Premiér Petr Fiala (ODS) řekl prezidentovi Miloši Zemanovi, že ještě potřebuje "nějaký čas", než mu podá návrh na jmenování lidoveckého kandidáta Petra Hladíka ministrem životního prostředí. Chce si být nejdříve jistý, že budou vysvětleny všechny nejasnosti kolem Hladíka a že se tento místopředseda KDU-ČSL bude moci práci v čele ministerstva naplno věnovat. Fiala to řekl novinářům po dnešní pracovní večeři s prezidentem na zámku v Lánech.
Hladík má ve funkci ministra nahradit stranickou kolegyni Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů. Jmenování bývalého náměstka brněnské primátorky ministrem zkomplikovala kriminální kauza přidělování městských bytů v Brně.
"Já jsem přesvědčen, že ta situace vyžaduje ještě nějakou dobu. Nejsou to měsíce, je to v řádu týdnů. Musím mít sám vnitřní jistotu, že předkládám prezidentu republiky takový návrh, který je v souladu s mým vědomím a svědomím a je dobrý pro Českou republiku," uvedl předseda vlády na otázku, kolik času ještě bude ke zvážení Hladíkovy nominace potřebovat.
Lidovci trvají na tom, aby se ministerstva ujal Hladík, a to co nejdříve. Policie ho z ničeho neobvinila. Řízením ministerstva životního prostředí je nyní pověřen šéf lidovců a vicepremiér Marian Jurečka, který vede i ministerstvo práce. Po středeční schůzce s prezidentem řekl, že Zeman se chce s Hladíkem setkat, až obdrží oficiální žádost o jmenování. Vicepremiér odhadoval, že se tak stane v příštích dnech nebo blízkých týdnech.
"Předpokládám, že pan Hladík se s panem prezidentem setká až ve chvíli, kdy já předložím panu prezidentovi návrh na jeho jmenování. A já to udělám až po nějakém čase," reagoval nyní Fiala.
Podle něj má v čele "tak důležitého resortu jako ministerstvo životního prostředí" stát člověk, který se bude moci plnohodnotně věnovat výkonu funkce, a ne vysvětlování problémů, které se budou objevovat v médiích. "Tento postoj je odpovědný, odpovídá i duchu ústavy," uzavřel.
V říjnu policie kvůli kauze městských bytů zasahovala i v Hladíkově kanceláři. Hladík několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval a není z ničeho obviněn. Podle Jurečky měl několik týdnů na objasnění a závažné skutečnosti, které by vedly k jeho obvinění, se neobjevily. Šéf lidovců tento týden zopakoval, že podle jeho mínění není podání vysvětlení či součinnost s policií důvodem k odchodu z politického života.
Předseda opozičních Starostů a nezávislých Vít Rakušan se ani dnes nestal novým místopředsedou Poslanecké sněmovny. Bude tak muset proběhnout další volba. Exministr oznámil, že je připraven se o funkci ucházet znovu.
Helena Vondráčková je sice v důchodovém věku, ale neustále koncertuje a dokonce se připravuje na největší show v kariéře, která ji čeká příští rok na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Přesto připustila, že existuje scénář konce její kariéry.
Je to týden, co Ivana Gottová oslavila kulaté 50. narozeniny. Ještě několik dní poté bylo tajemstvím, zda jubileum opravdu nějak slavila. Nyní se konečně objevily informace, které odhalují, co se v minulém týdnu dělo.
V Česku se v pondělí opět vzpomínalo na náhle zesnulého herce Pavla Nečase, který nečekaně zemřel na Silvestra. Bosse Matějku z televizního seriálu Okresní přebor připomněla hokejová Sparta, se kterou Nečas léta spolupracoval.
Očekávání meteorologů z posledních dní se mají naplnit. V Česku bude ve čtvrtek na některých místech sněžit tak vydatně, že si to žádá výstrahu, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napadne až 10 centimetrů nového sněhu.
Českou politikou od úterního odpoledne otřásá kauza esemesek, jejichž prostřednictvím vyvíjel ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) nátlak na prezidenta Petra Pavla ve věci jmenování Filipa Turka ministrem životního prostředí. Hlavy státu se veřejně zastala i první dáma Eva Pavlová.
Marta Jandová se podrobila lékařskému zákroku, který sama označila za nutný. Nejnovější operace souvisí s něčím, o čemž se zpěvačka svěřila již před časem. Lékaři totiž u dcery Petra Jandy odhalili potenciálně vážný problém.
Slovensko na začátku letošního roku zaskočila zpráva o vážných zdravotních problémech Doroty Nvotové, u které byla odhalena rakovina. Úspěšná herečka podstoupila operaci a nyní je v rekonvalescenci. Jak tato fáze léčby pokračuje?
Manželství Davida a Victorie Beckhamových čelí podle britských médií dosud nejtěžší zkoušce. Jejich nejstarší syn Brooklyn Beckham totiž na sociálních sítích zveřejnil šokující prohlášení, ve kterém své rodiče obvinil z neustálé snahy kontrolovat jeho život a ničit jeho vztah s manželkou Nicolou Peltz. Victoria Beckham je podle zdrojů z blízkého okolí těmito obviněními zdrcená a cítí se hluboce uražena, zejména popisem svého chování na synově svatbě.
Manžel britské celebrity Katie Price, podnikatel Lee Andrews, čelí skandálu poté, co byl jeho profil s nabídkou doprovodných služeb nalezen na dubajském webu pro dospělé. Andrews, který se s modelkou oženil po pouhých několika dnech známosti, veškerá obvinění rezolutně odmítá. Podle jeho vyjádření pro deník Mirror za vytvořením falešného profilu stojí „zhrzená bývalá partnerka“, která se mu tímto způsobem snaží pomstít a poškodit jeho pověst.
Britský zpěvák Sir Rod Stewart ostře zaútočil na amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho nedávným výrokům na adresu britských vojáků působících v Afghánistánu. Trump v rozhovoru pro stanici Fox News prohlásil, že jednotky NATO sice v zemi byly, ale držely se spíše v ústraní a mimo přední linie. Tato slova vyvolala vlnu pobouření mezi veterány, politiky i rodinami padlých vojáků, ke kterým se nyní přidal i jednaosmdesátiletý rockový veterán.
Rodina frontmana skupiny Rolling Stones Micka Jaggera prožívá náročné období plné nejistoty. Rodinní příslušníci legendárního zpěváka se obrátili na veřejnost s naléhavou žádostí o pomoc při pátrání po sedmatřicetiletém Alexanderu Keyovi. Ten je dlouholetým partnerem Jaggerovy vnučky Assisi Jacksonové a otcem jejích dvou dětí.