském kraji zaměstnaly v červnu už několikrát. "Od začátku června do čtvrtka 24. června zasahovali hasiči u 43 požárů lesních či travních porostů. Všechny tyto události nezpůsobily velké škody, u požárů tohoto typu ale vždy hrozí rychlé šíření, a tím riziko vzniku škod," uvedl v pátek Kasal.

Nečastější příčinou těchto požárů je podle něj nedbalost při používání otevřeného ohně. "Hasiči v kraji zatím nemuseli likvidovat lesní či travní požár opravdu velkého rozsahu. Protože ale má slunečné a teplé počasí i nadále pokračovat, hrozba vzniku požárů ve venkovním prostředí je stále větší. A tím i hrozba požáru skutečně velkého rozsahu," varoval. Zdůraznil nutnou prevenci a opatrné jednání tak, aby vůbec požár nevznikl.

"Odhozený nedopalek cigarety do suché trávy či suché lesní hrabanky, nehlídané ohniště, práce s jiskřivými nástroji, to vše může opravdu velmi snadno způsobit požár. Hasiči proto apelují na všechny, buďte maximálně opatrní, aby těchto požárů nepřibývalo," dodal.

Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden

30.03.2023 16:18 Finsko by se mohlo stát oficiálně členem NATO už příští týden. Agentuře DPA to dnes v Bruselu řeklo…

Europoslanci schválili pravidla pro vyrovnání platů mužů a žen

30.03.2023 14:59 Evropský parlament dnes schválil nová pravidla, která mají zaměstnancům zajistit přístup k…

Unijní země se shodly na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie

30.03.2023 14:51 Aktualizováno Evropská unie by měla v roce 2030 produkovat 42,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných…

Macron neustoupí. Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné změny,…

30.03.2023 14:25 Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné politické změny. Podle agentury Reuters to dnes…

Karel III. považuje vztahy Berlína a Londýna za výjimečné

30.03.2023 14:22 Aktualizováno Britský král Karel III. v dnešním projevu před poslanci Spolkového sněmu označil vztahy Německa a…

Papež František by se měl zotavit do Velikonoc

30.03.2023 13:26 Aktualizováno Papež František, který ve středu skončil v nemocnici kvůli infekci dýchacích cest, se nejspíš během…

KLDR popravuje lidi kvůli drogám či náboženství, říká nová zpráva Soulu

30.03.2023 12:24 Severní Korea popravuje lidi kvůli drogovým deliktům, sdílení jihokorejských médií i kvůli jejich…

Rusové postoupili u Bachmutu, přiznal ukrajinský generální štáb

30.03.2023 10:13 Ruské síly postoupily u Bachmutu, ukrajinští vojáci však celkově drží obranné linie u tohoto řadu…

Biden vyzval Netanjahua, aby upustil od reformy, která v Izraeli vyvolala…

29.03.2023 21:50 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden v úterý vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby upustil…

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu světové demokracie

29.03.2023 21:44 Americký prezident Joe Biden dnes u příležitosti jím pořádaného virtuálního Summitu pro demokracii…

Související:

Nejnovější