Prezident Miloš Zeman se v úterý večer setká s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Pravidelná schůzka se uskuteční v 18:00 na zámku v Lánech, sdělil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle mluvčího vlády Václava Smolky budou mluvit jako vždy při tomto formátu jednání o aktuální politické situaci, nyní tedy především o situaci na Ukrajině.
"Budou probírat hlavně dopady ruské agrese na Ukrajinu na Českou republiku a zbytek Evropy. Budou se zabývat dopady energetickými, uprchlickou krizí a vším, co to s sebou nese pro české občany," uvedl Smolka.
Prezident se s premiérem setkává pravidelně zhruba jednou za měsíc. Naposledy se setkání konalo na začátku března, i tehdy politici mluvili především o ruské agresi proti Ukrajině.
Tématem jednání může být také blížící se české předsednictví Evropské unii, znovuzvolení Fialy do čela občanských demokratů nebo nedávné rozhodnutí Zemana udělit milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Tento prezidentův krok vyvolal tvrdou kritiku.
O výsledcích jednání bude Fiala novináře informovat po návratu do Prahy ve Strakově akademii.
Nové záběry z policejních kamer zachycují podle zahraničních médií dramatické momenty zatčení golfové legendy Tigera Woodse, ke kterému došlo minulý pátek na Floridě. Patnáctinásobný vítěz majorů byl zadržen poté, co se svým luxusním vozem Land Rover narazil do nákladního auta a následně se převrátil na bok. Video odhaluje Woodse v zuboženém stavu, kdy nebyl schopen projít testem střízlivosti a v policejním voze dokonce usnul.
Nadcházející cesta Meghan Markle do Austrálie, plánovaná na příští měsíc, měla být původně nablýskanou prezentací jejího nového životního stylu a značky „As Ever“. Místo oslavy „holčičího víkendu“ a propagace kalifornské elegance se však vévodkyně ze Sussexu ocitla uprostřed kontroverze, která může definitivně zpečetit její pověst i vztahy s královskou rodinou.
V závěrečných dnech ostře sledovaného soudního procesu týkajícího se ochrany soukromí vypluly na povrch překvapivé detaily z minulosti britského prince Harryho. Londýnský soud se zabýval sérií osobních zpráv na sociální síti Facebook, které si vévoda ze Sussexu vyměňoval s novinářkou Charlotte Griffiths. Tato komunikace probíhala mezi prosincem roku 2011 a lednem 2012, tedy v době, kdy byl princ ještě svobodným mládencem a aktivním vojákem.
Legendární hudebník Sir Paul McCartney učinil zásadní krok k definitivnímu ukončení padesátiletého sporu s technologickým gigantem Apple. Třiaosmdesátiletý člen skupiny The Beatles se stal hlavní hvězdou oslav padesátého výročí založení této americké společnosti. Přímo v centrále Apple Park v Kalifornii byl Macca slyšen během zvukové zkoušky, při které trénoval nesmrtelné hity jako Help, Lady Madonna nebo Get Back.
Meteorologové se v nejnovější předpovědi na neděli rozhodli přijít i s doporučením. Zatímco druhý víkendový den bude slunečný a teplý, v příštím týdnu nastane zvrat. Odborníci předem varují před vpádem chladného vzduchu do Česka.
Poslanec Filip Turek (Motoristé) na sebe zase jednou upozornil. Stalo se tak na sociálních sítích, kde pohrozil ekologické organizaci Hnutí Duha tím, že nezíská dotaci od ministerstva životního prostředí, kde Turek působí.
Dáda Patrasová konečně vyrazila do společnosti, přičemž u toho nechyběl její manžel Felix Slováček. Došlo tak k situaci, kterou momentálně řeší celé Česko. Jen tak přejít ji nemohla ani sama herečka. Co psala poté, co se vše seběhlo, na sociální sítě?
Dara Rolins se po úterním dramatu podělila o emoce českých fotbalistů, kteří po 20 letech slaví postup na mistrovství světa. Leckdo nabyl dojmu, že díky snoubenci Pavlu Nedvědovi byla sama přímo v kabině. Bylo to ale celé jinak.
Začalo čtyřdenní velikonoční volno, které má doprovázet poměrně teplé počasí. Maximální teploty během období překročí 20 stupňů. K jarním svátkům se zároveň vztahuje spousta pranostik. Často jde jen o pověry, zdůraznili meteorologové.
Nikdo už s tím nepočítal, takže o to větší radost by měla zavládnout. Legendární kanadská zpěvačka Céline Dion, kterou v posledních dnech ochromily vážné zdravotní problémy, oznámila návrat na koncertní pódia.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) podle svých slov "vyřešil" svého předchůdce Martina Baxu a odvolal ho ze správní rady mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Baxa mu vzkázal, že bude i tak nadále bránit svobodnou a otevřenou kulturu v Česku.
Československým šoubyznysem otřásá další rozchod. Karlos Vémola a jeho manželka Lela si podle dostupných informacích dali sbohem. Není to přitom poprvé, co zápasník a slovenská modelka rozešli.